"sevdiğin işi yaparsan hayatın boyunca bir gün bile çalışmış hissetmezsin." -person of interest

The Defenders tartışma forumu

Tüm Forumlar > The Defenders > jessica jones kimdir

yeni konu aç jessica jones kimdir

Arkadaşlar şimdi ben daredevil.luke cage ve iron fist i bitireli uzun zaman oldu ama jessica jones a hiç başlamadım sizce nasıl bir dizi izlemeye değer mi? ve ayrıca konusu ne ? yardımcı olursanız sevinirim

daredevilden sonra onu izlemeliydin luke cage karakteri de orada çıkıyor mesela. onu da izle buna başlamadan

the defenders olmasaydı izlemezsen çok bir şey kaybetmeyeceğin bir diziydi ama olay döngüsü hepsinden kesitler içerdiği için izlemeni önerebilirim. eğer izlemeye üşeniyorsan çizgi kafe'nin the defenders'a kadar ne olduğunu anlatan yazısı var, okursan az çok ne olduğunu kavrarsın

Jessica jones insanin kendine yakisani giymesidir

Buyur kardeşim

Marvel‘ın Netflix’e siparişini verdiği Jessica Jones dizisinin kadrosu iyice şekillendi! Marvel’ın meşhur süper kahraman ekibi The Defenders’ın ileride yapılacak dizisine hazırlık niteliğinde olan Jessica Jones iddialı bir yapım olacak gibi duruyor!

Marvel, Defenders dizisi için üç adet mini dizi yayınlayacağını ve bunlardan ilkinin Jessica Jones olacağını söylemişti. Ardından sırasıyla Luke Cage ve Iron Fist mini dizileri yayınlanacak ve son olarak Defenders dizisiyle tüm karakterler bir araya gelecek.

Peki kimdir bu Jessica Jones? Şahsen kendisi benim çok sevdiğim ve üzüldüğüm nadir dişi çizgi roman karakterlerinden biridir. Nedense bunalıma girip kendini alkole veren ve süper kahramanlığa ara veren, kendi içindeki şeytanlarla yüzleşen kadın çizgi roman karakterleri bana hep çekici gelmiştir. Sanıyorum bundandır ki, Ms. Marvel da en sevdiğim Marvel karakterlerindendir. Neyse lafı dolandırmayalım ve Jessica Jones’un klasik çizgi roman geçmişine bir göz atalım.

defenders

Jessica Jones aslında Spider-Man olarak tanıdığımız Peter Parker ile aynı liseye giden ve hatta Peter’a aşık olan genç bir kızımızdır. Sonradan da Fantastik Dörtlü’den Human Torch’a platonik olarak aşık olmuş, daha sonra da nerede yakışıklı süper kahraman varsa hepsinin posterlerini odasına asmıştır. Yani sıradan bir New York ergeni. Ama her şey, babasının çalıştığı şirketin patronu Tony Stark’ın ailesine bir Disney Land turu hediye etmesiyle başlıyor.

Yolda giderken radyoaktif kimyasallar taşıyan bir askeri araç konvoyuna çarparak kaza yapınca Jessica komaya giriyor ve ailesi ölüyor. Jessica aylarca komada kalıyor. Ta ki Fantastik Dörtlü’nün Galactus ile yaptığı savaşa kadar. Galactus nereye giderse gitsin beraberinde büyük miktarda kozmik enerji fırtınaları getirmektedir. Henüz tam sebep olarak bu açıklanmasa da muhtemelen kanındaki radyoaktif maddeler, kozmik radyasyonla birlikte aktifleşerek Jessica’yı komadan uyandırmıştır.

Jessica uyanınca bir yetimhaneye yerleştirilir ve kısa süre sonra da Jones isimli bir aile tarafından evlat edilinir ki soyadı da bu aileden gelmektedir. Jessica okuluna devam eder ve bir gün okulundan kötü bir ruh haliyle çıkıp evine giderken ilk kez süper güçleri kendini gösterir. Jessica uçabiliyordur! Ancak bu konuda deneyimsiz olması yüzünden sahile çakılır. Yakınlarda olan Thor hemen kızın yardımına koşar ve “Merak etme genç bakire, artık güvendesin” der. Thor’un bu afilli cümlesine karşılık ise Jessica “Bir dakika!”diyerek bütün midesini Thor’un ayaklarına boşaltır ve bir dizi küfür sallar.

Kısa süre sonra başka bir gücünün daha olduğunu keşfeder. Jessica süper insan kuvvetine sahip olduğunu fark eder. Arabaları kolaylıkla kaldırıp fırlatabilmekte, binaları delip geçebilmektedir. Daha güçlerine tam alışmamışken Spider-Man’in en büyük düşmanlarından Scorpion’u tek başına yenmiştir. Bu olaydan sonra süper kahraman olmaya karar verir ve Jewel (Mücevher) lakabını alır. Jewel olduğu müddetçe neler yaptığını fazla bilmiyoruz, çünkü biz de Jessica’nın geçmişini çoğunlukla onun ağzından dinliyoruz. Ancak asıl savaşını ileride baş düşmanı olacak Purple Man’e karşı verirken görüyoruz. Dizide de baş düşmanı yine Purple Man olacak.

-Devamını okumak istiyosan link bırakiyim söyle

https://frpnet.net/makaleler/jessica-jones-kimdir

İzlemelisin. Dizinin villainı başlı başına efsane zaten. Bu diziyle de bağlantısı var çünkü Luke Cage ilk olarak Jessica Jones'da görünüyor.

jessica ve şu radyocu sarışın arkadaşı arasında bir şey mi var ?
jessica jones dizisini izlemedim ama arkadaşlıkları ilginç geldi

Radyocu sarışın Jessicanın üvey kardeşi. Jessica Jones'u izlemeni tavsiye ederim. Ama dizide direk aksiyon bekleme hatta ne yalan söyleyeyim dizinin "kötü adamı"nın gücünü görene kadar ilk birkaç bölüm bol konuşmalı ve sıkıcı geçiyor ama sonra kendini kaptırdın mı özellikle de sonunu büyük bir merakla bekliyorsun. :)

konuya abone kullanıcılar 7

Yukarı Çık