"gerçeği aramak kolay, kabullenmek zordur." -star wars

The 100 tartışma forumu

Tüm Forumlar > The 100 > Jasper ve atarları ?!?!??!

yeni konu aç Jasper ve atarları ?!?!??!

Arkadaş bu Jasper The 100 alemindeki sevdiğini kaybeden tek kişi mi de bu sezon böyle yakıp yıkıyor ortalığı atara geliyor anlamıyorum , yüz yıllık sinirimi dökücem buraya az kaldı , o dağda tek ölen onun yakınıymış gibi atarlar , millete saldırmalar , kafasına göre davranmalar , takmazlıklar... Ulan bir de çevrene bak be adam millet neler çekiyor , Clarke desen yavrucum kimi sevdiyse bok yoluna gitti , Lexa desen sevgilisinin başı kesilip kendisine yollandı , ne yaptı ? Gitti koalisyon kurdu , on iki klanı birleştirdi ve sevgilisinin katiliyle barış imzaladı . Bellamy desen acısı daha yeni . Jaha desen dicem de onu boşverin ölüp gitse de kurtulsak . Başta patır patır dökülen diğer karakterleri saymıyorum bile...
Umarım Jasper'a karşı bu hisleri taşıyan tek kişi ben değilimdir sadjkasd

Kimse masumları öldürme taraftarı değildi Lexa sırtından bıçaklamasaydı kaypaklık yapmasaydı Clarke'a böyle olmayacaktı masumlar ölmeyecekti.Masumlar kurtulurdu Ark'tan gelen insanlarda ilik verirdi kimsesnin ölmesine gerek kalmadan herkes yaşardı.Kimse böyle olsun istemedi Jasper'ın atarları çok sinirim bozuyor.Bellamy'de bu son bölümde ne yapmaya çalışıyor anlayamadım sinirime dokundu Onu çook seviyo olsamda yumruklamak istedim.Charles denen adamın başkan olması çoook kötü oldu bunca zamandır ne dünya hakkında birşey biliyordu ne yaşanan savaşları gördü silahlarına güveniyor ama onlarda ağaçlarda yatişmiyor çok mantıksız ve duygularıyla haraket eden vasıfsız salak adamın biri yarın öbür gün mermi bitecek ve sayıca üstün olan Dünyalılarla kalacaklar.Aslında dünyalılarında çok salak ve saçma olaylarının olduğunu düşünüyorum.Niye bu kadar vahşiler onu anlayamadım sonuçta dünyada koca bir medeniyet vardı ve çok fazla zaman önce değil 200 yıl olmuş o kadar kısa sürede nasıl tüm medeniyet yok olmuş ve bu insanlar yamyama dönüşmüş anlayamadım.Bide dünyanın o acımasız koşullarına rağmen niye bu insanlar kedi köpek gibi savaşıyor kendilerini geliştirmeye çalışmak yerine yani modern kültür nasıl bu kadar çabuk yok olmuş?.Dizi iyice battı bence artık çok uzatmasınlar gerçekten sıkıcı olmaya başladı.Burdan bi yere bağlanmaz artık oyuncuların bir çoğuda çok kötü zaten çok sıradanlar sokaktan toplanmış gibi.Hiç ilk sezonun güzelliği kalmadı.Kitapla hiç bir ilişkisi kalmadı resmen.

Bir yerde katılmıyorum aslında *Öncelikle Bellamy'nin hızlı değişimi benim de dikkatimi çekti. Aldığı kararın saçmalık düzeyi tartışılmaz bile. *Öte yandan şuan da eskiden ne olduğu hakkında halen tam bir bilgimiz yok ki bunun için yanılmıyorsam 7.bölümde bir flashback yapılacak. + Dünya yok oldu diye barış ortamı sağlayalım gibi bir kafa genelde post apokaliptik temalı film / dizi / kitaplarda olmuyor. Mutlaka otorite baskısı / şiddet / dayatma gibi temalar ön planda tutuluyor ki verilmek istenen mesajlar ya da işlenmek istenen karakterler konuya göre daha rahat işlensin. Buna en iyi örneklerden biri de Kane bana göre. Dayatıcı gibi gördüğümüz adam şimdi pamuk şeker gibi bir şey olup çıktı , karakter gelişimi harika bir süreçten geçti. Öte yandan pamuk şeker olarak gördüğümüz kişiler bulundukları durumlara göre çok daha farklı yüzlerini gösterdi. Burda demek istediğim , diziden barış ortamı beklemeyin çünkü yönetmenin de dediği gibi , çok beklersiniz. Bu kadar kişi hayatta kalıcak , kuzular gibi yaşayacak , böyle bir şey yok. Eninde sonunda mutlaka bir iktidar kavramı ve bu kavramdan dallanan sorunlar ortaya mutlaka çıkacaktır.
Modern kültürün yok olması konusunda ise , dünyanın zaten ahı çıkmış vahı kalmış . Geride kalan insanların hepsi de ilim bilim bilecek diye bir şey yok. Ord hayatta kalan manav da olabilir , asker de , doktor da. Hepsi oturup bir anda modern kültürü getirecek diye bir şey yok ki , şuan görmediğimiz ALIE olayında modern kültürün alası var eğer ille de görmek istiyorsanız. ( City of Lights vs vs ) Zaten tarihsel süreçlerde de gelişmeler çat diye olmamıştır. Aradan yıllar , asırlar geçmesi gerekir. Bana göre yüz yılda bunu yapabilmeleri bile bir mucize.
Dizinin bu sezon daha da farklı olduğunu ( iyi bir farklılık) düşünüyorum. Birinci sezon gibi çerezlik olma durumundan sıyrıldı. Özellikle grounders teması diziyi ayrı bir yere taşıdı. Üçüncü sezonu da zevkle izletiyor.
Tabii bunlar benim kendi görüşlerim , siz ne düşünürsünüz bilemem...

ne yazmışsınız be okumaya üşendim yarısını

resmen siyaset yapmışsınız ya siyaset meydanında hissettim kendimi ama haklisiniz çok güzel özetlemişsiniz :) jasper e kesinlikle ben de sinir oluyorum çok saçmaladı ama clarke ın da lexa nın yaptıklarını bu kadar çok affetmesi hiç doğru değil bence. o zenci adam da kesinlike başkan olmamalıydı işler sarpa saracak çok pişman olacaklar ama son pişmanlık nereye yarar dimi??

çok affetmesi yerine çabuk affetmesi yazacaktım.

kane dünyaya gelmeden çok önce değişti.. masum 320 kişi öldürdükten sonra.. severim onu.. Abbylede çok yakışıyorlar.. öpüşüyorlar bir bölümde ki hiç şaşırmadım.hadi hayırlısı..Jasper toparlanacaktır.. herkesin acısını yaşama şekli farklı.. belki bize göre uzatmış olabilir.. suyunu çıkarmış olabilir. ilk gerçek aşkıydı. zaman lazım.. dizi konu sıkıntısı çekmez yeterki sezonlar için izin alsın.. 12 klan var.. hepsi ayrı yarı sezonlarda işlense bile kafadan 12 sezon eder..tabi o kadar polyanna değilim..ne kadar olabilirse o kadar olsun yani. seyredilir.. şu digital kadın ve Jaha.. sadece onların kandırıp ucurduklarıyla bile girilecek mücadele bayağı bir bölüm tutar.. dizinin olmazsa olması Komutan Lexa.. ilk tiyo gözlerdi ve sonra senaristler gözümüze soktu zaten.. Finn'in cesedi yakılırken köyde Lexa sevgilisinin(sevgilim demedi biliyorum ama vereceği tek örnek O muydu yani) başının ona gönderildiğini anlattı.. bundan sonra olacaklara şaşırmak ne bileyim abes olurdu yani.. :) Clarke Lexayı hala affetmedi.. son sahnede iyi geceler öpücüğünü yedi.. :) o değilde, seksi gecelikler nereden çıktı.. bir onlar eksik zaten demi dünyada.. :) bu Pikeye sinir oldum.. inş pike ilk ölenlerden olur o savaşta..her şey toz pembe olamazdı bu dizide.. savaş lazım. tabi sevgide...

Clarke ve Lexa için son sahne dediğim 3. sezon 4. bölüm.. yazmayı unutmuşum.. ellerim beynime yetişememiş.. yazım konu başlığıyla alakasız olduysa kusura bakmayın.. :(

Jasper'ada hak vermek lazım şimdi, Birini kaybetmek kolay değil. Siz diyorsunuz herkes birilerini kaybetti bu niye mal gibi hareketler yapıyor diye. Jasper diğerleri gibi savaşçı bir çocuk değil sıradan biri sadece, yani onda lexa gibi unutma özelliği yok. Unutamıyor. Güçlü olması lazım bence. 4-5.Sezona doğru oda octavia gibi olacak bence. Octavia'da en başta jasper gibi sıradan bir kızdı çünkü. Jasper'da zaten ona savaşçı olmak yakışmıyor eskisi gibi tatlılığına dönse güzel olur bence. Ama atlatacaktır.

Tamam sevdiğini kaybetmek zordur de Jasper aşırı abarttı üzülmesin demiyorum da psikopata döndü. Monty'nin babası ölünce bile yine arkadaşını, Clarke'ı kurtarmak için koşa koşa gitti. Ayrıca Jasper Monty'ye hiç destek olmadı, Monty onu hep desteklediği halde ama sabrını sınıyor artık gerçekten

Jasper :")

konuya abone kullanıcılar 8

Yukarı Çık