"mutlu mu olmak istiyorsun? kimseden bir şey bekleme." -bob marley

The Big Bang Theory tartışma forumu

Tüm Forumlar > The Big Bang Theory > Dizide Yenilen Yemekler Sorunsalı

yeni konu aç Dizide Yenilen Yemekler Sorunsalı

Evet beyler bayanlar konu tamamen geyik amaçlı olması bir yana ciddi anlamda diziyi izlerken sürekli yemeklerden bahsedilip yemeklerin havada uçuşmasından tek etkilenen ben miyim merak etmedim değil. :D Yabancı forumlardan birinde dışarıdan yemek söyleme alışkanlığı yarattığını savunanlar hatta tıpkı dizideki sıralamaya göre gün ve gün bahsi geçen yemeklerden yiyen manyaklar olduğunu okudum sizin de düşüncelerinizi almak istedim

Dizi izlerken acıkmadığım gün sayısı kısıtlıdır :D

İnsanda kesinlikle dışarıdan yemek söyleme isteği uyandırıyor

Evet dışarıdan yemek yeme isteği uyandırıyor ama bunu çıkıp şimdi "oo kapitalist amerika bilinç altına bunu işliyor" a falan bağlayacak kadar aptal değiliz :) O tip insanların hayat tarzı böyledir. Elleri kalemden başka bir şey tutmaz. Yemek yapmayı beceremezler. Takıntılıdırlar belli şeyleri yerler. Bence durum çok güzel yansıtılıyor :)

Sheldon'ı izledikçe Tayland yemeği söylemek istiyorum ki hayatımda hiç yememişimdir.

Biliyordum yalnız olmadığımı. :D açık konuşmak gerekirse ciddi anlamda acıktırıyor ve yemek söyleme isteği getiriyor ancak kapitalist sistem v.s ile alakalı olabiliceğini düşünmüyorum zaten dizi ev restoran gibi yerlerde geçtği için çoğunlukla yemek yenilirken edilen muhabbetler üzerine kurulu. Ayrıca güncele yetişmemişler anlayacaktır günde 1 sezon izleyince insan yemek krizine giriyor :D

benim yemekleri ellerinden alıp yiyesim geliyor valla :D Tabii, onlar bazen tekrar tekrar çekmek zorunda kaldıkları için sadece yiyormuş gibi yapıyorlar ya da az yiyorlar o yüzden canım çekmiyor desem yalan olur :D

Kesinlikle katılıyorum. Tadını bilmediğim şeyleri bile sırf onlar yiyorlar diye canım çekiyor. Ama bence de bu karakterlerin yaşam tarzları açısından doğru yansıtılmış bir şey.

Amerikalıların büyük bölümünün evde yemek yapma alışkanlığı yok dışarıdan yemek söylüyo çünkü fast food bizdeki kadar pahalı değil yani aslında normal davranıyolar size ilginç geliyo.Bu arada yedikleri hint,tayland ve çin mutfakları dünyanın en iğrenç mutfaklarından gidip görmüş biri olarak söylüyorum.

bu dizi yüzünden dışarıdan 2 gün yemek söylemiştim param boşuna gitmişti :D ama fark var ben yerken onlar yemeği mıncıklıyo :D

konuya abone kullanıcılar 8

Yukarı Çık