"herkes yalnızdır. yalnız doğarsın. yalnız ölürsün." -six feet under

The Flash tartışma forumu

Tüm Forumlar > The Flash > çizgi romanla olan alakasızlık?

yeni konu aç çizgi romanla olan alakasızlık?

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

aslında burada biraz da dc'nin çıktığı zamanlarda marvel'ın yerinde yeller esmesine,çizgi romanda satışlarında açık ara fark olmasına rağmen nasıl marvel'ın şu an dc'den sinema alanında daha başarılı olacağını da açıklamış olacağım.

-koskoca golden age karakteri flash,dizide dövüşmeyi bilmiyor.
(bilmeyenler için golden age,çizgi romanda altın çağ.superman,batman,flash,joker gibi efsanevi kahramanlar bu zamanlarda çıktı.dc'nin kurulduğu ilk zamanlardan bahsediyoruz.1940-50 civarı sanırım.bu sırada marvel yoktu tabii.üstte bahsettiğim şey de bu.)

-ilk speester barry allen değil,bunu zaten dizide gözümüze gözümüze soktular.jay garrick,hunter zolomon,eobard thawne vs vs.ama çizgi romanlarda ilk flash jay garrick.ilk sezonda bir "flash"back yapılsaydı,hatta dizi doctor who gibi her sezon farklı bir flash'ı ele alsaydı bunun bile çizgi romanlardan dc'yi tanıyanlarda oluşan "dc sinemada berbat" algısını kaldırmaya yeterli olacağını düşünüyorum.

-savitar,zoom,reverse flash,ve maalesef ki henüz dizide göremediğimiz black flash çok daha korkutucu ve havalı karakterler.benim gibi başta kötü,gıcık karakterlere sövüp beddua okuyup sonra onlara iyi karakterlerden bile fazla değer veren biriyseniz bu karakterlerin fanları çok fazla olurdu.tamam,oscar'ı hedefleyen bir film çekmiyorlar burada ama,biraz da özen göstersinler efektlere canım.her hafta ayrı ayrı çizgi roman yazabilmek için çizgi roman yazarları kendilerini yırtıyor,siz de bir zahmet,o güzel ellerinizi çalıştırın da adam akıllı efektler yapın.

-alternatif evren yani dünyalar tamamen ayrı bir dizi konusu olabilirdi.çünkü dc'nin sitesine girip earth map'i bulursanız ne kadar karışık bir şey olduğunu göreceksiniz.

-wally'i buraya hiç katmayıp ayrı olarak bir teen titans dizisi çekip orada gösterselerdi kesinlikle bu dizi deli gibi izlenirdi.bu arada superhero çetesi filmleri ilgi görmeye başladı,her ne kadar suicide squad rezalet olsa da justice leauge'den umudum var.teen titans,secret society of supervillains,injustice league gibi filmler bekliyorum açıkçası.

-hadi çizgi romandan bağımsızlığını şuna bağlayalım:
dizinin new 52'den uyarlanıyor olması.
yok arkadaş,o da olmuyor.new 52'de en hızlı barry.ama orjinalinde wally.wally'nin en hızlı olması da speedforce'dan çıkması ile olacak,barry'den farklı şeyler yapabilecek.
eğer speedforce'a gittiyse bunu bunun için yapmışlardır,çünkü barry o anı görürken kımıldamadı bile.eğer bunun için olmasaydı kurtarmaya falan çalışırdı.o kadar da bağımsızlık yaratmış olacaklarını sanmıyorum?

-tamam,dizi new 52'den uyarlanmıyor.bunu kanıtlamış olduk.o zaman ne bu wally'deki ergen ergen atar gider,aman Yarabbim bir trip,bir ego.tamam şu an en hızlı o değil ve büyük ihtimalle sezon sonunda çıkabilecek çünkü çizgi romanda cidden çok uzun ve zor oluyor bu olay.ayrıca düşmanları hep sezon finalinde yendiklerini varsayarsak,savitar'ı tekrar speedforce'a göndermeleri wally'nin oradan çıkması demek.yani sezon sonunda olacağının kanıtı sayılabilir.

-jesse tamam wally için geldi de,o da speedster yav,hiç bir şey yapmıyor.put gibi dikiliyor.biraz işe yara.wally de gitti,zaten barry de saçma sapan bir baskı kuruyor ikisinin üstüne,öğrensinler iyi hoş da kendileri yapmadan nasıl öğrenebilirler?

-HR da daha saat okumayı bilmezken nasıl birden speedster uzmanı oldu?bence dünya 2'den harry geri dönmeli.harry'nin zekası,HR'ın hem verdiği moral hem de strateji kurabilmesi,mantık yürütmesi falan,güya bizim çok zeki caitlin,julian ve cisco'ya lazım oluyor.

daha yazardım,çok fazla saçmalıklar ve biyük farklar var ama gerçekten çok uzun olacaktı bu yüzden ben de olabildiğince kısa kestim ve en önemlileri yazdım.şu an bu satırlara kadar geldiyseniz,çok teşekkür ederim çünkü yazmak için gerçekten uğraştım ve baya zamanımı aldı.

bu arada,new 52 (bilmeyen olduğunu sanmıyorum ama?) dc'nin tamamen sıfırlanıp baştan başladığı seri.gerekliydi de.herşey birbirine bağlı gidiyordu,bir süre sonra hiçbir şey anlayamayacak duruma geliyordun.film ve dizilerde de öyle.arrow'daki gedik olaylarını flash izlemediğiniz sürece anlayamazsınız mesela.

Çok tutarsızlık var kardeşim haklısın zaten new 52 yi okuyan birinin o goril kısmında bu ne la bu böyle değildi dediğini duyar gibiyim. Onun dışında wally çizgi romanda hızı düşürüldü diye biliyorum sonradan ama bilmiyorum artık dizinin eski tadı kalmadı bende sadece o kadar gelmişken sonunu göreyim diye izliyorum

new 52'da en hızlı barry kabul edilmiş,yani evet.ben de aynı sebepten izliyorum yoksa dc'den televizyon/sinema konusunda hiç umudum kalmadı.artık warner bros'un yaptığı bir şey midir yoksa saçma sapan yönetmenler,amatör oyuncular,montaj bile yapamayan efekt yapımcılarından mıdır bilemem.forever comics falan flgklf

bu arada flash golden age'de çıktı ama barry'i silver age'de yarattılar kafa karışıklığı olmasın jhklgfko6tplyr

konuya abone kullanıcılar 2

Yukarı Çık