"erkeğin her adımı, her nefesi, her kelimesi ve hatta her bakışları yalan olabilir ama ağlamaları asla.." -icarly

True Detective tartışma forumu

Tüm Forumlar > True Detective > 2. sezonun artıları, eksileri

yeni konu aç 2. sezonun artıları, eksileri

Artılarından başlıyalım
-Diziye kadın karakter geldi heycan kattı
-Güzel bir savaş sahnesi izledik, diğer sezona göre silahların sesi daha fazla duyuldu
-Daha fazla karakter vardı, olay 4-5 kişi etrafında döndü bu sefer

Eksileri
-Benim için en büyük eksikliği olaylar arasında ki bağlantı, çok fazla olay var ve dizi belli bir olaydan da ilerlemiyor, her karakterin ayrı bir olayı vardı yani ortak bir nokta bulunmalıydı
-bölümler bazen çok durağan geçiyordu,
-dedektiflik dizisi fakat bu sezonda dedektifliğe dair pek bir şey göremedik

benim aklıma gelenler bunlar,

İntrosu - lerden bence . Hiç beğenmedim . 1 Sezondaki ise diziler arasından en sevdiğim introlardan .Dedektiflik çok azdı gerçekten .1.sezona göre çok sönük kaldığını söyleyebilirim . Ama finalin muhtesem olacağını seziyorum .Bakalım .

İlk bölüm bitmeden sıkıldım kapattım çok kötü olmuş

İlk sezon olmasaydı harika derdim ama orda 10/10 bir ilk sezon var o yüzden seviye azaldı gibi hissediyor insan :)

İntro eksi, barda çalan hatun artı. Hafızam iyidir ama kim kimdi ne neydi o olay nasıl böyle bağlandı/bağlanamadı eksiler arasında. Sanırım sezonu 2 3 kere daha izlemem lazım her şeyi kavramak için.

introsu bence daha güzledi 1.seozndan herkese göre değişiri full versiyonunu dinlerseniz şarkının başarılı

D.

Artılara yazmışsınız
"-Daha fazla karakter vardı, olay 4-5 kişi etrafında döndü bu sefer"

Bana göre bu eksi...Dizi 8 bölüm sürüyor ve çoğu şey yüzeysel geçildi.Bu da karakterlerin çok olmasından kaynaklı 8 bölüme sığdıramayınca böyle oldu.İlk sezonda böyle bir durum yoktu mesela çok daha doyurucuydu.

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

D. 'nin haklı yanı var, ilk sezon da tabi ki daha iyiydi bu sezon ise biraz daha para dökülüp daha fazlalaşmış olarak gördüm bu sezonu ki gördük karakter artışıyla müzik artışıyla konular olaylar artışıyla(bu da fazla değişken, etken, genişleyen dünyanın içeriğini artısıyla sunacak ki eğer elinde tutarsa) , dedektiflik konusuna gelince bence giriş yazısı bırakmaları lazım bu dizi dedektiflik dizisi değil ismini boşuna 'true' bırakmadık diye, her yerdeki departmanlarında bulunan işlerin olayların dedektiflerin aynı olmadığını da gösteriyor işleyişi iyi aktarıyor kalkıp sherlock beklemek boşuna evet ilk sezon bayağı dökümanlar araştırma soruşturma ipucu üstüne ve hatta taxman inimiz bile vardı, bu sezonda dedektif de vardı başka yerden adamlar da böylece farklı merkezlerdeki işleyişi de sunmuş oldu dedektif adını bağlayan tek şey cinayet bu dizinin ki dikkati de çekmiştir ilk bölümden itibaren cinayetin oluşması ve onu konu alması ve asıl olay ise diğerlerinden ayrı tutan ibare 'true' kısmı işte bundan dolayı antolojik bir yapıya sahip olması da mantıklı ve yerinde uymuş güzel dizi böylece 'true' yu başkalarınca başka yerlerce ve bundan mütevellit bambaşka konulara vesile olarak ele alması gerek, yadırgayabileceğimiz durum oluşabilir örnek eksi verilen dedektifliğin işlenilmemesi dediğim gibi 'true' kısmı başka yerdeki 'dedektifler'i tüm çıplaklığıyla resmetmekte ve dedektif ibaresi ise çok geniş bir kök salmıştı bu sezon yani cinayet ta nereye kadar vardı o ailesi katledilen çocuklar ve ne için katlettikleri ve kimler tarafından ve arkalarından dönen planlar aslında ta nereye kadar uzandığı birinci sezon kkk vs. devletin içine sızışını ele almıştı güzeldi bu da yolsuzluğu ve yayılışını bence gayet güzeldi... dizinin bir diğer özelliği durağanlığı yani aslında ağırlığı drama da barındırdığı için bu sezon atmosfer çok karaydı baskın olarak hissedildi aslına bakılırsa bu ilk sezonda da vardı o yüzden bu tarzı sevmeyenlerin sıkılması pek olası ağır drama işleyişleri "There Will Be Blood - No Country for Old Men" filmini izleyenler gayet iyi anlarlar ne demek istediğimi o türü seven vardır sevmeyen ve o türü ya işlemesini bilen vardır ya da batıran ortası olmayan bir türdür ve bu diziyi yöneten de gayet iyi iş çıkarmaktadır bu konuda tabi arada küçük boş geçiş sahne uzatma olarak görülebilecek durumlarla karşılaşılabilir bu türlerde çünkü mükemmel tür değildir yoksa imdb de 10 puan olanlar hep bu türden olurdu ki bu puana yakın olanlar da bu türe yakınlar bu türü barındıranlar örnek vermeme gerek yok hem dizi dünyasında hem film dünyasında da bariz örnekleri mevcut bir de ortak nokta yok denilmiş aklımda hemen şu belirginleşti peki o girizgah verilen karakterleri polisleri ('true') bir araya toplayan o cinayet ('detective') de neyin nesiydi derken hemen imdadıma Michael Scofield yetişti ve arkada çok derin yapı var demesiyle gerisini açıklamayı bırakıverdim genel olarak ilk sezonu 10 dersek (ki gözümde on hem kendi içinde hem dizi dünyasında) bu sezon 9 alıyor ve herkes de umuyor ki gelecek sezon da bir sayı daha düşmesin diye... eksilmesini anlatacak olursak bu bitmez bariz yönleri var öngörülebilir ve biraz da klasik bir olay denilebilecek bir yapıyı 'true' vasıtasıyla iyi anlatıyorlar ve introsu da iyi seçilmiş bir müzikten geliyor ve tümünü bölüp bölümlere dağıtması güzel ve genel olarak temayı da yansıtıyor ve içeride oluşturduğu kendine has güzel artı kazanmasını da sağlayacak diğer müziklerle de destekliyor genel olarak artı ve eksileri bu sezonu ve diğer sezona da değinilerek anlatan ifadeler bulunmaktadır yazıda, okuyun ve algıda seçiciliğe yardımcı noktalarıyla bilinçaltınıza bırakın gerisini o halledecektir ki eğer daha fazla karmaşık ve aydınlanmamış oluşan bir yapı varsa

konuya abone kullanıcılar 7

Yukarı Çık