"ben tekim. birkaçından biriyim, ailemde yok. kimim ben?" -orphan black

The Originals tartışma forumu

Tüm Forumlar > The Originals > BAŞLAMAK İSTEYENLERE

yeni konu aç BAŞLAMAK İSTEYENLERE

ilk başta şunu söylemeliyim ki bu yazıda spoiler yok. biliyorsunuz ki bu dizi the vampire diaries'in yaz dizisi. the vampire diaries'i sevmeyenler diziye kesinlikle ön yargı ile başlamamalılar. burda aşk üçgenleri vs vs az var hatta hiç yok diyebiliriz. ve burda the vampire diaries'te olduğu gibi son sezonlara doğru cıvıma gibi bir şey yok. her sezonda ayrı bir macera var. ve bazı kişiler şunu savunuyor ''the vampire diaries izlemeyen bunu izleyemez'' YOK BÖYLE BİŞEY YOK YOK YOK. Burda olaylar baştan açıklanıyor zaten ve burdaki kişileri daha geniş bir çerçeve de izleyebiliyorsunuz (geçmişleri dahil olmak üzere). YANİ ''TVDYE BAŞLAMADAN THE ORİGİNALSE BAŞLAMA'' DİYENLERE ALDIRMAYIN GÖZÜNÜZÜ SEVEYİM. Konuya gelcek olursak bu dizi vampir soyunu başlatan dünyanın en yaşlı ve en güçlü vampirleri olan köken vampirler etrafında dönüyor. Ama burdaki vampirler Alacakaranlık'taki vampirler gibi değil. bu ayrıntıyı izleyince öğrenirsiniz zaten. Neyse devam ediyorum dizi de bu vampirlere olan bir girişimden dolayı bu girişimde bulunan kişilerin kaynağını öğrenmek için köken vampirlerin New Orleans'e gitmesiyle başlıyor. (Bilmeyenler için New Orleans cazz müziğinin temellerinin atıldığı yer. tabi bu ayrıntının diziyle bir alakası yok söyliyim dedim :D) devam ediyorum. Ve yine bu şehirde öğrendikleri bir kadın var. Bu kadın bir kurt adam fakat kökenlerden birisine hamile. ve şöyle bir ayrıtnı vermeliyim ki vampirler çocuk yapamaz ;) ve bu kadın ve bebek için new orleans'ta kalıyorlar. dizi de bu kadın,bebek ve kökenlerin new orleans'te her sezon farklı maceralarını anlatıyor. Bu açıklamam kafanızı karıştırdıysa zaten dizinin açıklamasında konu yazıyor ben sadece daha da açtım. bir de the vampire diares ve the originals'in ikisini de bitirmiş biri olarak the originals daha kaliteli bir dizi ama ben the vampire diaries'i daha çok seviyorum ki bu da 2 yıl önce tüm yazımı ona ayırdığımdan kaynaklanıyor. FANTASTİK DİZİLERİ SEVİYORSANIZ KESİNLİKLE BAŞLAMALISINIZ. bir de eksik yazdılğım şeyler varsa ekleyebilirsiniz. öptüm bay

ulan yazıyı yazasaya kadar geberdim okuyeverin bi zahmet

the vampire diaries'in yaz dizisi değil yan dizisi lan yeni gördüm lkmwalkmflk

Açıklayıcı olmuş teşekkürler

Valla tvd izlemeyen izleyemez yalanının kanıtıyım tvd`den sadece ilk bölümünü izledim ama bu diziyi bayıla bayıl bitirdim <3

tvd izlemeyen izleyemez diye bir şey yok izlersin tabi sadece tvd ile çok benzer ve ortak yanları var hatta bağlantılı olduğu bölümler bu yüzden izlerseniz iyi olur ama sizin bileceğiniz birşey tabi

Önce bu diziyi izlemiştim ben. Sonradan tvd izledim. Hiç bi problemde yaşamadım ki kökenler tvd de ilk çıktıklarında da daha iyi oldu benim için. Gerçi sonra to yu bırakıp tvd izledim ful ama siz bunu yapmayın gerçekten Originals bayağ iyi ya

SIRF to YU İZLEMEK İÇİN TVD ye başladım 4. sezonun sonlarında bırakıp TO ya geçtim. bence tam yerinde bırakmışım. bir kaç bilgi öğrenmek dışında TVD yi izlemek GEREKSİZDİ bence

Aynen tvd nin ilk dört sezonu izlenilip başlanmalı sonra yollar ayrılıyor.
Özellikle 3.sezon tvdde kökenlerin fazlaca oldugu sezondu

konuya abone kullanıcılar 7

Yukarı Çık