"insanlar hakkında olumlu düşünmek onları iyi biri yapmaz." -house m.d.

Vikings tartışma forumu

Tüm Forumlar > Vikings > Dizi gitgide saçmalayan türden bir dizi mi?

yeni konu aç Dizi gitgide saçmalayan türden bir dizi mi?

Arkadaşlar 3.sezondan beridir aklımda olan bir soru. Birkaç tanesinden başlayalım.

1-Çinli kız, yahu onbinlerce kilometre ötelerden koskoca bir çin imparatorunun kızı köle oluyor, ve cuk diye Vikinglerin hemde koskoca Ragnarın kucağına düşüyor. Sırf dizide farklı bir renk olsun diye getirdikleri birşey bence. Gerçekçi değil.

2-Rollonun Bjornla gitmesi, Artık önemli bir Fransız Düküsün(yada herneysen) kralın kızıyla evlisin ve çocuklarınızda var, viking olmayı özledim diye adam Bjornla beraber inmek istiyor Akdenize yav. 21.Yüzyılda mı yaşıyonuz, bu nasıl bir sosyal rahatlık. Hala viking tanrılarına inanıyorsun, nasıl böyle bi ihaneti yapıp hala rahat rahat hristiyan gibi davranabiliyosun bide o var. Kişilikle alakası yok çok mantıkız yani.

3-Ragnarın ingiltereye gidişi, Fazla söze gerek yok zaten, 3 gemicik adamla gidiyor büyük bir krallığa, sonra bunlara gerek yokmuş diye getirdiği adamlarıda öldürüyor.

Aklıma gelenler bunlar. Normal şartlar altında bu saydıklarım çok rahatlıkla gözardı edilebilir de, bu tarihi bir dizi olduğundan benim çok gözüme battı ve rahatsız etti. Sizlerlede paylaşmak istedim aynı fikirde misiniz?

Ama bide şey var tüm her şey gerçeğe dayalı değil bazılarını gerçeklere göre bazılarını kendileri yazıyorlar

kardeş keşke spoiler tikini işaretleseydin

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

1- Yidu tarihte ki Tang Dezong'un 11 tane kızından biri, Dezong zamanında oldukça fazla isyan olmuş, köle olması ve tüccarların elinde ordan oraya giderken kuzey avrupaya gelmesi pek zor bir ihtimal değil bence.

2- Rollo da tarihi birisi, kişilik olarak zaten savaşçı gibi, durgun bir hayat yerine vikingler ile sefere gitmesi ise hem kişiliğinden hem de stratejisinden kaynaklı, çünkü birkaç yıl sonra vikingler ile beraber batı fransa kralını tahtından indirip varisini de öldürecekler, sonra yeni gelen kral rollo'ya daha fazla toprak verecek.

3- Ragnar Bjorn ve diğerlerinin orduları olmadan İngiltereye gitmenin nasıl sonuçlanacağını biliyordu, geri dönmeyeceğini söylemişti. Eğer adam toplamadan tek gemi ve 3-5 adam ile gitseydi oğulları öldüğünü duyunca intikam almak istermiydi? Bu şekilde ciddi bir havada gittiği için intikam istemeleri için bir sebep oldu.

@fadingship abi attığın yorum kesinlikle dislike ya. Mantığını kullanamama da olaylara geniş açıdan bakamama da senden iyisini görmedim. Vücudunun tepesindeki şey aksesuar olarak koyulmadı,çalıştır azıcık orayı ufkunu genişlet.

Arkadaşlar zorlarsak tabi ki açıklama getirebiliriz, ben burada "mantıksız" diye bir şeyden bahsetmedim. Ama tarihi bir dizi, bugünün aksiyon dizi-filmlerinde "film işte" dediğimiz sahneleri böyle bir dizide görmek beni rahatsız etmişti.

@burnbabyburn yazdığına tümüyle katılıyorum .Başlığa cevap vermek gerekirse kendi adıma tam aksine sezonlar ilerledikçe güzelleşen nadir diziler arasında.

konuya abone kullanıcılar 6

Yukarı Çık