“kirpileri seviyorum. tanrının güçlü bir espri anlayışı olduğunu gösteriyorlar." -fringe

Arrow tartışma forumu

Tüm Forumlar > Arrow > Bazen düşünüyorum...

yeni konu aç Bazen düşünüyorum...

Bazen gerçekten düşünüyorum arkadaşlar. Benim telefonumu çalan çocuk şimdi elini kolunu sallaya sallaya geziyor. Dava açmıştık ve serbest bırakıldı. Ülkemizde adalet olmadığı gibi diğer ülkelerde de adalet yok. Neden bu suç bu kadar kolay işleniyor ve işleyen kişi hapis bile yatmıyor? Bende telefon çalıp satıyım o zaman? Bazen düşünüyorum keşke efsaneler gerçek olsa ve biri onlara derslerini verse. Dizilerin etkisinde falan kalmadım, sadece düşünüyorum ama düşünmenin bile suç olduğu bir ülkede yaşıyorum. Neden dizilerin etkisinde kalmadım çünkü biz dizi izlerken insanlar ölüyor. O kadar rahatız ki aslında. Hayatımızı o insanlar için harcamalıyız. Korkmamalıyız. Çünkü bizim hakkımız hep yeniyor, neden diye sorarsanız verdiğimiz vergiler. Biraz daha konu içine giricek olursak elektrik faturası demem yeterli. Hepiniz anlamışsınızdır doğuda kullanılan kaçak elektriği biz ödedik yıllarca. Şuan ise modern köleliğin içindeyiz. Ne için çalışıyoruz? Maaş alıyoruz ki ? Örneğin 10 yıl çalıştığımız paraya 1 araba alıyoruz ve bu arabayı 100 milyara aldıysak 60 milyarını devlet alıyor vergi olduğu için. Aslında bizim ülkemizde herşey ucuz. Telefon 300-400 lira olması gerekirken vergiler sağolsun 1000-1500 oluyor. Bizde hava atıyoruz ''telefon aldım lan 1500 lira'' diye. Aslında ne kadar salak bir millet olduğumuzu gösteriyoruz çünkü o telefonun yapım maliyeti 200 lira bile değil ve saniyeler içinde binlerce telefon üretiliyor. Bu verdiğim örnekler baya bir genişletilebilir sizlerin yardımıyla. Dediğim gibi bazen düşünüyorum bizede bir kurtarıcı gerek.

Aslında bildiklerinle haklısın ve bilmediğin bir sürü neden daha var.. Bu hayatta gerçek adalet olarak tek bir mercii var oda İslam. Bu toplum islam ile yönetilmediği müddetçe hep bir haksızlık , adaletsizlik , ahlaksızlık , cahiliye , zulüm , şirk ve bedbahtlık sürekli olacaktır.

Allah-u Teala şöyle buyuruyor;
Cahiliyenin hükmünü mü istiyorlar. Yakinen inanan bir millet için Allah'tan başka daha iyi hüküm veren kim vardır? (Maide : 50)

Aslında en büyük sorun bu.. Bu sorun ortadan kalksa hiçbir sorun kalmaz Allah'ın izniyle.. Rasulullah'ın yaşantısını okuyan kimse bunu anlayacaktır.

Bak haklısın fakat benim demek istediğim birde şu var dün canlı bomba patladı ve 30 ölü 104 yaralı. Aynı gün Hdp'liler bursa'da apoya özgürlük diye yürüyüş yaptı. Başka partiler desen din altından işler yürütüyor. Bence dinimiz türkiye'de uygulanmıyor

Sence uygulansa İslam'a düşman olanlara yönetimde söz hakkı verilir miydi ? Kesinlikle hayır. Ama ülkemizdeki yönetim şekli İslam değil Laiklik ve Demokrasi.

Rasululullah sallallahu aleyhi ve sellem'e:

- "Ne dersin? Eğer biz sana biat etsek sonra da Allah seni, muhaliflerinin üzerine galib kılsa, senden sonra idare bizde olacak mı?" dedi.

Rasûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem :

- "İdare Allah-u Teâlâ'ya aittir. Onu dilediği kimselere verir." dedi.

Adam da şöyle dedi:

- "Araplara karşı biz sana siper olalım ve Allah seni galib kıldığı zaman idare bizden başkasına gitsin...Bu hiç olur mu? Senin dediklerine ihtiyacımız yoktur." ve Rasûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem'den yüz çevirdiler. (Siyeri İbn-i Hişam)

Rasulullah'ın bu sözünden açıkça belli oluyor ki idare (yönetim) ancak Allah'a aittir. Ve ancak onun hükümleriyle yönetilir. Kur'an insanlara sadece belirli günlerde okunması için gönderilmedi. Kur'an bir anayasadır. İçerisinde haramlar helaller hükümler kanunlar ve ögütler vardır. Ve Rasulullah (s.a.v) Kuran dışındaki kanunlarla yönetmedi.. Onun zamanında Dar'ul nedve vardı günümüzdeki parlamento gibi orada halk için kanunlar çıkırılıyordu. Rasulullah ne onlara uydu nede kanunlarına tabi oldu. O'nun hedefi Kur'anı insanların hayatına tatbik etmekti. Ve bunu başardı. Osmanlı Devleti'de Kur'anla yönetiyordu. Ta ki 2. Mahmut'a kadar. Ne zaman İslam'dan taviz vermeye başladılar. Düşmanlar onlara musallat oldu ve devletin yıkımına sebep oldu. Kimse İslam'la yönetilmenin geregini bilmiyor herkez batıl peşinde koşuyor. Günümüzde ise İsveç Asıllı kanunlarla yönetiliyor. Kafirlerin kendi kafasından uydurduğu İslam'a zıt kanunlar ile. Dikkatli düşün bu zamana kadar kandırıldık. Allah herkeze uyanmayı nasip etsin.Son birkaç ayet daha yazayım sana inşeAllah daha iyi anla.

Allah-u Teala şöyle buyuruyor:
Hüküm vermek yalnızca Allah'a aittir. Ondan başkasına değil yalnızca O'na ibadet etmemizi emretti. Dosdoğru din budur. Fakat insanların çoğu bilmezler. (Yusuf : 40)

Allah hükmünde ORTAK koşulmasından asla razı olmaz. (Kehf: 26)

Kim Allah'ın indirdiği hükümler ile hükmetmezse işte onlar kafirlerin ta kendileridir.(Maide : 44)

Bilin ki yaratma ve emir (hüküm) O'na aittir. Alemlerin Rabbi olan Allah yücedir. (Araf :54)

Facebook adresini yazarsan seninle daha detaylı konuşabilirim inşeAllah.

Bu işler islam devleti olmakla değil(arabistan,irandaki durumları ve rezalet,orta çağ yöntemlerini görüyoruz),hukuk devleti olmakla çözülür ve bunun içinde senin gibi bilinçli bireylerin yanı sıra bilinçli(m.kemal atatürk vs)yöneticilerinde olması gerekir.Kurtarıcımızda tek bir kişi değil fikirler ve türk toplumu olabilir

Onların İslam ile yönetildiğini nerden çıkardın kanunlarına baktın mı hiç :)

Ya bas git beydullah mısın nesin.Kafanızda hayali bir islam oluşturmuşsunuz ama nedense kimse o islamı uygulamıyor ! 63 tane islam ülkesi var, neden birinin bile halkı refah deği ? Cevabını veriyim çünkü bir toplum ne kadar muhafazakarsa o kadar kolay sömürülür.Tam tersi ne kadar dinden soyutlanmışsa o kadar refah seviyesi yükselir.Sadece Islam'da değil her dinde bu böyle.Hıristiyanların en muhafazakarları Italya, Ermenistan, Gürcistan, Yunanistan ve Güney Amerika ülkeleri, bu ülkerin hepsi batıya göre geri kalmış veya ekonomisi bitik ülkeler.Italya kültürü sayesinde ayakta duruyor ama onlar bile yavaş yavaş batacak.
Birde Protestan Almanya'ya bakın, dini sembolik hale gelmiş İngiltereye bakın hepsini geçin %80 ateist nüfüsa sahip iskandinav ülkelerine bakın.Bu son saydıklarımın tek ortak noktası var, o da hepsinin kültürde, medeniyette, refahlıkta insan kalitesinde doruğa ulaşması.
Gerçi sende haklısın ismi Beydullah olan biri ne olacak ki başka ?

kendini dinden soyutlayarak eline bir şey geçmez bu millette korkan birsürü ülke var ve islamda yaşanıyo bikaç yıl geriye git dinin olmadığı zamanlara ve ülkenin durumuna bak sonra bilinçli ve saygılı yorum yap

İslam'dan bi haber yaşıyorsunuz size konuşmak kolay geliyor. İslam ülkesi demek İslam ile yönetilen ve yalnız Allah'ın kanunlarının geçerli olduğu ülkedir. Hepinize sorsam İslam ne demek ? Şirk ne demek ? İnsanların yaratılış amacı nedir ? Müslüman kime denir ? Her La ilahe illallah diyen müslüman mıdır ? Dinden çıkaran ameller nelerdir ? diye soru sorsam Allahu alem tıkanıp kalırsınız ama söze gelince müslümanız. Kusura bakmayın kimlikte dininiz İslam yazıyor diye müslüman olunmuyorsunuz. Gidin ilk önce bu dini ögrenin ondan sonra yorum yazın. Sizler Osmanlı Devleti'ni unutuyorsunuz onlar yalnız Allah'ın kanunlarıyla yönetiyorlardı. Ve kimse onlara galip gelemedi ve onlardan refahı yoktu. Neyin mücadelesini veriyorsun. Refahlığıyla övündüğün ülkelerde suç oranı hat safada , ahlaksızlık ve her türlü pislikle dolu ülkeler hepsi. Tabi ya siz zaten bunları istiyorsunuz. Allah'ın ne bildirdiği umrunuzda değil nasılsa !!! Son sözüm Sorgulanmayan bir hayat yaşıyorsanız hayvanlardan farkınız yok demektir.

Ubeydullah çok haklısın sözde müslümanız

berkeoksuz: tamamen haklısın kardeşim bu dünyada yapılan hiçbirşeyin karşılığı yoktur bu dünyada adalet artık yok denilecek kadar azdır ve dediğin gibi içtiğimiz su bile parayla artık herşeyin para olduğu bir dönemdeyiz artık herkesin taptığı tek şey para devletimiz bunca para işleriyle uğraşacağına milletimizi kurtarmak derdine düşseydi şuan hiç sorunumuz emin ol kalmazdı ve bugün devletimiz gerekeni yapsaydı senin telefonun çalınmazdı herneysede tamda demek istediklerimi yazmışsın zaten :)

Ubeydullah: 6 aya yakındır bu sitediyim senin gibi birisine rastlamadım gerçekten senin gibi insanlar artık nadirdir birde artık o kadar yozlaşmışız ki verdiğin rivayetleri eminim uzun olduğunu gördüğü için okumadan geçenler ve okuyupta anlamayanlar var ama sen Allah'ı unutmamışsın, ne yazık ki hepimizin aklına Allah hiç gelmez dinimizin ne olduğunu nerde olduğumuzu hep unuturuz hangi soydan geldik nerden geldik pek bilmeyiz bilmiş gibi yaparız. bu arada her insan müslüman olarak doğar kimliğimizde ne yazdığı önemli değil. yabancı ülkelerde veya müslümanlığı bilmeyenler islama baktığı zaman müslümanlığı araştırdığı zaman ne yazıkki karşılarına terör çıkar ve medya artık o kadar gelişti ki derler ya at izi it izine karışmış tamda o. ve gençlerimiz bu tür terörleri gördüğü için islamdan soğuyor biliyormusun o kadar kanlar akıyor o kadar canlar gidiyor ve bunları yapan müslüman ne yazıkki kendilerine öyle diyorlar ve gençlerimiz islamdan bunun için soğuyor aslında haklılar hemde çok ama birde içine inselerdi keşke camilerde kılınan namazın ne kadar harika birşey hissettirdiğini hissetselerdi ama üzülmemek lazım çünkü islam kazanacak her ne kadar terör görünsede bir gün temizlenecek herşey. :)

konuya abone kullanıcılar 7

Yukarı Çık