"dünyadaki en üzücü şeylerden biri, bir zamanlar birbirinin her şeyini bilen iki insanın birbirine yabancı davranmasıdır." -candy

Daredevil tartışma forumu

Tüm Forumlar > Daredevil > The Flash vs Daredevil

yeni konu aç The Flash vs Daredevil

Bu kapışma tamamen dizi üzerinden karakterler değil yapım kurgu efekt izlenebilirlik gibi şeylerde hangisi üstün gelir ?

efekt bakımından the flash daha iyi ama daredevil in kurgusu, olaylara bakış açıları, olayların hızı bakımından daha iyi

Daredevil yetişkin kitleye, Flash daha küçük yaşta ki kitleye hitap ediyor

bunu profil fotoğrafındında spiderman olan birinin söylemesi komik @webslinger

Flash'ın kurgusu daha iyi. Daha uzun soluklu bir izlenebilirlik sunuyor. Daredevil ise daha kısa bir kurguya sahip. Daredevil'da olacak olayları az çok tahmin edebiliyorsunuz ama flash daha fantastik ve bilim-kurgu olduğu için ben daha çok beğeniyorum.

nurikurtt hayatında çizgi roman okumadığını da bu kadar belli etme. Spider-Man'e çocuk işi dedi ya adam ne diyeyim.
Flash tamamiyle genel kitleye hitap ediyor, Daredevil da efekt yok ki efekt daha iyi olsun. Ama şunu çok rahat söyleyebilirim görüntü yönetmenliği Flash de çöp iken Daredevil resmen sanat yapmış.

Webslinger eğer flash'i detayli olarak izlersen ordaki kurguyu ordaki ince ayrintilari anlayabilirsin daha çok ufak yaşta olduğun için sen şimdilik düz bilim kurgulara ilerle dostum

Daredevil Gerçekçilik Akıyor Arkadaş Öyle Bilim Kurgu Filmlerindeki Gibi Veya Diğer Kahraman Dizlilerindeki Gibi Değil Bitane Vurunca Adamın Düşmesi Saatlerce Hareket Yapıp Yorulmaması Gibi Şeyler Yok Dc yide Severim Marvel ıda Ama Marvel Bu Dizide Açıkçası Farkını Ortaya Koymuş

Flash 'ın kurgusu daha iyi.

sonuçta ikiside süperkahraman ve farklı yetenekleri var her iki dizinin kurgusu da bu yeteneklere göre oluşturuluyor. Ama daredevilde matt i çok güçlü göstermedikleri iyi olmuş. Süperkahraman diye 1-2 vuruşda adamı etkisiz hale getirmek karekterin doğallığını bozardı. The flash da her bölüm farklı bir suçlunun etrafında geçiyor ve hepsi bir kaç bölümde birbirine bağlanıyor daredevil ise her bölüm zincir gibi bağlantılı buda takip etmesi daha kolay bir hava veriyor. İki karekterde çizgiromanlar da gördüğümüz gibi diziye aktarılmış aralarında çok az bir fark var ama ben daredevil in o ince detay kurgusunu daha çok beğendim.

ya dizide ayrım yapmıcam ikisde çok güzel fakat flash sanki bi tık daha önde ama 2 karakter kapışması dersen zaten sonuç çoktan belli :D oda flash :D

Yukarı Çık