"bu hamburgeri o kadar çok sevdim ki, kıçımdan çıkmasın diye kıçımı dikmek istiyorum." -himym

The Flash tartışma forumu

Tüm Forumlar > The Flash > - Spoiler İçerir - Yine bir dilemma, var mı tartışmak isteyen?

yeni konu aç - Spoiler İçerir - Yine bir dilemma, var mı tartışmak isteyen?

Eobard dayı Barry'i kullanarak kendi zamanına dönme planları yapıyor ama bu uğurda tarihin şaftını kaydırıyor. Kendi zamanına döndüğünde oranın gerçekten de 'kendi zamanı' olacağından bu kadar emin olmasına sebep olan olgu nedir?

moruk öyle bi şey yazmışsın ki hayatın varlığını sorguladım. Olum bu flashı izleyen uzayzaman profesörü oluyor, kozmolog oluyor. Sormayın böyle sorular beynim yandı resmen

YİPS Kardeşim Flashı yaratan Eobard zaten Eobard zaman çizgisini bozmuyor aksine zaman çizgisini çizgide tutuyor eğer barry nin annesi ölmeseydi bu işi yapamıcaktı bu işi yapmasa yıldırım çarpmıcaktı anlatabilyormuyum :D

@YİPS kesinlikle dostum bence büyük bi mantık hatası var burada. Bizim Flash'ı Eobard dayı yarattıysa ilk Flash nasıl oldu da bunlar ileride düşman oldu? Ben Barry Allen'ın deney yaparken yanlışlıkla Flash olduğunu zannediyorum. Dizi orjinal hikayeyi anlatmıyor.

arrowun bir bölümünde parçacık hızlandırıcı kazasının gerçekleştiği zamanda şehir dışında olan biride meta insan olarak gösterilmişti flashı yapan eobard ama farklı birşeyler çıkarabilirler

Peki bir şey diyecegim Flash 2024 yılında kaybolursa ve speedforce'de sıkışıyorsa ve eve dönemiyorsa bu nasıl olacak yani şunu diyecegim şimdi dizi 2015 yılında ve 2015 yılında devam ediyor Barry eger Eobard dayıyı 2015 yılında yenerse 2024 yılında kaybolmayacak ve speedforce'de takılı kalmayacak ve şunuda ekleyeyim yazarken beynim yandı

@Arrowunuz yanlış düşünmüşsün flashın tek düşmanı eobard değil ki başka bir düşman yüzünden speedforce da takılı kalabilir

@onurkacmaz, kardeşim dizi geçmişim Flash'tan daha beyin yakıcı daha hayat sorgulatıcı dizilere dayanıyor. Sadece aksiyon sahneleri için izliyorsan bi şey diyemem tabi ama kimisi için olayın özünü araştırmak-soruşturmak işin zevki.

@fehi22, Tamam da dostum, sen diziyi özet geçtin. Bu olay zincirinin ilk halkası Eobard ve Barry'nin geçmişe döndüğü gece. Yani öncesinde gelişen ve Barry'nin Flash olduğu bambaşka bi olay örgüsü zaten mevcut. Benim bahsettiğim de bu örgünün bozulup bozulmadığı.

@AlkolsuzBira, İşte olay burada dostum, normal zaman çizgisinde Flash'ı yaratan Eobard değil. Geçmiş zamanda sıkışıp kaldığı için eve dönüş için tek yolu Flash'ın güçlenmesini sağlamak ve onun güvenini kazanmaktı. Bu planı kontrol altında tutabilmek için Flash'ın oluşum sürecini kendisi takip etti. Wells'e 2020'de parçacık hızlandırıcıyı başarılı olarak gerçekleştiğini, bunu erkene çekmek istediğini söylemişti. Yani Barry'nin Flash olmasıyla gelecek zaten değişmiş oluyor.

***Gerçi şöyle de bi durum da var, Eobard geleceğin değişip değişmediğini takip ediyordu, sanırım pusula olarak bunu kullanıyordu. Oradaki detayda Iris'in Barry ile evlendiğini gördük. Eğer Iris Eddie ile evlenirse olay kökten çözülmüş oluyor lan.

+ Son paragrafa ilave olarak;
Eobard Eddie'yi Iris'e evlenme teklif edecekken kaçırdı, bu olayı engellemeye çalışıyordu diye düşünüyorum
vs. vs. vs.

bu dediğin paradox oluyor ve flash karakteri ne zaman kendini speedforce da kaybetse aynı hata oluyor... sana diyeceğim 2015 teki flash 2024 e gelince yine speedforce içine giricek yani 2024 ten sonra flash diye biri olmayacak.. eddie nin yeni eobard akrabası olacak ve o bizim 2015 teki flash ile 2024te dövüşecek aynı şeyler olacak... yani bir bozulma yok ise böyle olmalı ... ama eobard kendi zamanına gitmeyi neden istiyor asıl önemli soru bu.. orda biri yada bir şey bi var dünyayı yönetmesini sağlayan? bire bir aynı zamana gideceğini düşünmüyor zaten parçacık hızlandırıcıyı yapınca birşeyleri daha öne aldığının farkında.. acaba 2024 te onu çeken ne var ? izleyip görücez :)

@fehi22, kardesım dızıyı tam ızlememıssın sanırım normalde gercek west parcacık hızlandırıcıyı 2020de yapıyor ama bu reverse flash westın kılıgına gırerek parcacık hızlandırıcıyı daha erken yapıor ve patlamasına sebep oluyor yanı barryı bıle bıle flash yapmıyor yanlıslıkla yapıor

konuya abone kullanıcılar 11

Yukarı Çık