"tatiller neden sonsuza dek sürmüyor?" -the simpsons

The End of the F***ing World tartışma forumu

yeni konu aç ÇİZGİ ROMANDAKİ SON

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

THE ENDİNG: In the show, the cops (who are generally good people and not members of an evil cult) eventually track down James and Alyssa. They chase after James, who tells Alyssa to stay put and claim she was kidnapped by him. Afterward, he runs and it’s left deliberately ambiguous as to whether the police shoot him dead — we just see him running and hear a bang after a cut to black. In the comic, there’s less ambiguity: The cultist cop finds him, cuts off some of his fingers, and slices his cheek with a knife — but James turns the tide and headbutts her to death, only to find that another cop is behind him, holding a gun directly at him. The next page is just black-and-white crosshatches with a narration box reading “I love you” and a sound effect reading “BLAM.”

There’s also an extra final scene in the comic, where we first see Alyssa’s mom on the phone with someone, talking about how James was terrible and wondering whether she’s a bad mother. The last panels reveal Alyssa — now a brunette — alone in her room, where she heats up a nail and carves James’s name onto her arm. It’s a bloody and romantic ending for a bloody and romantic story.

alıntı: http://www.vulture.com/2018/01/twotfw-netflix-comic-book-differences.html

kardeş bizim o kadar ingilizcemiz yok türkçe çevirseydin keşke

Oha çizgi romanda hikaye baya kanlı bitmiş ya önce bu sonu sevmemiştim ama şimdi iyi ki böyle bırakmışlar diyorum

Çizgi romanda daha az belirsizlik var. Polis James'i bulur, parmaklarından bir kaçını keser ve yanağına bıçakla kesik atar. James neredeyse ona bunu yapan polisi öldürecek olur ama diğer polis o sırada gelir ve kafasına silah doğrultur. Diğer sayfaya geçince, sayfa siyah beyaz çizgilerle doludur, üzerinde "Seni Seviyorum." yazar ve ses efekti olarak da "BLAM" yazar.
Ayrıca çizgi romanda ekstra bir final sahnesi daha vardır. İlk olarak Alyssa'nın annesini telefonda birisiyle James'in ne kadar kötü olduğu ve kendisinin kötü bir anne olup olmadığı hakkında konuşurken görürüz, son kısımda da Alyssa odasında yalnızdır -eski saç rengiyle- ve çiviyi mumla ısıtıp koluna JAMES adını kazır. "Kanlı ve Romantik" bir romanın, "Kanlı ve Romantik" sonu.

Ya bu çizgi romanını indirip okuyamıyo muyuz?

Eğer dizi hakkında bir kaç sezon devam etmek istiyorlarsa çizgi romana tam olarak bağlı olmayan bir son ile bitirmeleri gayet güzel olmuş. Sonda olan belirsizliklerini de dizinin tutup tutmamasına göre bıraktıklarını düşünüyorum dizi kötü bir tepki alsaydı çizgi romana bağlarlar bir bölüm daha çekerler ve aynı final ile bitirebilirlerdi.

http://newcomic.info/28464-teotfw-1.html ve https://thecomicshq.com/independents/fantagraphics-books/teotfw-tpb-2013/ Güvenilir mi bilmiyorum. Ben de satın almak için baktım ama türkiyede yok, amazondan falan alınabiliyor

Çizgi romanı readcomicsonline dan okuyabilirsiniz yada ingizlizcealıp okuyabilirsiniz
türkçe olarak basılmadı ama ileride belki basılır

konuya abone kullanıcılar 6

Yukarı Çık