"çünkü ben seninle bir gün bile konuşmayınca o gün hiç iyi geçmiyor." -how i met your mother

Vikings tartışma forumu

yeni konu aç Dövme

Beyler googleden araştırmadan yazın :) bunların hepsinde dövmeler var o devirde nasıl yapmışlar o dövmeleri ? bilgi olan varsa paylaşsın :)

Milattan önce 5.yüzyıla tarihlendirilen "pazırık kurganı'nı" bir araştır istersen :) binlerce yıllık mumyalarda bile dövmeler mevcut. o dönemlerde ortaasya'da bilinen ve sıkça uygulanan birşey dövme. Vikingler konusunda bilgi sahibi değilim bu konuda ancak kuzeyli iskitlerde de çok yaygın dövme :)

Dövme yapma geleneği hayli eskidir. MÖ 2000'lerde Eski Mısır toplumunda dövmenin yapıldığı mumyalardan anlaşılmıştır. google dövme tarihi yazarsan çoğu sitelerden bilgi edinebilirsin..

güzel modelleri var yalnız. Birkaç tanesine denk geldim ama nette bulamadım.

Dövme mısırlrda rastlansa bile aslen Göktür imp inden gelme oldguu düşünülür çinkü göktürk kralları yazıtlarda anlatıldıgına göre vicutlarının bir kısmı komple şekiller ve yazılardan yapılmış bir elbise misali deri derilerine yapışık odlguu yazılır

Göktürkler dagıldtıktan sonra yayılmaıslardır türkler anadoluya normal tarıhından dah önceden gitmiştir ancak yerleşik hayata geçmemiş bölge halkı tarafından dışlanmış bazıları kalmıştır küzeyin buz denizi blatık denizine dkar uzandıkları yazar

Vikingler de odin göktanrı göktürklerde göktanrı ise Gökhan dır

konuya abone kullanıcılar 4

Yukarı Çık