"kusura bakma seni mükemmelliğimin sesi yüzünden duyamıyorum." -how i met your mother

Supernatural tartışma forumu

Tüm Forumlar > Supernatural > Tanrı'nın Kız Kardeşi

yeni konu aç Tanrı'nın Kız Kardeşi

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Başlığı yanlış okumadınız.Tanrı'nın bir kız kardeşi var.Amara (Karanlık) Tanrı'nın kurban ettiği kız kardeşiymiş.Daha ileri gitmez diyorum ama her seferinde yanıltıyo beni senarist.İlerleyen bölümlerde de dayı,teyze,hala falan gelir artık.Abi çıkmıyosa malzeme zorlamayın yani.Mis gibi 10 sezon çekmişsiniz zaten tadında bırakın.Tanrı'nın kız kardeşi nedir ya.Bi de Türkiye'de çekilse diyolar.Binayı yıkarlar herhalde kanal sahibinin başına.

harbiden abartmışlar 2 ezeli rakib olsalar neyse dersinde abi kız kardeş nedir

neden olmasın ki ?

"Kız kardeş" bir teşbih. Yani bir benzetme. Anlamak zor olmamalı. Tanrı = Aydınlık, Amara = Karanlık. Birbirlerinin zıttılar. Çok eskilerden beri var oluşun temel şartı olduğu söylenir zıt kutupların. En eski dinlerin inanışlarına bakacak olursanız hikaye hep aynıdır; aydınlık ve karanlığın bitmek bilmeyen savaşı. Hatta bazı inançlarda aydınlık tasviri Lucifer'a addedilmiştir. Latince de ışık/aydınlık getiren anlamına gelmektedir. Belki ilerleyen bölümlerde Lucifer'ı tanrı olarak gösterebilirler yada isminden alternatif bir yola çıkarak Tanrı/Aydınlık'ı getirecek olan kişi olarak ortaya çıkabilir. Ben şahsen ilerleyen bölümleri sabırsızlıkla bekliyorum ve bence yazarlar müthiş bir iş çıkarmış. Gerçek hayattan bir şeyler alıp bunu çarpıtmaları normal bir şey çünkü bu bir kurgu. Eğer inancınız gereği saçma geliyorsa en başından izlememeniz gerekirdi. Kurtadamlar, vampirler yada cadılar vs. hiç biri abartı gelmedi de bu mu geldi? :D

M.Yaman Cevabımı aldım.Sağolasın.

M.Yaman noktayı koymuş :)

karanlık aydınlık her din ve inaışta olan kavramlar dünya ve dünyadan önce her zaman vardı. yani abaertı değil akıllıca

konuya abone kullanıcılar 6

Yukarı Çık