"para herşeyi yapar diyen adam, para için herşeyi yapan adamdır." -prison break

The Flash tartışma forumu

Tüm Forumlar > The Flash > Dizi Yapımcılarının Zaman Kavramını Batırması

yeni konu aç Dizi Yapımcılarının Zaman Kavramını Batırması

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Öncelikle son bölümü çıkar çıkmaz izledim yani konuya çizgi romanlar da dahil olmak üzere hakimim. Çizgi romanlarda konu biraz daha sade ve çocukların zekasına yönelik yazılıyordu ve zaman kavramı bu kadar derin işlenmemişti. Son bölümde bizim moruk Flash "Gelecek henüz yazılmadı, değiştirebilirsin!" dedi. Ben burada "Bir dakika liseli, sen ne saçmalıyorsun ?" dedim. Yazılmamış geleceğe Flash yolculuk mu yapıyor ? Bu bildiğin tanrısal bir özellik lan Flash'ı aşıyor bu konu. Birden çok alternatif olabilir diyor bide yaşlı dayımız utanmadan, sen değil miydin "Zamanın ebesini belledin Flash, geleceği bilmen çok tehlikeli" diyen ? Sonra da "alternatif yaratabilirsin" diyor utanmadan :D hem değiştirilmesi tehlikeli diyor hemde değiştir gülüm diyor. Dizinin zaman kavramına acilen mantık getirmesi gerekiyor ki bunun çözümü Time Travel olayını ortadan kaldırmak, en azından çok geçmişe dönüş olayını.

İşte bu noktada geleceğe dönüş filmi aklımıza gelsin.

Gelecek hiç bir zaman bilinmemeli. Gelecek zaten var olduğu zaten değiştirilemez. Tahminimce Iris i o an belki kurtarabilir ama nihayetinde İrıs ölecek. "Son Durak" kara toprak...

Iris'i öldürmezler ölürse başka bir zaman değiştirme fakasını görürüz çünkü barry durmaz. Adamlar kader inancına karşı ondan geleceği değiştirebiliriz diyorlar bize ters geliyor çünkü biz kadere inanıyoruz. Savitarı tanrılaştırıyorlar.

Bizdeki kader algısı da böyle değil ki zaten, ben hiçbir zaman demedim ki biri bizim kaderimizi tayin etti. Yaşayacaklarımız bizim eserimizdir ve mutlak değildir. Dizinin o kısmında geleceğin çoktan yazıldığını söylediler aslında ki saçma olan kısmı bu. Yaşlı dayı "yazılmadı evlat koy koy geçir" dedi resmen.

tamam ben kader inancın var sandım ama bizim kader inancımız ile ilgili bir şey bilmediğin açık yada yanlışlıkla bizdeki dedin. Bizim inancımızda kader yazıldı ve yaşayacaklarımız yazılıdır yani kendi kaderini yazamazsın. Kadere iman, imanın şartlarındandır bizim dinimizde bilmiyorum müslüman mısın ondan yazıyorum. Şimdi kaderi inkar eden hoca geçinenler var günümüzde ondan dinleyeceğin adamı iyi seçmelisin eğer dinlemeye karar verirsen. Lütfen ters cevap verme kötü niyetli bir şey yazmıyorum.

Hayır zaten Müslümanım ve kader algısının bizim yaşadıklarımız olduğunu söylüyorum. Kuranda birçok ayet var bunun hakkında. Allah kimsenin yaşayacaklarını belirlemez, Kurandaki kader kavramı ölümün kaçınılmazlığıdır. Aksini düşünmek bile saçma, birini zengin yaratırken diğerini fakir, birinin sağlığı varken diğerinde eksiklikler. Bunları yapacak bir tanrı zaten kendisine ibadet edilmesini bekleyemez.

Araya gireceğim ama,Kaderimizde doğum tarihimiz,ölüm tarihimiz ve nedenimiz ,ailemiz,milliyetimiz,ırkımız,cinsiyetimiz,hastalıklarımız(sigara içen birinin akciğer kanseri olması kader değildir,bizim elimizde olmayan hastalıklar kaderdir),fiziksel özelliklerimiz gibi belirleyemeyeceğimiz şeyler vardır.geri kalanları senin özgür iradene bağlıdır.bu yüzden ''kaderim böyleymiş'' diyen insanların kader inancının yanlış olduğu belirtilir.hristiyanların kaza-kader inançları olmasa dahi geleceğin yazılı olduğu algısı,pek de doğru değildirbu konuda doğru olan tek şey barry'nin annesinin hiçbir şekilde geri getirilemeyeceğidir.ama lütfen,çizgi roman uyarlaması bir dizi izlediğinizi unutmayın.

Bence jay onu barry'i teselli etmek için söyledi.Barry hangi yolu denerse denesin yine aynı o sonuca ulaşacak.Geçmişi değiştirdi ama geleceği değiştirebileceğini düşünmüyorum.Yine geleceği bildiği ve değiştirmeye çalıştığı için alternatif timeline lar yaratacak ama en son yine o iris in ölümüne engel olamayacak.

ben olayı açığa çıkartayım barry irisi meydanda gördüğü zamana kadar savitar'a nasıl saldıracağını düşünmezse yani o zamana kadar avel avel oturup zamanını boşa harcasa savitar irisin anasını biker tabi bu bir örnek böyle olacak demiyorum yada en basiti kendimden örnek vereyim. (konu gelecek bu arada gençler) Ben lise son öğrencisiyim falan bölümündeyim 4 yıllık üniversite kazandım eğer okursam paranın mına korum fakat bunu bile bile okumazsam kendi geleceğimi bikmiş oluyorum geleceği bunun gibi örnekler ile şekillendire bilirsin ha şöyle bir şey da var tabi yıllarca çabalarsın bir poh olmaz kaderinde okumak yokmuş olur bilmem anlatabildim mi

BARRY O ZAMANA ZAMANDA SEYAHAT ETMEDEN GELSİN O AĞACIN ORAYA BAKSIN ÇAĞIRSIN ORDAN BAKAN HALİNİ SALDIRSINLAR SAVİTARA

arkadaşlar kısaca şöyle demek istiyorum hani savitar ile konuşmak için birini bağlamışlardı ve oradan sonra savitar biriniz tüm herkesi kandırıyor demişti niye orada HARRY WALLS'E YÜNELDİ?MANTIKLI DÜŞÜNÜN.(benim düşüncem böyle.)

konuya abone kullanıcılar 10

Yukarı Çık