"bazı insanlar doğru ailede doğacak kadar şanslılar. diğerleri kendi kaderlerini çizmek durumunda." -game of thrones

The 100 tartışma forumu

yeni konu aç kitap

kitabı okuyan var mı ? Kitap bildiğim kadarıyla tek kitap devamı gelmeyecek ve finale kadarki olayları anlatmıyor sadece ilk sezon (kitabı okumadım bloglardan okuduğum kadarıyla) Kitap okumaya değer mi ? Yada okursam diğer sezonlardan spoiler yer miyim ?

Ben kitabı okudum ve bence dizi ile alakası yok ve olaylar çok farklı. Bence 2. kitap çıkmalı çünkü kitapta son 5 sayfasına kadar bir şey yoktu -yerliler gibi- .Son sayfalarda yalnız değiliz olayı çıktı.İnşallah kitabın 2. çıkar yoksa boşuna okumuş gibi hissederim.

2.kitap varmış hatta adı "21 Gün" ama şöyle ki Clark'ların dünyaya inişlerinde 21 gün sonrasını anlatıyormuş. Kısaca diziyi izleyen biri için gereksiz bir kitap.

Daha ilk kitap basılmadan dizi hakları alınmış hatta yazar son taslağı yazarken pilot bölümünü senaryosuna başlanmış. Yani kitaptan dizi kategorisine giren ama daha çok dizinin kitabı tadında bir seri.

Hazır kitabın dışına çıkılmışken Finn de geri dönse fena olmaz diye düşünüyorum.

İlk kitabını okudum ikincisinide şu an okuyorum gerçekten olaylar tamamen farklı ve hiçbir alakası yok ama bence dizisi çok daha sürükleyici ve güzel mesela kitapta Finn,Jasper,Raven gibi kişiler yok fakat dizide ise Glass,Luke,Carter gibileri yok.

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Kitap daha guzel bence ilgi cekmek icin degistirilmis hep bazi karakterlerin olmamasi uzdu hem Bellamy ilk bolumden anladigima gore kitaptan farkli :P

3.kitap daha türkçeye çevrilmedi ama var diziyle alakası yok ama çok güzel ve 2nin sonunda ark'ın kalanı daha yeni dünyaya geliyo diziden çok geride ama zaten hiç benzemiyo

konuya abone kullanıcılar 6

Yukarı Çık