"insanlık fazla büyütülüyor." -house m.d.

Arrow tartışma forumu

Tüm Forumlar > Arrow > Bir Yanda Kockoca DAREDEVİL bir yanda yetim çocuk Arrow..

yeni konu aç Bir Yanda Kockoca DAREDEVİL bir yanda yetim çocuk Arrow..

Arkadaşlar şimdi bir çoğunuz Marvel fanboyu diyecek biliyorum ama alakası yok Hem Dc hemde Marvel çok güzel işler yapıyor.Ama şöyle bir durum varki Daredevil dizisini izleyip geldim 2 sezonuda ben böyle bir dizi görmedim arkadaş.Gerek dövüş kareografileri gerekse gerçekçilik almış başını gidiyor.Bir yandanda Arrow a bakıyorum ucuzu ucuz dövüş sahneleri,aptal aptal kahramanlar,gereksiz karakterler doldurmuş diziyi.Acaba niye böyle oldu arkadaşlar ? Ben arrowun ilk 2 sezonuna hayrandım.Niye böyle bok gibi oldu.Bir Daredevil tadı niye bu dizide yok ? Yorumlarınızı bekliyorum.

her dizi farklı zevklere ve farklı düşüncelere hitap ediyor. her dizi aynı kalitede olması imkansız. ama gelip bu diziye kaba bir dille 'bok gibi' sıfatını kullanman doğru değil. bu diziyi severek izleyen insanlara hakaret gibi olmuş.

Dizi zaten bok gibi.Bunu bu dizinin sıkı bir takipçisi olarak söylüyorum.Gerek konunun işlenişi gerek dövüş sahneleri buna çok iyi bir örnek.Artık izleyiciyle resmen dalga geçiyolar.

Zevkler ve renkler tartışılmaz. Biz severek izliyorsak sen ağzını açamazsın, sevmiyorsan bunu bu kadar kaba dille belirtme. Sinirlerimi bozuyorsun.

arrow 1.sezon hariç çöp ve gereksiz bir dizi canınız sıkılıyorsa izleyin.Ama her bölümde o kadar fazla mantık hatası var ki sanki dalga geçiyor adamlar bizle.

Bir kere 5 yıllık bir yabancı dizi izleyicisi olarak şunu söyleceğim.Ben şu zamana kadar ne diziler gördüm; öyle ki dövüş sahnelerini izlerken derdiniz bu gerçek bir dövüş diye.Ancak Arrow dizisinin farklı bir özelliği var farkediyorum ki siz bunu anlayamamışsınız ; karakterlerin diziye olan bağlılığı.Bu olay insanı dizinin içine sürükler bir süre sonra nefes alıp verdiğinizi hissetmessiniz bile.Bunca zamandır ilk kez böyle bir dizi ile karşılaştım ve mutluyum...

dizinin adı arrow ama artık oliver ok bile kullanmamaya başladı bu ne acayip bir iştir hep yakın dövüş iyice saçmaladılar. felictyde s..tir olup gitsin laurel daha iyi gelmeye başladı artık

öncelikle Arrowun ilk 3 sezonu çok güzeldi fakat bu sezon biraz bozdu ama düzelecektir diye düşünüyorum. Ayrıca Daredevile başlayım mı ben ilk bir kaç bölümünü izledim hiç beğenmedim

Yani kalite konusunda evet bence de Daredevil daha kaliteli bir dizi ama biri bir Netflix dizisi diğeri CW dizisi. Bir kere bütçeleri falan bile aynı değil ki Daredevil baya baya film gibi çekilen bir dizi. Ayrıca hitap ettikleri yaş aralıkları çok farklı. Arrow daha bir aile dizisi. Daredevil biraz daha belli bir kesime hitap ediyor. Bu nedenle de çok farklılar. Arrow'u oturup anne babanızla izlersiniz mesela ya da küçük kardeşinizle -ki bir arkadaşım ve 14 yaşındaki kardeşi birlikte izliyorlar diziyi- izleyebilirsiniz. Bunu diziyi izleyen kesime bir hakaret falan olarak algılamayın. Demek istediğim ailecek izlenebilecek bir samimiyet var dizide. Bence Flash da öyle. Supergirl de öyle. Marvel'ın filmleriyle DC dizileri biraz paralel. Marvel filmleri de genellikle ailecek izlenebilecek filmler ama DC daha karanlık. Burada olay Netflix'te işte. CW çok bilinen Amerika'da herkesin oturup izleyebileceği bir kanal. Adamlar da buna dikkat ediyor. Dövüş sahneleri gerçeklik falan gibi şeyler yerine karakterleri ön planda tutuyorlar. Ama Netflix izleyen kesim çok bariz genç kesim. Daha karanlık, daha gerçekçi, daha cesur şeyleri seviyorlar. Arrow'un ilk sezonları daha karalıktı evet. Ama şahsen ben Arrow'u böyle de sevdim. Hala da seviyorum. Bazı bölümler bana da çok zorlama geliyor ama ben yine de karakterlerini ve oyuncularını çok seviyorum dizinin. E zaten dizi de bize bunu vermeye çalışıyor bu yüzden. Daredevil'da sevdiğim karakterlerin hepsi -baş karakter hariç- kötü adam. Onlarında oyunculukları çok dehşet çünkü. Oyuncularına bir bağlılığım ayrı bir sempatim yok. Bu adam ne yapsa izlerim ben demiyorum mesela. Demem o ki diziler çok farklı kulvarda.

Arkadaş haklı. Marvel film olsun dizi olsun (BENCE) DC'den daha iyi yerlerde. Yani Daredevil dizisi de daha iyi yerlerde şu anda fakat Daredevil ile Green Arrow kapışsa berabere kalırlar (BENCE) :D

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Arrow 1 ve 2.sezon harikaydıı 3. ve 4. sezonda sıçtılar resmen batırdılar diziyi ölen bir daha diriliyor olmadı büyü ile de karıştırdılar diziyi bence dizi git gide kötüleşiyor

konuya abone kullanıcılar 18

Yukarı Çık