"kusura bakma seni mükemmelliğimin sesi yüzünden duyamıyorum." -how i met your mother

Vikings tartışma forumu

Tüm Forumlar > Vikings > Yabancıların 16.bölüme yorumu(spoiler)

yeni konu aç Yabancıların 16.bölüme yorumu(spoiler)

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Floki'nin müslümanları korumasna propoganda diyenler var, namaz kılanların kesilip öldürülmesi müslümanları kızdırırmışta, bir karikatür için adam öldürenler History Channel'e neler yaparmışta falan diyenler var.

Ulan Athelstan için hristiyanlığa saygı duyan, haç kolyesi takan Ragnar için propoganda düşüncesi aklımızın ucundan geçmezken, böyle bir şey oldumuydu hemen ayaklanıyorlar. Bu dizide islam dünyasına yer vermelerini bekliyordum ve bunun olacağından korkuyordum. Bununda sonu Da vinci's Demons gibi olmasın( bu diziyi seyretmedim bu arada, sadece islamın resmedilişiyle ilgili tartışmalar yoğun olduğundan dizi zarar görmüş bunu biliyorum) Siz ne düşünüyosunuz?

Yok be abi adamlar zaten yamyam farklı bişey görünce şaşırdılar :)

16.bölüm beni gerçekten etkiledi. Açıkçası İslam kültürüne çok sıcak bakmayan biri olmama karşın dizide gerek ezan gerekse namaz sahneleri tüyler ürpeticiydi. Ki Athelstan'ın aziz olması (hala daha bana saçma gelse de), Ragnar'ın Hristiyanlığa ilgi beslemesi, haç takması gibi yerler dikkar çekmemiş, Hritiyan propogandası denmemiş de Müslümanlarla ilgili 2 güzel sahne mi göze batmış? Bence de bunlar yanlı yorumlar. Ben takdir ettim diziyi. Günümüzde Müslümanları kafa kesmek, poligami ve cehaletten ibaret gören Batı dünyasına örnek teşkil edecek bir adım attı Vikings. Umarım devamı da gelir, sonradan bozulmaz bu duruş.

konuya abone kullanıcılar 2

Yukarı Çık