"+nasıl bir şey bu aşk? -biraz kafa sikici dürüst olmak gerekirse." -skins

The Shannara Chronicles tartışma forumu

Tüm Forumlar > The Shannara Chronicles > kitabı okuyan var mı?

yeni konu aç kitabı okuyan var mı?

Shannara serisini yıllaar önce okumuştum ancak kitabı unuttuğumu fark ediyorum. acaba daha önce benim gibi okumuş ama unutmamış olan varsa benzerlik ve farklılıklar hakkında düşüncelerini alabilir miyiz? ben mesela kitapta hiç bu kadar cinsel etkileşim olduğunu hatırlamıyorum (sevişme sahnesi olmadı ancak kitapta öpüşme bile yoktu gibi hatırlıyorum)

Kitap - dizi veya kitap - film bağdaştırmasını bence artık aşmamız gerekiyor. Hangi kitabın filmiyle veya dizisiyle birebir gittiğini gördük ki? Game Of Thrones? Harry Potter? Açlık Oyunları? Bence bunu yargılamamak lazım artık. Yoksa hayal kırıklığı oluyor :) Hazır sen kitabı unutmuşken bence öyle kalsın :)

Kitabı İthaki yayınları yeniden basıyor, çıktığında alıp okumak istiyorum. Grinin Elli Tonunun satış rekoru kırdığı bir dünyada yaşıyoruz. Sonuçta adamlar bunu para kazanmak için yapıyorlar ve salt epik üzerine giderlerse dar bir çembere hitap etmiş olurlar. Biraz güzel kız, bir genç kızların sevgilisi yakışıklı seksi çocuk, biraz cinsellik ve göz kararı romantizm serpilmemiş bir dizi/film'in tutması çok zor ne yazık ki. O yüzden bunları gözmezden gelelim. Romantizm ve gençlik filmi ayarını azıcık kıssalar yeter.

o konuda haklısınız çok karşılaştırmamak lazım ama temel mantıkta eksik ya da fazlalıklar var mı sizce? mesela ben bu eski insanların bıraktığı zımbırtılar muhabbetini hiç hatırlamıyorum traktörler helikopterler falan göründü birkaç sahnede özellikle

konuya abone kullanıcılar 3

Yukarı Çık