"yalanlar, birilerinin gerçeklerle kirlettiği güzel hikâyelerdir." -how i met your mother

Zoo tartışma forumu

Tüm Forumlar > Zoo > Dizinin 1. sezonunu izleyenlerin fikirlerini alalım?

yeni konu aç Dizinin 1. sezonunu izleyenlerin fikirlerini alalım?

Öncelikle bu başlık tamamen spoiler bilginize :)
Merak ettiğim konuysa şu; dizi ilk sezonuyla sizi tatmin etti mi?, devamını nasıl bekliyorsunuz?, dizi de sizi rahatsız eden şeyler neler? akşama da uzunca kendi fikirlerimi içeren bi yorum yapmayı düşünüyorum

sezon finalinin son dakikası gereksizdi

eğer o son sahne olmamış olsaydı gelecek sezon için kimse bu kadar heyecanlanmazdı, son sahne 2. sezonun konusunu değiştirdi resmen tahminlerde

bence konusu itibariyle on numara gidiyor hacı ne olacağını insan tahmin ediyor izlerken keyif alıyor şaşırıyor falan

'tahmin edemiyor'

konusuyla farkını ortaya koymuş bir dizi zaten ama konuyu güzel değerlendiremezlerdi de, neyse ki konuyu harcamadılar, oyuncular falan da iyi bence ama sanki daha fazla heyecan olması gerekiyo insanlarla hayvanların daha çok yüzleşmesi (sezon finali son dakika gibi) DAHA FAZLA HEYECAN LAZIIIM

Uyarlandığı kitabı okudum ve kitapla dizi arasındaki tek ortak nokta hayvanların saldırganlaşması, umarım dizinin finali kitap gibi bitmez, öyle biterse diye yazmıyorum buraya ama kitaptaki mesaj gerçekten güzel

1 yıl oldu ilk sezonda olan nadir şeyleri hatırlıyorum sadece :D

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

her dizi gibi ilk sezon biraz olay anlatılıyor mantık gösteriliyor 2.sezon 4.bolumdeyim işler iyice kızıştı hayvanlar daha saldırgan, mutasyon insanları da etkiliyor. İzlemeni tavsiye ederim. Baya fazla bi dizi izledim konu olarak değişik diyebileceğin ilgi çekici sınırlı bi kaç diziden biri.

Dizi genelde güzel bir akışla devam ediyor, bazı yerler aceleye gelmiş. bazı bölümlerdeki sahneler çoook saçmada olsa, Dizinin asıl konusu olan mutasyon güzel. özellikle hayvanların mutasyonu ilginç.

yinede izlenebilir bir dizi.

Karpuz'un kabuğuna bakıp değerlendiren, tadını asla bilemez...
Son yıllarda "ÇEVRE KİRLİLİĞİ,hayvanların soyunun tükenmesine vurdumduymazlık,Dünyanın dengesinin şahsi çıkarlar için bozulup duyrsızlık konularına ;bizzat ele alan derin mana ve anlam içeren bir senaryoya sahıp bir yapım...
Çoğunuzun farkında olmadığı gerçekler var,günümüzde ÇİN,ve bazı ekonomısı gelişmiş avrupa ülkeleri köpekbalıgı yüzgeclerı tüketıyorlar.Evet yanlış duymadınız, KÖPEKBALIĞININ yüzgeclerını kesıyorlar,hayvanı o şekılde canlı olarak suya bırakıyorlar, daha sonra o kesılen yÜZGEÇLERİ KURUTUP ÇORBA YAPIYORLAR..
Şimdi biraz ENPATİ yapalım...Sizin kolunuzu bacağınızı kesseler, yarım bir canlı olarak hayatınızı sürdürmek ıster mısınız??HAYATINIZ ZINDAN OLMAZ MI?Cevap tabıkı hayır olacaktır..MADEM kendınıze yapılmasını ıstemedıgınız VAHŞETİ NEDEN DUYARSIZ KALIP ,BU VAHŞETI ELEŞTIREN BÖYLE KALITELI BIR DIZIYI ELEŞTIRESINIZ?????

konuya abone kullanıcılar 9

Yukarı Çık