"Biz ikimiz ayrı ayrı çok güzel şiirleriz fakat bir araya geldiğimizde bir devrik cümleden ileri gidemiyoruz" - Leyla ile Mecnun

Arrow tartışma forumu

Tüm Forumlar > Arrow > Bir Yanda Kockoca DAREDEVİL bir yanda yetim çocuk Arrow..

yeni konu aç Bir Yanda Kockoca DAREDEVİL bir yanda yetim çocuk Arrow..

Arkadaşlar şimdi bir çoğunuz Marvel fanboyu diyecek biliyorum ama alakası yok Hem Dc hemde Marvel çok güzel işler yapıyor.Ama şöyle bir durum varki Daredevil dizisini izleyip geldim 2 sezonuda ben böyle bir dizi görmedim arkadaş.Gerek dövüş kareografileri gerekse gerçekçilik almış başını gidiyor.Bir yandanda Arrow a bakıyorum ucuzu ucuz dövüş sahneleri,aptal aptal kahramanlar,gereksiz karakterler doldurmuş diziyi.Acaba niye böyle oldu arkadaşlar ? Ben arrowun ilk 2 sezonuna hayrandım.Niye böyle bok gibi oldu.Bir Daredevil tadı niye bu dizide yok ? Yorumlarınızı bekliyorum.

iyide adam sadece dövüş konusunda değil ki her konuda eleştirmiş ki bana göre haklı bakın herkesin zevkleri farklı bu arkadaş ilk iki sezonu beğenmiş bende sadece birinci sezonu beğendim diğer sezonlar eh işte mesela ikinci sezon çok aşk meşk vardı o zaman bırakmıştım flash felan birleşme oldu hani dedim tekrar bıraktıgım yerden devam ettim yani öyle ahım şahım bi dizi değil bunu at gözlüğüyle bakmaya gerek yok eleştiri yapmak çok iyi bişey bok gibi demesi kendince haklı bunda sorun yok ki daredevil gibi diziye bakıyosun herşeyiyle olağanüstü cünkü 2.sezonda dizi tavan yaptı aga punisher electra sonra yeni gelecek karakterler muazzam bi dizi olurken oliver-felicity aşkı yüzünden bıkanlar çoğunlukta daredevil gibi diziyle kıyaslanması bile saçmalık ama işte ne diyelim kötü veya iyi ne dersen de eninde sonunda saçma sapan insanlar gelip mal mal saçmalıyorlar neyse bu kadar yeterli saygılar.

bu konuda sana kesinlikle katılıyorum ama diziyi bok gibi diyip o kadar emeği toptan çöpe atmak yanlış olur dediğin gibi gereksiz karakterlere dolu dizi felicity gibi diziyi severek izlesemde Daredevil izlerken aldığım tadı alamıyorum artık

Abi her türlü kaliteyi düşürdüler o tartışılmaz. Flashta eski tadı vermiyor. justice leaguede alt seviyelerden birini daha sokup mini j l yaparlarsa anca izlemeye değer bişey olur. Arrowun son 2 sezonunu hadi bitirsinler artı şunu diye izliyorum.

Karakterler hakkında diziden başka bilgisi olmayıp diziyi eleştirmek(temsili)

Daredevil zaten Marvel'ın karanlık tarafı eh bir de yanına Punisher'ı eklemişsin dizide karanlık atmosfer açısından tavan yapmış. Bir de Arrow'a bakıyorum ilk sezonlarda ki Batman vari tadı yok. Ki dizi 2012 de çıkan DARK KNIGHT RISES'dan esinlenilmiş. Ben de karanlık olmak istiyorsa tam karanlık ( Örneği arrow 1. sezon) olmasını isterim ancak diziye flashla birlikte mistik bir hava geldi daha sonra constantine ve vixen le dizi ilk sezonlardaki gerçekçilik tadını vermez oldu. Ki birçok kişinin aradığı bu dizide budur. Örneğin ben flash'da gerçekçilik aramam ama ok atan adamın dizisinde gerçekçilik ararım. Bu sebeptende arrow'un yeni bölümü geldiğinde ne gerek var buna daredevil 2. sezon izlerim bunun yerine diye düşünür oldum. Nitekim 2 cw dizisi de (arrow ve flash) eski tadını vermez oldu. İki dizide aşk üçgeni ve aile dramasına dönüştü. Flash en azından geçmişe gittiği ve diğer dünyalara seyahat ettiği bölümleri ilgi çekici oldu. Ancak arrow bir türlü eski hissini verme oldu. Şimdi bir yanda Damien Darkh diğer yanda Zoom sizce hangisi daha iyi işlendi. Damien, Zoomun yanında bebek gibi duruyor. bundan mütebellit arrow'a ara verdim. Flash'a da zoom faktörü olmasa ara verecektim. diğer tarafta da netflix var yani adamlar yapıyor. HBO ve AMC dizileriyle birlikte en kaliteli dizileri bize sunuyor. Ben DC yi eleştirmedim DCnin CW dizilerini eleştirdim. Gotham, Lucifer ve Preacher'dan umutluyum.

Abi CW de bir sorun var bence tüm dizileri pembe dizilere dönüştürmüşler supergirl de jimmy olsen ve kara supernatrual darkness ve dean anlayamdığım supernatrual gibi karanlık bir diziyi nasıl aşk hikayesine çek meye çalışıyorlar arrow oliver ve felicity ilk sezondaki o karanlık tan eser kalmadı artık arrow u sadece the flash la aynı evrende geçiyo diye izliyorum ve hala anlayamadığım kurşunlar nasıl bitmiyor the flash de bilim kurgumu yoksa aşk hikayesimi yapçağına karar veremedi bence başka bir kanala geçilmeli

arkadaş dizilerin konusu farklı nasıl karşılaştırıyorsunuz Arrow gizem-dram-suçken
Daradevil bilimkurgu-aksiyon diye geçiyo siteye bakın

konuya abone kullanıcılar 18

Yukarı Çık