"dostlarını yakında tut, düşmanlarını daha yakında…" -prison break

Doctor Who tartışma forumu

Tüm Forumlar > Doctor Who > Efsane bölümler

yeni konu aç Efsane bölümler

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Doctor who'daki efsaneleşen bölümleri yazmanızı istiyoruz. Senaryo, oyunculuk bakımından falan en çok etkilendiğiniz bölümleri yazın. Hem unuttuğumuz bölümleri hatırlayıp "aa harbiden müthiş bölümdü lan" falan deriz.

Ben başlıyom: 1. sezondan The empty child, 2. sezondan The Girl in the Fireplace, 3. sezondan Blink, 4. sezondan Silence in the Library (bölümde River song ablamız olduğundan bu bölümü aşırı severim), 5. sezondan Pandorica Opens (hani matt burda bi konuşma yapıyodu, I AM TALKİNG diye bağırıyodu sonra uzaylılar falan geri çekiliyodu. Hatırladınızmı? EFSANE!) yine 5. sezondan Vincent and the Doctor (hani şu van gogh'la kanka olup geleceğe falan götürüyolardı. son sahne çok güzeldi be), 6. sezondan (çok iyi bölümler var ama bi tane seç deseler) The Wedding of River Song, 7. sezondan The Angels Take Manhattan (ağlattın moffat.) The Time of the Doctor (matt abimizin gidiş sahnesi falan :')), 8. sezondan da en çok Time Heist'in senaryosunu sevdim ben. Özel bölümlerden The Day of the Doctor ve The End of Time :d

7. sezonda " The rings of Akhaten"de kız çocuğu şarkı söylerken Matt abimizin yaptığı konuşma da çok iyiydi..
Dediğin gibi 50. yıl bölümünde 3 doctorun da aklına aynı fikir geldiğindeki tepkileri çok iyiydi. ve o bölümün sonunda mattin "ben eve uzun yoldan gidiyorum" tarzında bi konuşması vardı o sahne de çok iyiydi.
ve 1. sezonda cristopherın son sahnesinde hologramda yaptığı konuşma .........
David tennantın 3. sezonda " family of blood " a koyduğu atar. daha vardır da şuan aklıma gelenler bunlar

En efsane Blink . daha sonra Vincent and the Doctor ve The Day of the Doctor

Kesinlikle Forrest Of Death. River Song'un öldüğü bölüm. Çok efso replikler vardı hepsi ezberimdedir ve hala ağlatır.

"Are you my mummy?"

7. sezon son bölüm 'the bing bang' müthişti. doctorun zürafa dansıyla bölüm daha da şen oldu :d

kanka sen zaten favorilerimi yazmışsın ben daha ne diyim ama bit tane ekliyim masterın olduğu tüm bölimler

1.sezondan kesinlikle father's day, empty child ve sezon finali olan the parting of the ways. 2.sezon -en sevdiğim sezondur- ayrım yapmak istemem ama girl in fireplace harikaydı. ve tabi ki doomsday her izleyişimde ağlatır. 3.sezon fazla tırı vırıydı marthayı sevmiyom. 4.sezon sevgili donna ile baştan sonra harikaydı. doktorun kızı olsun oddlar olsun riverla tanışmamız olsun turn left ile roseun görünmesi olsun. ve amyye geçiyoruz 5.sezon ilk bölüm harikadır. ağlayan melekler, tabi ki vincent bölümü güzeldir, pandorica ve big bang özellikle big bang ağlama etkisi yaratabilir. 6.sezon karmaşıklaşmaya başladı kafamda. ama tardisin bir bedene girmesi, melody için verilen savaşlar falan adeta harikaydı. 6.sezon favorim lets kill hitler ve wedding of the river song

Beyler bayanlar ölmüş bu başlık. Yeniden diriltmeye falan çalışmıycam ama aklınıza eskilerden yenilerden böyle ''ah be şu bölümde ne güzeldi lan'' dediğiniz bölümler falan gelirse yazın siz yinede. Zira önümüzde hayvan gibi bi sezonumuz var.

Neden mi hayvan gibi? Çünkü daha sezonun ilk bölümünden karşımıza Missy, Davros falan geliyo. Hayvan gibi olacağı belli yani. Aslında şu Missynin olayına pek ısınamadım ya nerde güzelim John Simmli Masterım benim be. Davros falanda pek heyecanli gelmiyor bana ama tatlı çocukmuş küçükken. Neyse sonra 5. bölümde karşımıza Maisie çıkıyor, melez muhabbeti giriyor diziye ki bu da sezonun ana konularından biri oluyor. Ondan sonra Zygon istilasının 2. bölümünde (8. bölüm oluyor buda) Doctorun bi konuşması varya hani acayip güzel konuşuyor lan. Şu göndermeli olan kısım bi yana o kısımdan sonraki ''ben ne savaşlar gördüm ulan, buna savaşmı diyosun sen şimdi'' kısmı ayrı bi güzel:d 10. bölümde de eski zenci arkadaş geri dönüyor (Çok seviyom bu eski bölümlerden karakterlerin yeniden gözükmesini) Maisie gene burda. Sonra bi bakıyoruz Clara ölüyor amk. O bölümün yorumlarına bakarsanızda geçmiş bölümlerde Claraya ana bacı sövmüş olup, bu bölümde öldüğü için ağlayan bissürü vıcık vıcık mal insan görürsünüz. Sonrada geliyoruz 11. bölüme. Lan ne kadar güzel bi bölüm değilmi amk ya. Bak anlatıcak kelime bulamıyom buram buram beyin kokan bi bölüm yani. Bölüm sonunda Gallifreye gitmeside fena plot twist oldu. Gallifrey amk boru değil sürekli uğradıkları bi yer değil sonuçta. Sezon finaline gelirsek müthiş zevkli bi bölüm zaten. Claranın, Doctorun onu kurtarmak için milyarlarca yıl uğraştığını öğrendiği sahne çok güzeldi yav. Evrenin sonuna gidip Ashildrla yaptığı konuşmada çok güzeldi. Bölümün sonunda yine hayvan gibi bi plot twistle herşey daha güzel olmuş bence. Claranın hala ölmemesi falan güzeldi yani. Bide herkesin dikkatini çekmemiş ama bölümde aynı zamanda herif koskoca Rassilona atar koyup gezegenden kovuyor klsdjafkhsdfakladghbvelıaws ne biçim sezon aq :d
Noel bölümünü anlatmak içinse apayrı bi paragraf gerekiyor o derece müthiş bölüm. Diğer noel bölümlerindeki o farklı hava olmasada bambaşka bi bölüm buda. Başlığı açarken ilk yazdığım efsane bölümler yazısında Silence in the Library ve Forest of the Dead bölümlerinide yazmıştım. İşte bu noel bölümündeki Riverın Doctoru bir sonraki görüşü Silence in the Library (4x8) bölümünde oluyor. Aradan yıllar geçmiş ama böyle bağlantılı bi bölüm izlemek çok zevkli bişey :d
Çok uzun yazmışım ama sonuç olarak efsane bölümlerin bulunduğu hayvan gibi bi sezondu işte.

Baştan yazayım.Sıra karışık olabilir.
1. Charles Dickens olan bölümdü efektler kötü olmasına rağmen diziyi bana sevdiren bölümdü.
2.Are you my mummy ?? :D
3.Yine geçmişe gittikleri televizyonun insanları yuttuğu bir bölüm vardı.
4. Ve tabiki Rose'dan ayrıldığımız Doomsday en yıkıcı vedaydı
5.Blink (sakın gözünü kırpma :) Akıl tutulması yaşadığım bir bölümdü.
6.Asla unutmayacağım ve en sevdiğim iki bölüm kütüphanede geçen (doktor2un karısının oldupu bölümler.)
7.Şeytanlı bir bölüm vardı Oodlarla ilk tanıştığımız.
8.Rose Donna Martha Mİckey kısaca 10. doktor'un tüm tanıdıklarıyla dünyayı daleklerdden kurtardığı bölüm.
Aklıma gelenler şimdilik bu kadar

en efsane bölümler (sırayla yazmayacağım)

Doomsday 2. sezon 13. bölüm ne zaman açsam nerede ne diyeceğini bilsem de ağlamadan izleyemediğim bir bölüm

Rings of Akhaten 7.sezon 7. bölüm Matt Smith'in oyunculuğuyla tavan yaptığı bölümlerden biridir "Asla inanmayacağın şeyler gördüm. Asla anlamayacağın şeyler kaybettim." bu söz hiç bir zaman aklımdan çıkmaz.

Angels Take Manhattan 7. sezon 5. bölüm Rory ve Amy binanın çatısından atladıktan sonra ölmemelerine o kadar çok sevinmiştim ki burdan birlikte el ele TARDIS'e giderler sanmıştım ama senaristlerimiz bizim mutluluğumuzu istemiyor :( öldürdüler en sevdiklerimi :(

The Doctor Dances 1. sezon 10. bölüm Doktor ve Rose'un en sevimli oldukları bölümdü bence. ve herkesin düzeldiği zaman doktorun "everybody lives Rose" diye küçük bir çocuk gibi sevinmesi bölümü efsaneleştiriyor

Nightmare in Silver: 7.sezon 13. bölüm doktorun kendiyle verdiği mücadele... hem komik hem üzücü hele cyber doktorun claraya güzl şeyler söyledikten sonra ki tepkisi

Pandorica Opens ve Big Bang: bana göre en efsane sezon finaliydi diyebilirim doktorun "I AM TALKİNG" diye bağırıp bütün herkesi susturması ah ah maziler hshjdhjshdsd

HER BÖLÜMÜ AYRI BİR EFSANE GEREKSİZ TEK BİR BÖLÜMÜ BİLE YOK EFSANE BİR SENARİSTİ YAZDIĞI EFSANE BİR DİZİ...

konuya abone kullanıcılar 16

Yukarı Çık