"gerçeği aramak kolay, kabullenmek zordur." -star wars

The Shannara Chronicles tartışma forumu

Tüm Forumlar > The Shannara Chronicles > YÜZÜKLERİN EFENDİSİ

yeni konu aç YÜZÜKLERİN EFENDİSİ

Arkadaşlar dizi size de yüzüklerin efendisi havasını veriyor mu ?

Vermiyor abi nerde yüzüklerin efendisindeki o derinlik o edebiyat

Yüzüklerin Efendisi'ndeki Elf'ler daha göz doyurucuydu... :( :( :(

Arkadaşlar ben elflerin, trollerin(ki lotr serisindekilerle alakaları yok) dışında pek benzetemedim lotr serisine orta dünyada geçen bir yapım olduğu için benzeseydi de şaşırmazdım. Açıkcası ben beğendim yalnız takıldığım tek nokta elflerin kralını John Rhys'ten başka canlandıracak adamı mı yoktu yahu :D komik geldi gözüme yüzüklerin efendisinde Gimli olarak tanıdığımız adamın elf kralı olması
Bu arada bu bir gerçek ki lotr serisinden alışık olduğumuz ihtişamlı, fiyakalı elflerle karşılaştırınca vasat kalıyor.
Ancak film bütçelerini göz önüne alırsak hatta almasak bile lotr serisi ile shannara chronicles serisini birbiriyle kıyaslamak yersiz geliyor bana

Elflerin, trollerin ve orta dünyada adı geçen veya adı konmuş yaratıkların en popüler tasvirini JRR TOLKİEN yapmıştır. Bu yüzden TOLKİEN havası seziyoruz. Dizideki ağaca benzer ağaçlar, Silmarilion kitabında da vardır. Yüzüklerin Efendisi havası olduğuna bende katılıyorum.

Bu kitapları yaklaşık 10 yıl önce okumuştum. Evet Yüzüklerin efendisi tadı var. Zaten tolkien in hayalgücünden kaynaklanarak geliştirilmiş bir dünya burası. Eğer kitapları okumadıysanız ilerde bunu daha çok hissedeceksiniz. Spoiler vermemek için örnek vermiyorum ama YE havasına alışın.

çok kötü, elftaşı çıktı daha başında ama o bildiğiniz yüzük.sadece ve sadece kötülük getiren yüzük kapalı olarak tasvir edilmiş,

Bence yüzüklerin efendisiyle hiçbir alakası yok ikisininde konuları çok farklı.

B.B

1977'de çıkmış bir kitap serisinin uyarlaması..

13 kitabı var 8 kitap türkçeye çevrilmiş durumda kitapların neredeyse hepsi new york times da best seller'a girmiş kitaplar…

Oncular,buncular, şuncular, fanatikler bazı kemikleşmiş fantezi hikayelerin imitasyonu ambiyane tabirle 'çakması' diyecekler kuşkusuz ancak alakası yok

yüzüklerin efendisi de bu seride epik fantastik diye geçiyor.O havayı vermiş olabilir türleri aynı

arkadaşlar tartışmaları çok beyhude buldum. elflerin fiziksel olarak lotr ile örtüşmesi taklit olurdu eğer diziti peter jackson çekmiyorsa. kaldı ki çekmiyor zaten. bu yönetmenin yorumudur. neyse daha 1. bölümü bile bitirmeden bodoslama daldım izleyelim biraz bakalım. vampir dizileri kıvamında değildir umarım

konuya abone kullanıcılar 16

Yukarı Çık