"İnsanlar güce saygı duyar, dürüstlüğe değil.” - Frank Underwood

Vikings tartışma forumu

Tüm Forumlar > Vikings > Rollo mantıksızlığı

yeni konu aç Rollo mantıksızlığı

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Beyler benim anlamadığım bir şey var benim için daha açık hale getirirseniz sevinirim.Fransızlar yaşanan şu olaylar ile birlikte ragnara tekrardan savaş açmış gibi oldular.Peki neden rolloyu yanlarında tutuyorlar ? Oradaki viking askerlerini falan öldürdüler zaten çıkarları ne ki ? Rolloyu da yok etsinler.Kaçırdığım bir şey mi var merak ediyorum.

Bir vikingi sadece bir viking yok edebilir mantığı çaktın?hem böyle yapıp vikingleri bölmeye bile çalışıyor olabilirler.

Viking'i Viking yok eder yönünden yanlarında tuttuklarını zannetmiyorum. Ragnar'ın tekrar saldıracağı belli, Rollo onun savaş taktiklerini bir Viking, üstelik de kardeşi olarak az buz biliyordur daha iyi savunur diye tutmuş olabilirler. Zaten başından beri Ragnar'ı kıskanan Rollo'nun da bu görevi sorgulamadan kabul edeceği belliydi ama benimkide tahmin tabii.

Bencede Rollo Ragnar'ın taktiklerini az çok biliyordur tabi ragnar da öyle zaten ragnar onu orda bırakmak kimin fikriydi diyerek rollo nun ne bok yiyeceğini önceden bildiğini belli ediyor bakalım .. tekrar brother's war a mı dönüler acaba güzel sezon olacak gibi duruyor...

Kısaca böl parçala yönet olayı oluyor işte

Rollo nun eline ragnarı öldürme fırsatı geçtiğini hatırlarsınız, ama yapmadı. Bence Rollo aynı hatayı tekrar yapmayacak. Parisi alacaklar. Yanlarında tutmaya gelince @Deadshotxx kardeşime katılıyorum.

zaten farkettiyseniz ragnar şunu sordu geçen bölümde; rollo yu pariste bırakmak hangi aptalın fikriydi diye. aslında kardeşine güvenmiyor çok fazla...

Ragnarlı vikingler athelstan sayesinde dusmanını tanıdı ve buralara kadar geldi. Fransızların ise Vikingler hakkında tek bildikleri sey barbar olmaları, kısacası rolloda fransızların athelstanı olacak...

Olay şu: Vikingler kuşatma sırasında oldukça adam kaybettiğinden o anda Paris'i fethedecek yeterli güce sahip değildi ama sonraki baharda Paris'e yeniden saldırmayı planladıklarından kuşatmayı devam ettirmesi ve onları izlemeye devam etmesi için bir komutanı ve idaresinde bir miktar asker bırakmaya karar verdiler. Rollo kalmak istedi. Sonra Fransa kralı sanırım III. Charles, Rollo'ya bugün Normandiya (bu da kuzeyli anlamına gelen Northman, Norseman'dan geliyor) olarak adlandırılan bölgede düklük vermeyi ve Rollo ile evlendirmeyi teklif etti. Karşılığında istediği ise önümüzdeki yıl Vikingler Paris'i yeniden kuşattığında Vikinglerin yanında savaşmak değil şehri onlara karşı savunmak, savunmaya yardım etmek. Rollo da kabul etti işte. Eğer senarist gerçeklikten uzaklaşmazsa ileride Hristiyanlığı kabul edip adını da Robert olarak değiştirecek.

konuya abone kullanıcılar 8

Yukarı Çık