"dünden ders çıkar, bugünü yaşa, yarın için ümitlen." -albert einstein

Colony tartışma forumu

Tüm Forumlar > Colony > İçeriği..(ilk bilimü izlimiyinler bıkmısın) ;))

yeni konu aç İçeriği..(ilk bilimü izlimiyinler bıkmısın) ;))

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Dizi efsane olur buraya yazıyorum gencler :)
Lorı'yı en son twd de öldüğü gün gormustum,rıck ne ağlamıstı dostlar yok boyle bırsey,epey üzücü bı twd bolumuydu:(
Lorıyle,josh hollaway olmuş bence diziye,rahat en az 5 sezon görür bu dizi
Bu arada Dizide kızıl şapkalılar =kızıl ordu(ruslar) ya da gestapo(nazıler) temsıl benzetmesı yapılmıs
Çalışma kampı dedıklerı yerde=Nazılerın toplama kampı(zorla çalıstırma olayı var)
Şimdılerde ABD de Başkanlıga aday ırkçı faşist Donald trump'ın
'meksıka sınırına duvar örelım,gıremesınler' demesıne gonderme var bence.
Olay calıfornıa 'da yanı meksıkaya sınırı olan bı eyalette gecıyor.
Elestırel durum var tabı senarıst gozunden
Uzaylılar orda bı arac,senarıstın asıl anlatmak ıstedıgı sınırları
kapattıktan sonra ıcerde her turlu baskıcı bı rejım
yaratılacagından dem vuruyor.Ki uzaylılarla işbirliği yapan kaypakları daha ılk bolumden görmüş olduk.
İnsan herzamankı gıbı yeryuzundekı en tehlıkelı varlık gorulen o kı ,iki dakıkada tüm ınsanlıgı bıle sattı para ve mevkı için.Kimilerıne göre güçlü olanın yanında yer alma olayı,kimine göre de etik degıl.Ikısı de tartısılır tabi.İnsanın kendı kişiliğine ve degerlerıne kalmıs bı olay.Yorum sizlerın...
Ayrıca kısa boylu esmer uzaylıların kırmızı şapkalıların yonetıcısı olarak sectıgı adamın (adını hatırlayamadım herıfın,sorry;)) gercekte ve görünürde de yahudi olması manıdar(ABD'nın en zengın ilk 10 şırketının 8'inin ceo'su yahudıdır) (İki türk bi araya gelse devlet,ıkı yahudı bı araya gelse şırket kurar dıye bosuna dememısler ajckjnacas)
Muhtemelen sadece eleştıri mahıyetınde bulunuyor senarıst ,ancak teorım su kı diziyi tasarlayan senarıst kesınlıkle yahudı degıl :)
Ayrıca Ee tabı sınırı kapatan uzaylı mandasındakı yonetım ,kendı vatandasına da yasakları,dayatmaları rahatlıkla uygulayabılır.Uygulamışta izledıgımızde.Dizinin ılerde çok daha ekşınlı olacagını dusunuyorum,ılk bolum karakterlerı tanımamıza yardımcı oldu,açılacaktır yavaş yavas dizi(ilk bolum daha,bıraz sabredin daaa, insaf jnscajknsa )
Yanı sonuc olarak bu dızının gıderı var,izleyın,izletın ;)

Ne güzel saçmalamışsın be kardeş tebrik ederim

Sen böyle hiçbir kanıt yazmadan buraya sadece 'sacmalamak' deyımıyle fikrini ılerı sürünce cok ınandırıcı ve kabul edılebılır oldun sanki,aramızdakı fark bu işte kardeş.
Seni kaale alabılmem ıcın tek tek yazdıklarımın antıtezini olusturman gerek.Onun dışında yaptıgın yorumun bı degerı yok,farkına var bunun olur mu?
Ayrıca yazdıgımın arkasındayım,senın diziyi bılınçli bi şekılde ızlememen benım sorunum degıl kardeş,
Not:Yorum yapacaklar içi dolu ve mantıklı yorum yapsın please,kendını küçük durumu düşürmesin burda durduk yere cahılce yorumlarıyla.
Başkası adına utanmaktan gına geldi vallahi be jncsjakncjka

SEX VAR MI ?

AM VAR MI ?

Yaw :/

Ya bi bitin gidin artık Ay The Walking Dead'den tanıdığım Lori oynuyor,Lost'tan Sawyer var efsane olur.Her başlayan dizileri Allah katına çıkarmayın.Daha ilk bölüm başladı ve karışık başladı ne olup bittiğini ilerleyen bölümlerde ve sezonlarda daha iyi anlarız

adam saçmalamışsın demiş cahil cahil konuşma demişsin... bilmiyom komiğime gitti :dd bide kaale almıyorum dediğin adama 10 satırlık cevap vermiişsin kaale aldığın insanlara verdiğin cevabı düşünemiyorum şuanda... dizi efsane olurdan sonrasını okumadım ama çok bilinçli şeyler olduğuna eminim :dd

yav he he...
Okumamaya devam et sen olur mu?Hep bundan işte senın ve senın gıbılerın sorunu kardeş,ne dedıgıme bakmıyorsun boktan seylerle ugrasıyorsunuz..Ayrıca evet,kaale aldıgım zaman daha acayıp uzun yazıyorum karsımdakı anlasın dıye.Ama baksana uzun yazmamın senın gıbılere faydası olmadıgını goruyorum.@olıver688

Adamlar anlamamakta ısrar edıyor resmen amk.

ya kardeşim "dizi efsane olurdan sonrasını okumadım" derken okumadığım için değil o konuda gönderme yapıyorum sana..yazdığın şeyi okudum ve sana katılmıyorum saçma geldi bana? niye illa düşüncen doğru olmalı gibi konuşuyosun anlamadım yani :D Benim nelerle uğraştığımı bilmeden boktan şeylerle uğraşıyosun demeni bi kenara koyuyorum sen neyle uğraşıyosun güzel kardeşim atom falan mı parçalıyosun her gün :D

Boktan seylerle ugrasıyosun derken,senın hayatında yaptıklarını kastetmedım,''tekrar oku istersen'' ...
O kadar yazmısım onu okumadıgını,orda tutmussun cahılce yorum yapma dememden bahsedıyorsun gereksız bı sekılde,ben boktan dıyerek o arkadasın yaptıgı cahılce yorumu kastettım.Okumus olsan komple yorumumu bu tarz detaylarla ugrasmassın.Bıldıgın trolsun ıste amk.
Ayrıca bıl dıye soyluyorum ''kardeşım'' eger bır cumlenın gonderme oldugunun karsıdakı kısı tarafından anlasılmasını ıstıyorsan cumlenın sonuna üç nokta koyarsın,ergen gıbı ''.dd '' bu gostergeyı koymazsın...
Ayrıca yazdıklarımın bılınçli olmadıgını neye gore soyluyorsun?Bak bakayım kendı yorumuna herhangı bı acıklama yapmısmısın diziyle ılgılı.Anca trolluk,eglence şamata mk.Yazdıgım seylerı okusan dahı anlamadıgın bellı,trolsun ıste meslek edın kendıne bunu olur mu?
Bu forumuma gelmeden once bı yerlerden kendınce kulp bulacagına ınsan gıbı kanıtlarla acıklama yapmayı ogren,forum baslıgıyla ılgılı seylerı yazmayı ogren.

konuya abone kullanıcılar 8

Yukarı Çık