"birileri onu elimden aldı ve bıraktığı boşluğu kimse dolduramadı." -game of thrones

The 100 tartışma forumu

Tüm Forumlar > The 100 > City of light

yeni konu aç City of light

City of light hakkında tahminleriniz var mı?

jbhjb

Şimdiye kadar dizi yada film tarihinde iyi,güvenli bölge muhabbeti yapılan hiçbir şeyden hayır gelmedi. Hadi bakalım.

Orada da bir düşman çıkarsa yalnız dizi kendini tekrar etmiş olur. Sanmıyorum o yüzden başka bir şeyler olacak

Bence dağ adamları gibi nükleer savaştan kurtulmuş insanların kurduğu bir şehir ve teknolojileri var.Sezon finalinde gösterecekler muhtemelen city of light ı.

Lincoln'ün kabilesinin Lincoln Heykelinin çevresinde olduğunu biliyoruz orayla Ark arasında biraz mesafe vardı Jaha ve diğerleride baya bir yürüdü şöyle corafik bir şekilde düşündüm bunlar Washington çevresinde bir yerdeler biraz daha aşağı yürüseler Meksikaya varırlar çöller bölgesi orasıdır muhtamelen meksikadan bota bindiklerini varsayarsak küba,bahama veya miaminin uc kısmına falan cıkabilirler ve miami dururken kuba yada bahamaları bir amerikan dizisinde yer vericeklerini sanmıyorum yani bu hesapla bizim city of light corafi olarak Miami çıkıyor.

Tespitin babasını yaptım,saygılar..

Yada ikinci olasılık Meksikaya kadar gitmeden Los Angeles tan küçük bir botla okyanusu geçip Hawaii'ye de gitmiş olabilirler ama bu The 100 için bile fazla bilim kurgu gibi gibi

#ipekdemirel hakkaten tespitin babasını yapmışsın.

@ipekdemirel iyi demişsin güzel demişsin de 300-350 yıl gibi bir zaman geçmiş aradan çoğrafi koşullar pekte değişebilir şeyler. Ve onun dışında Lincoln heykelinden başka bir şeyden eser kalmadığı da ortada yani şu sıralar çöl olmayan yerler pek tabi çöl olmuş olabilir, tıpkı Maryland'in amozonlara benzemesi gibi. Yani bu abiler okyonus belkide göl geçmiş olabilirler. Çünkü dizide 2 bölümdür botta kürek çekiyorlar ve dizi olay örgüsünden de anlayabileceğimiz gibi yaklaşık 3-4 gün kürek çektiler tabii bu senerist arkadaşımız bize olayı eş zamanlı yansıttıysa geçerli olan bir teori. Yani demem o ki Lincoln heykelinden yaklaşık 50 km ötedeki kent island'a da gitmiş olabilirler. Şu linke bakarsan ne demek istediğimi anlarsın:

https://www.google.com/maps/place/Lincoln+Memorial/@39.0245283,-76.6331224,11z/data=!4m2!3m1!1s0x89b7b771e0906287:0x1049d1c9c95c2eb6

Haydaaa :D yorumun devamı gelmemiş tam link burada :
https://www.google.com/maps/place/Lincoln+Memorial/@39.0245283,-76.6331224,11z/data=!4m2!3m1!1s0x89b7b771e0906287:0x1049d1c9c95c2eb6

Dizilab'ın arayüzü kordinatları bir şekilde engellemiş google.com/maps den, Lincoln Memorial Statue yazarak nerede olduğunu bulabilir oradan da 50 km sağa bakarsanız kend island'a bakabilirsiniz.

konuya abone kullanıcılar 7

Yukarı Çık