"zaman her şeyin ilacıdır sözü tamamen bir yalan. uyku her şeyin ilacıdır." -the simpsons

The Flash tartışma forumu

Tüm Forumlar > The Flash > Dizinin Gidişatı Hakkındaki Yorumlarınız..(DOLUŞUN)

yeni konu aç Dizinin Gidişatı Hakkındaki Yorumlarınız..(DOLUŞUN)

Şimdi arkadaşlar mükemmel bir ilk sezonun ardından Flashta da ikinci sezona geldik.Gözümüzü açıp kapayıncaya dek oda bitti lakin ben bu sezon bir izleyici olarak kendimi aşağılanmış olarak hissettim.
O kadar plansız programsız çekilmiş bir sezon olduki benim için gerçekten mantık hatalarıyla doluydu.
Şimdi arkadaşlar diyecek flash gibi bir dizide mantık derken ne demek istiyorsun ? Burda senaryonun zayıflığı hikaye bütünlüğüne mantık hatası demiş olmaktayım.Senaryo bana göre 2.sezon gerçekten berbattı.Sezona çok havalı bir giriş yapan ve ilk sezonun kötüsünü aratmayan Zoom'un kimliğinin açıklanması bence en büyük mantık hatasıydı.Sanki senaristler bianda karar vermiş gibi zoomu jay garrick yaptılar.Jay garrick'in hikayesi bana göre zayıftı.Bianda Zoom çıkmasıda senaristlerin aniden karar vermesi gibi geldi bana.Onun dışında Flash günümüzde popüler bir karakter.Flashı bilen birisine sorsanız diyeceği ilk şey neşeli,espirili ve hayat dolu bir karakter olduğudur.Siz bu Barry Allen gibi normalde komik bir karaktere neden sürekli depresyon oynatıyorsunuz.Sürekli benim hatam,benim suçum dedirtip duruyosunuz.Bazen öyle çıldırıyorumki Pc yi balkondan atasım geliyor.Mesela arkadaşlar dikkat edin bi olay oluyor.Sonra Barry diyorki benim suçum.Sonra bir şey yapması gerekiyor fakat arkadaşları yapma diyor.Bölümün sonuna kadar benim suçum benim suçum diyor en son yapmak zorundayım falan diyor bu ne biçim iştir arkadaş.Dizi 40 dakikaysa ilk 35 dk sürekli bir depresyon,sürekli bi Iris,Dedektif Joe yahu kardeşim ben bu diziyi izlerken Flashı izlemek istiyorum siz niye yan karakterleri gözüme sokuyorsunuz sürekli.Irisin ailesi mesela kaç bölümü işgal ettiler.Yahu kardeşim sürekli yan karakterleri oynatıyorlar son 5dk da bişiler olup bitiyor bölüm.Bu sezon bence kötüydü geçen sezona göre ve sen KOSKOCA FLASH'A NEDEN GİDİP ARROW HAVASI VERMEYE,AZINA SIÇTIĞIMIN ARROWU GİBİ SÜREKLİ DEPRESYON HAVALARI YAPTIRIYORSUN FLASHA.Haksızmıyım arkadaş ?

-Sonuç olarak geçen sezona göre kötü fakat Arrow a göre iyi bir sezondu.
-Gelecek sezonda inşallah bu depresyon havalarını bırakıp espirili ve neşeli bir FLASH/BARRY izleriz.
-Yan karakterlere bu kadar önem verilmemeli.(Örnek olarak banane arkadaş Dedektif Joe,Iristen banane.)
-Ve en büyük eksik ilk 35 dk konuşma gereksiz gereksiz depresyon son 5dk aksiyon.Bundanda vazgeçmeliler.
-Sezon finaline değinecek olursak geçen sezon finalinin yanında boktan bir çuval gibi gözüktü bana.Geçen sezon finali resmen sinema izliyormuşum gibi hissettirmişti.Umarım bu Paradox hikayesini sıçıp batırmazlar çünki işlenmesi çok zor bir konu.İnşallah mantık hatalarıyla dolup taşmaz.

-Bu yazının hepsini zahmet edip okuduysanız TEŞEKKÜR EDERİM.Fikirlerinizi ve düşünceleriniz merak ediyorum.Lütfen Paylaşın.

Söylediklerinin hepsinde haklısın millet kötüyü gördüğü için bu dizinin çok iyi olduğunu söylüyor. Yan karakterler çok ön planda ve barry hep depresyonda aynı dediğin gibi. Paradox olursa beceremez bu yazarlar dizinin içine ederler ondan olmaması gerek. Paradox olmayıp tüm diziler etkilenmeli yeni kan lazım Arrowa artık bu son umudu. Supergirl geliyor cwye bir bağlantı kuracaklar 4 diziyle ama nasıl olacak kimse bilemiyor.

Aslında biraz ağır konuşmuşsun, sonuçta hala mantığını korumaya çalışan bir dizi ama ben de böyle düşünüyorum. 40 dakikalık diziye hem aksiyon, hem entrika, hem dram, hem bilim kurgu sığdırmaya çalışıyorlar. Bu da bir kısmında güzel olsa bile diğer bir kısmının falso olmasına neden oluyor. Bence Barry'nin bazı tepkileri gerçekten mantıklı ama bunların hepsini 40 dakikaya sığdırmaya çalışınca Barry'den başka kimseyi umursayamıyoruz, bana ne onun hayatından bize Barry'le gelin diyoruz. Karakterleri daha iyi hissetmeli ve onlara daha çok sempati beslemeliyiz bence. Bunun için de dram sahneleri olacaksa bile en azından bu dram sahneleri gerçekten bize yaşatılmalı, yoksa sıkıyor falan filan işte

Şimdi şöyle bir şey var. Barry evet, bayağı eğlenceli, komik bir karakter ama zamanı oldu mu gayet ciddi de olabiliyor, istediğinde bütün sorumluluğu kendi üstüne alıp isterse evreni bile kurtarabiliyor.

Ayrıca Arrow havası veriyor demen de sanki biraz yanlış değil mi? Sonuçta aslında Green Arrow da DC'nin en chill adamlarından biri :)

açılın beyler supermaniniz geldi mesele ne bi okuyayım anlatacam

la olum barrydir supergirldir arrowdur elimde büyüdüler amk süpergirli ben everecektimde başlık parasını tam getirmediler o kadar abartıyonuz bunlar bi boka yaramazlar siz bana bakın burdan lois lane Allah belanı versin beni aldattığın için anam martha kente sevgiler seviliyosun birde kriptondaki tüpcümüz nurullah abime kucak dolusu sevgiler ne kadar ölmüş olsada

@xKal-El ya abi harikasın ne güzel bir yorumdur o eajfkldjg

@Tardis.Mavisi kriptondayken kripto sözlükteydimde knk ordan biliyom

konuya abone kullanıcılar 5

Yukarı Çık