"dostlarını yakında tut, düşmanlarını daha yakında…" -prison break

The Flash tartışma forumu

Tüm Forumlar > The Flash > Zoom'un kimliği *Teori*

yeni konu aç Zoom'un kimliği *Teori*

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Zoom, adamın dibidir deyip bağrımıza bastığımız, adının Jay Garrick olduğunu söyleyen Hunter Zolomon'un ta kendisidir efenim. Bu teorimi sağlayacak birkaç şüphemi belirtip aklınızdaki soru işaretlerini sileyim:
Not: Altı çizili yazma opsiyonu olmadığından vurgulamak istediğim kelimeleri büyük harfle yazdım.

1- Zoom hız düşkünü bir saykodelinin tekidir. Bunu hepimiz anlamışızdır. Sırf daha fazla hız çalabilmek için Flash'ın çok daha hızlanmasını istedi. Bu nedenle kendisini Jay Garrick olarak, bir dost olarak tanıttı. Bu sayede hem Team Flash'ın güvenini kazandı, hem de Barry'nin hız gelişimini daha yakından gözlemleme fırsatı buldu. Earth-2'den getirdiği kötü adamlar Flash'ın hızlanmasına yardımcı olmak içindi yani.

2- Zoom sahnelerinde Jay Garrick'i ortalıkta gören oldu mu? Elbette olmadı. Ama Zoom gittikten sonra ortalığa çıkıyordu.

3- Çizgi romanlardaki Flash'ları arasında en yavaş olan Jay Garrick'tir. Barry Allen ile tanışana dek hızı ses hızına bile çıkamamıştır. Dolayısıyla Speed Force'a ulaşamamıştır. Barry Allen ile tanıştıktan sonra hızını 20 kat artırarak Speed Force'a DOKUNMAYA başlamıştır (Bu kısımlar dizide geçmedi). Ama kontrol edememiştir. Dolayısıyla gerçek Jay Garrick 1.sezonun sonunda Zoom'la olan mücadelesinde Speed Force'da TIKILI kalmıştır (Bunu da Eobard'ın geleceğe dönüş yapmasından önce solucan deliğinden düşen Jay Garrick kaskı sayesinde anlayabiliriz).

4- Bilen bilir, çizgi romanlarda Zoom, Hunter Zolomon'dur. Bu bilgi ise neden Earth-1'deki kendi görünümünde olan kişinin adının Jay Garrick değil de Hunter Zolomon olduğunu açıklar.

5- Zoom, zaman ile aralarındaki ''değişken ilişki'' sayesinde hızlıdır, yani zamanı manipüle eder. Bu durum da kendini Jay Garrick'in (Hunter Zolomon) vücudunda hız belirtisi bulamamalarını açıklar. Jay (Hunter) de bu durumdan faydalanarak hasta olduğunu söyler.

(Bu madde kesin değil, Flash'ın tüm çizgi romanlarını okumadım. Okuduğum kadarıyla konuşuyorum)
6- Jay Garrick bildiğim kadarıyla sadece Earth-2'de vardı. Eğer doğru hatırlıyorsam, bu madde de neden Earth-1'de Jay Garrick adlı birini bulamamalarını açıklar.

7- Kum Şeytanı 2.Sezon 2.Bölüm'de Earth-2 Flash'ını gördüğünde ''Öldüğünü sanıyordum.'' tepkisini vermişti. Bu durum dışarıdan bakıldığında Kum Şeytanı'nın aslında Flash'ın yüzünü gördüğünü ve bize kendini Jay Garrick olarak tanıtan adamın gerçekten Jay Garrick olduğunu ispatlayabilir. Fakat büyük resme bakacak olursak, bunu da Zoom'un Kum Şeytanı'nı Earth-2'den getirdiği zaman ona yüzünü gösterip, ''Bu yüzü gördüğünde Flash'mışım gibi davranacaksın.'' uyarısını yapmış olmasıyla açıklayabiliriz.

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Bu arada yazdıktan sonra aklıma geldi. Wells, Zoom'un yüzünü gördüğünde tanıyabilirdi. Çünkü kendisi yarattı. Sırf bu durum bile şu maddeleri ve teorimi çürütebilir. Fakat onun da mantıklı bir açıklaması olmalı ya. Şu yazdıklarımın hepsi tesadüf olamaz bence...

valla bende tam wells konusuna değinecektim :D bide zoom un dandik bi meta insana yüzünü gösterdiğini sanmıyorum açıkcası.. Zolomon olayını nasıl bağlicaklar bende merak ettim..

bence iris

@Leeshuss Yalnız şöyle bir şey var , İkiside Earth 2 'de .

Aynı kimlikte 2 insan 1 dünyada yaşayamaz.

ben neden öyle düşündüğümü bilmiyorum ama bence joe çünkü zoom un vücud şekli joe ya baya benziyor ve bence barry nin en çok güvendiği kişi joe olduğu için kazık yemiş gibi olucak hatta bence zoom sanıp gerçek joe yu öldürücek

vücut şekliyle gitmeyin hayal kırıklığına uğrarsınız jay olabilirmi hala tartışılır zoom ile ilk flash aynı kişiler değil ona bağlarlarsa sıkıntı büyük zoom bildiğin van gölü canavarı

Yalnız mükemmel teori ama iiside E-2'den napacaz :D

Ya hiç mi çizgi roman okumadınız Hunter=Zoom ama Speed Force'a bağlı değil. Wally West'in kozmik koşu bandı patladığında Zoom oldu. Ayrıca Zoom olmadan önce Wally ile kankalardı.

@AkınJr teori yapıyoruz kardeşim kesin konuşmadım, gözlemlerimi sizinle paylaşıp sizin de bunları göz önünde bulundurarak yeni teoriler üretmeniz için yazdım :D
@Pittat Okudum, ama 3.maddenin ilk 4 cümlesinde yazdığım gibi, çizgi romanı tümüyle ele almıyorlar. Ele aldıkları kısımları da yanıltıcı bir şekilde gösteriyorlar. Mesela RF'ın Eobard Thawne olduğunu biliyorduk fakat Harrison Wells bedeninde gözüktü. Benim düşüncem de yine RF olayında olduğu gibi Zoom'un Hunter Zolomon olup, Jay Garrick gibi gözükmesi yönünde :D

konuya abone kullanıcılar 15

Yukarı Çık