"gerçeği aramak kolay, kabullenmek zordur." -star wars

Daredevil tartışma forumu

Tüm Forumlar > Daredevil > Taktığı maskenin onu ele verebilecek olması ihtimali.

yeni konu aç Taktığı maskenin onu ele verebilecek olması ihtimali.

Öyle geliyorki şuanda taktığı maskeyi takmaya devam ederse kör olduğu anlaşılacak.Kısa sürede resimdeki maskeyi kullanmaya başlaması gerek bence.Çok gereksiz yani şuanki hali.En azından gözlerini açık bırakmalı.Bu adam gizlilik istemiyor mu?Niye böyle tüm suratını kapatan bir kamflaj kullanıyor.Kamuflaj dediğin sen kim olduğunu saklamalı.Sonuçta o kör bir avukat.Ve olaylarda az çok da olsa yasal olarak da ilgilenecek.Hem onun hemde karakterimizin gör olması onun kimliği açısından tehlike olabilir.Neyse güzel diziye benziyor.Ama kör olması da niyeysebu dizinin tutması için bir dezavantajmış gibi hissediyorum.Siz nedersiniz?

Ben de bir kaç şey sormak istiyorum. Su an giydiği kostüm zaten çizgi romanlarda olan bir kostüm değil mi? Spider-Man ve Deadpool vb. kostümlerinde gözleri kapalı değil mi? Sadece göz kısımlarında beyazlık var diye kör olmadıkları mı anlaşılıyor? Bir de DareDevil kör olmasına rağmen görüyormuş gibi davranıp hareket edebiliyor olması ve gerçek kimliğindeyken normal bir kör gibi davranması iki kişinin aslında aynı kişi olduğu ihtimalini akıllardan uzaklaştırmıyor mu?

İlk bölümde o kadının avukatlığını yaptı,aynı zamanda da onu kahraman kişiliğiyle kurtardı.İki durumdada olayla ilgiliydi.İleriki zamanlarda da olacaktır büyük ihtimal ve iki durumdada insanların onun kör olduğunu anlayacak şekilde görünümü vardı.En baştaki siyah bandajlı imajı insanların onun kör olduğunu düşünmelerine neden olacaktır.İlk başlarda bu öğrenilirse zaten sonradan tekrar öğrenilmesine gerek kalmaz diye düşünüyorum.O zaten bir süper kahraman.Bu tür aşırı gelişmiş duyuları olduğunu ileride anlarlar muhtemelen.Çr. serisini okumadım.Sadece dizinin bana gösterdiklerini yorumladım.Spider-Man'in gözleri kapalı değil.Deadpool'unda öyle.Farklı görünüme sahip olsalarda gözleri kapalı değil.Öte yandan Daredewill'in öyle.Tamamen gözleri kapalı.İleride değişiyor sanırım bu acemi hali.Muhtemelen sorun yaratmaz.Mümkün olduğunda tüm bölümleri izleyip tekrar yorumlarım.

Yorumladğın kısma bir şey demiyorum ama Spider-Man ve Deadpool'un maskelerine istersen bir daha bak göz kısımları şeffaf yani dışarıdan bakınca kapalı gözleri gözükmüyor ama içeriden dışarıyı görebiliyorsun ve ayrıca DareDevil'in hiç bir maskesinde gözleri açık değil bu şu bahsettiğin kostumündeki maskesinde de açık değil. Sadece göz şekli verilmiş.

Yorumladğın kısma bir şey demiyorum ama Spider-Man ve Deadpool'un maskelerine istersen bir daha bak göz kısımları şeffaf yani dışarıdan bakınca kapalı gözleri gözükmüyor ama içeriden dışarıyı görebiliyorsun ve ayrıca DareDevil'in hiç bir maskesinde gözleri açık değil bu şu bahsettiğin kostumündeki maskesinde de açık değil. Sadece göz şekli verilmiş.

İşte ondan bahsediyorum.Göz şekli verilmesi özel bir cihazla gözlerini normalden daha iyi kullandığını falan düşünmelerini sağlayabilir rakiplerinin ama böyle bir çok yerden bulunabilecek siyah bir bandajla tamamen gözlerini sarması,ağzına dokunmaması mesela şüphe uyandırabilir.Ben gözleri görünsün demiyorum,insanlar gözlerini kullanabildiğini sansın diyorum.Bu şekilde kendi kamuflajını yaratsın.Maskesindeki beyaz renkli yerler bu şekilde yorumlanabilir mesela.Hatta gerçekte kör olduğunun bilinmesini istediği için o gözlüğü takıyor ve bastonu kullanıyor.Kahraman karakterinde ise normal biri gibi görünmesi güzel bir kamuflaj örneği olabilir.Mesela ben olsam dizide kesinlikle anlatılanlardan dolayı şüphelenirdim kör olup olmadığından.Sonra iş avukata kadar falan giderdi.Boşuna avukat olmadı adam.Neyse anlayışlısın bazı kişilere göre.Teşekkür ederim bunun için.

Siyah kıyafeti on numara olmuş niyeyse fazla beğendim pantolonu eldivenleri falan iyi ya. Keşke bunun üzerinden gitse, kırmızı kıyafetini hiç sevemedim Daredevil'ın. Kalanını görmedim tabi dizide henüz de çizgi romanlarda pek hoş değil kostümü.

izledin mi?

İlk bölümden sonra gerek ilgimi yeterince çekmemesi,gerek sınavlar,gerek başka diziler izliyor olmam nedeniyle bırakmıştım.Son 2-3 gündür. 1X9a kadar izledim.Oldukça güzel bir diziye dönüştü.Kör bir süper kahraman ön yargım vardı bu büyük oranda yıkıldı.Mesela;çevresindeki şeyleri bir insanın karşısında ki koca bir resmin odaklanabildiği o ufak noktayı neredeyse çevresindeki her şey için uygulayabilmesi çok güzel.Bu sayede mükemmel dövüşüyor.En ufak hareketleri falan algılıyor.Oldukça zekice yani.Ama mantık hataları vardı.Avukat ile bağdaştırılacak bir durum oluşmadı şuana kadar.Oluşmayacağı anlamına da gelmez elbet.Birkez bile ''kafasındaki maske niye gözlerini kapatıyor bu adamın?'' şeklinde bir soru sorulmaması kafama takıldı sadece.

konuya abone kullanıcılar 10

Yukarı Çık