"barışı sadece adaletle sağlayabilirsin." - avatar the last airbender

The Flash tartışma forumu

Tüm Forumlar > The Flash > flash çizgi roman okuyucusundan izleyicisine spoiler !!!

yeni konu aç flash çizgi roman okuyucusundan izleyicisine spoiler !!!

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

arkadaşlar sitede çok fazla şu kim ya bu kim şeklinde flash hakkında soru işareti olan insan var. az buçukta olsa çizgi romanlarını okumuş ve bolca çizgi filmini izlemiş biri olarak. flash origin hikayesinden justice league de yerini alıncaya kadar kısımla ilgili bilgi vereceğim. eğer ki dizi çizgi roman hikayesine bağlı giderse birazdan okuyacaklarınız çok büyük spoiler içerir !

1. Evet Wally West flash olacak ve kendisi Kid flash olarak geçiyor.
2. Evet hunter zolomon zoom fakat dizi senaristleri bunu nasıl bağlar hiç bilgim yok.
3. Flashın asıl hikayesinde Barry Allen ölüyor. ve uzun süre birlikte çalıştıkları kanka oldukları kid flash barry'nin ölümü ardından ben artık kid değil flash'ım diyerek yerine geçiyor.
4. Wally West hiç bir zaman Barry Allen kadar hızlı olamıyor ta ki şuan adını unuttuğum bir doktor üzerinde deney yapıncaya kadar deney sonrasında ''speed force''a hükmedecek kadar güçleniyor. ve süpermen i bile tek yumrukta yere serebilen ingilizcesini unuttuğum (türkçesi sonsuz ağırlıklı yumruk gibi bir şeydi) meşhur yumruğunu atmayı böyle öğreniyor. (elde ettiği birçok şey var istek olursa eklerim)
5. flash aslında çizgi romanlarında geçmişe gittiğinde annesi kurtarıyor. fakat bu hareketi zamanı çok fazla bozduğu için geri dönüp annesini kendi öldürdüğü ve repoint olarak çıkan annesini kurtarmasını engellediği aynı yeri anlatan alternatif iki sayı var.
6. flash yaşayan en hızlı ''insan'' oluyor ama hiç bir zaman yaşayan en hızlı varlık olamıyor.
çizgi romanlarda adı oldukça geçen fakat dizide hakkı yenmiş çok fazla yan karakter istek olursa onlarıda ayrı bir başlıkta belirtirim. :)

Ya şimdi Justice League filmlerini yeni izlemeye başladımda dizide flash daha sonra mı onlara katılacak ? biraz bilgi verir misin ? bide çok merak ettiğim harrisonun kızı nasıl özel güce kavuşacak ?

hocam jesse quick hakkında neredeyse hiç bilgim yok ama daha önce bir forumda okumuş olduğum üzere. aslında kendisi değil annesinde ortaya çıkmayan bir değişim vardır ve babasının üzerinde yapmış olduğu deneyler sonucu hızına kavuşur. fakat dizi nasıl bağlar hiç bilmiyorum. flashın katılım zamanı şuan bende çok bulanık taa lise yıllarımda izledim onları bu yüzden ince ayrıntıları hatırlamam pek mümkün gibi durmuyor üzgünüm :(

Herşeyi anladım ama en hızlıvarlık neden olamıyor? Yani ondan hızlı olan varlık ne?

dünyaları tek bir düşüncesiyle yok edebilecek tanrılar var dc multiverse'inde.

Yazını beğendim,güzel olmuş.Bir Flash hayranı olarak yazını beğendim.Ama şunu da ekle yazına.Wally,Barry ölünce asıl Flash oluyor yani adı KidFlash olarak kalmıyor.
Bir de; Barry'nin Speedforce içinde kaybolduğu zaman da MARVEL Barry'nin öldüğünü sanıp DC'ye hediye etmek açısından Runner isimli karakteri çıkarmıştır.Ve bu karakter Marvel evreninin en hızlı karakteridir.Galaksiler arası dolaşır...

Gençler bu yazımı dikkate alın.Zoom Dünya 2 deki hunter zolomon.Dünya 1 teki jay ise 14.bölümdeki maskeli adam <ZOOM> onu kaçırdı. Farketmediyseniz diye söylüyorum maskeli adam cama tıklayarak 'jay' yazdırdı flasha. O arada flash da hayır o Dünya 1 de bizimle gelmedi deyince maskeli adam nasıl sinirlendi ''hayır hayır anlamıyorsunuz o jay değil o zoom'' demek istedi aslında.Dünya 2 deki jay ise hızını gerçekten kaybeden Bizim Ölen jay'imiz Nur içinde yatsın :D .Dünya 1 de Şu an bir tek huntur zolomon bulunuyor.Oda Vasıfsız elaman gibi bir şey zaten

konuya abone kullanıcılar 6

Yukarı Çık