"dünyayı güzel kılan üzerinde yaşayan insanlardır." -the last man on earth

Arrow tartışma forumu

Tüm Forumlar > Arrow > Arrow dizisindeki Batman gerçekliği

yeni konu aç Arrow dizisindeki Batman gerçekliği

Birincisi Arrow'un Batmanvari pazarlanması konusunda düşünceleriniz nedir?
İkincisi 03x08 itibariyle Arrowcave ve Arrowmobil göndermelerinin dizi evreninde Batman'in gerçekliğini kanıtlar mı. Demek istediğim dizi evreninde Batman'in varlığını kabul edebillirmiyiz? Yoksa Cisco'nun göndermleri neye işaret ediyor. Ayrıca bir dc hayranı olarak Batman'in filmlerinden sonra güzel bir dizisini de izlemek isterim. Üçüncüsü Batman'in TV'ye uyarlanması hakında ne düşünüyorsunuz?

Şimdi ilk etapta DC sinematik evrende liderliği Marvel' a kaptırdığı için diziler bazında yürümeye çalışıyor.bu yuzden birçok cross owerlar göreceğimiz kesin.
-Arrow ve Flash'ın zaman çizelgesi birbirleriyle aynı fakat Gotham için bunu söylemek mümkün değil.Gotham' ın amacı Batman öncesinde gotham ın nereden nereye geldiğini göstermek için yapılan bir çalışma.Zaman ilerlemesi ,atlaması olacagını sanmıyorum.En fazla dizi nin finalinde tahminen batmani görürüz ve dizi öyle biter.
-Cisco nun göndermelerine gelince ortada biraz karışık bir durum var.Mantıken batmobil i biliyor olsa dahi batcave gizli bir yer.Bunu alenen söyleyebilmesi benim kafamı karıştırdı.Evet her nekadar zaman çizelgesine göre Batman in olması gerekiyorsada ortada Justice league e dair herhangi bir durum olmadıgı için bu konu benim için muallakta.Sanki daha çok batman i Arrow un dünyasında o dünyadaki bir çizgi roman kahramanı gibi göstermiş oluyor Cisco.
-Böyle düşünmemdeki en büyük sebepse Arrow un olduğundan daha ciddi bir şekilde yansıtılması.Normalde bu adam bu kadar ciddi değil.Gülen, saçma sapan espriler yapan bir adam Arrow.Fakat anladığım kadarıyla yapımcılar Batman vari bir Arrow karakteri çizerek dizi evreninde farklı bir alternatif çizme yoluna gitmiş olabilirler.
-Ayrietten Flash ın gerçekçiliğini sorgulayan arkadaşlar için.Flash'ın hızını sorguluyorsunuzda mirakuru nun yaraları hızlıca iyileştirmesini, güçlendirmesini niye sorgulamıyorsunuz.Sonuçta Arrow unda içinde gerçekçilikten uzak şeyler var.Yok kimyasal vs dersenizde Flash' ın durumuda bir deney sonucu gerçekleşti:)

Bilgilendirme ve yorumların için teşekürler @arsel. Ben de sennin gibi Batman'in Arrow evreninde populer kültür öğesi olabileceğini Cisco'nun da bundan esinlenerek böyle göndermeler yaptığını düşünmüştüm. Fakat Dr wells'in gelecekteki gazetesinde Queen ve Wayne Tech birleşti diye bir başlık var. Bu başlık gelecekte Batman olma sa da Bruce Wayne'in dahil olma olasolığını güçlendiriyor. Tabi bir yandan da Batman'in filmleri var. DC renkli ekrana en populer kahramanlarından birini ekler mi ayrı bir tartışma konusu çünkü Batman DC'ye beyaz perdede daha çok ekmek yedirir. Crossover deyince illa gotham olması gerekmiyor. CBS yapımı Süpergirl'de gelecek. Ayrıca Batman olmasa bile Gotham villains'lerinin bi kaçının Arrow'da boy gösterebileceğini düşünüyorum.

Arrow bitmeden kesinlikle bir bölümünde Batman'i görmek isterim. Ayrıca batmanvari dediğiniz kısma gelince; Arrow ve Batman DC evreninde kahraman diyebileceğimiz yegane karakterler. Diğerleri ''süper'' kahraman.

Gotham dizinde Batman'i göstermek ya da onun zamanını vermek bence diziyi anlamsız kılar.Temasına aykırı.Yani demek istediğimi anladınız :) Gotham dizisi Batman'in öncesini işliyor miladını değil.Ama finalde belki ufakta olsa bi gösteri yapabilirler neden olmasın.Arrow'un Gotham ile ortak bi bölüm yapması saçma olur çünkü çizgi romanlarda bile yan yana gelmiş karakterler değil ve aynı evren olsa bile farklı dünyaların insanları :D Ama Flash ile sık sık ortak girişimleri olucağını düşünüyorum.Ki Captain Boomerang Flash'ın düşmanlarından Arrow'un değil.Ayrıca Boom'un Deathstroke ile 'hücre arkadaşları' olduğunuda unutmayalım(Arrow vs Flash bölümünde Oliver söylüyor) Arrow ve Batman mevsuzuna gelirsek en mantıklı ve olabilecek şey.Ama başlı başlına 1 bölüm ve ya 1den fazla bölüm için Batman'i diziye sokmak altından kalkamayacakları yükü sırtlayabilirler.Ama Bruce Wayne olarak.Neden olmasın ? Dc'yi her zaman için Marvel'a tercih etmişimdir ve sıkı bi fanboy'um diyebilirim.Sinema sektöründe geç kalan Dc dizilerle fena gitmiyor.2016 ve 2018 nasıl beklicek Justice League için onuda Allah biliyor

Arrow'un Gotham ile yazmışım kusura bakmayın Constantine olucaktı

@Enigma Constantin hakkında bir bilgim yok forumlardan okuduğum kadarıyla Constantin'in evreni başka bir evren. Örneğin Bruce Wayne'in ailesi öldürülmüyor, süperman dünyaya düşmüyor diye yorumlar okudum. Kapsamlı bilgin varsa aydınlatırsan sevinirim.
Ayrıca Gotham dizisinin crossover yapacağını bende zannetmiyorum. Ama dizi tutarsa bir spin off yapabilirler Batman'i konu alan.

son bölüm hakkında biraz spoiler var ama eminim izlemişsinizdir. batmanin şahıs ve isim olarak dizide geçmesi imkansız ama siyahlı bi adamın oliverı kurtarması akabinde dedektif özelliğinin vurgulanması falan 2 saniye bile batmani görsem evin için de halay çekerim..

batman'in arrow gibi bir dizisi çıkarsa emin olur arrow&flash evreninden farklı bir evrende olur

Aynı evrende geçmiyor diye bağırıp duruyorlar ama bir türlü gönderme yapmayı bırakamadılar.

bütün dc yapımlarına gönderme var. mesela flashta man of steel göndermesi vardı

konuya abone kullanıcılar 10

Yukarı Çık