"neden aynı duyguları hissettiğim insanlarla farklı şehirlerdeyim ki?" -how i met your mother

Doctor Who tartışma forumu

Tüm Forumlar > Doctor Who > Efsane bölümler

yeni konu aç Efsane bölümler

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Doctor who'daki efsaneleşen bölümleri yazmanızı istiyoruz. Senaryo, oyunculuk bakımından falan en çok etkilendiğiniz bölümleri yazın. Hem unuttuğumuz bölümleri hatırlayıp "aa harbiden müthiş bölümdü lan" falan deriz.

Ben başlıyom: 1. sezondan The empty child, 2. sezondan The Girl in the Fireplace, 3. sezondan Blink, 4. sezondan Silence in the Library (bölümde River song ablamız olduğundan bu bölümü aşırı severim), 5. sezondan Pandorica Opens (hani matt burda bi konuşma yapıyodu, I AM TALKİNG diye bağırıyodu sonra uzaylılar falan geri çekiliyodu. Hatırladınızmı? EFSANE!) yine 5. sezondan Vincent and the Doctor (hani şu van gogh'la kanka olup geleceğe falan götürüyolardı. son sahne çok güzeldi be), 6. sezondan (çok iyi bölümler var ama bi tane seç deseler) The Wedding of River Song, 7. sezondan The Angels Take Manhattan (ağlattın moffat.) The Time of the Doctor (matt abimizin gidiş sahnesi falan :')), 8. sezondan da en çok Time Heist'in senaryosunu sevdim ben. Özel bölümlerden The Day of the Doctor ve The End of Time :d

@rapdinleyenadam baştan sona kadar aynen amk diye okudum :D

1. Sezondan Bad Wolf-The Parting of the Ways
İkinci Sezondan-favori sezonum- The Impossible Planet ve devam bölümü The Satan Pit.
Doomsday den tüm içtenliğimle nefret ederim ama efsane olduğu doğrudur.
Üçüncü sezon The Sounds of the Drums,Last of the Time Lords+Blink dışında biraz altta kaldı.
4.Sezon Turn Left,Journeys End,The Stolen Earth,Silence in the Library ve yine her ne kadar tüm içtenliğimle nefret etsem de yine de efsane olan End of Time-Bölüm Bir ve İki
5. Sezon The Eleventh Hour,Vincent and the Doctor ve The Big Bang
6. sezon The Christmas Carol ve The Impossible Astronaut
kalan sezonlarda öyle bir favorim yok maalesef fakat The Day of The Doctor var ki,Clara nın iki göz yaşı ile Gallifrey i yanmaktan kurtarması dışında-çok gıcığım o olaya- gerçekten çok iyidir.

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

sırasıyla:
1-The Empty Child ve bad wolf,The Parting of the Ways
2-The Impossible Planet gayet iyi bir bölümdü sonunda doktorun tek kalması o şeytanımsı şeyle (her neyse artık) ve tabi ki Doomsday
3-The Shakespeare Code çok eğlenceli bir bölümdü bence shakespeare ve doktor çok iyilerdi, Blink efsaneydi ve master ve doktor çok iyi olmuştu yani doktor tek olmadığını öğrenmesi özelikle kaptan jack in boe faceolduğunu öğrendiğinde verdiği tepki sdksjhzx ayrıca The Family of Blood çok iyidi
4-The Doctor's Daughter doktorun kızı filan çok iyid ( donna genel olarak süperdi zaten) ve sezon finalinde rose geldi martha ve rose arasındaki o ufak çekişme (daha çok martha nın rose u kıskanması ydfkcuyj) tabik Silence in the Library ve Forest of the Dead dizinin muhteşem denilebilecek bölümlerinden biriydi river'ı ilk görüşümüz doctor onu tanımayınca yaşadığı hayal kırıklığı gerçekten çok hüzünlüydü ve river doctor'un kulağına adını fısıldayınca doktorun suratının aldığı hal efsaneydi :)
5-ilk ve son bölümler harikaydı amy river süperdi
6-A Good Man Goes to War bence en iyi bölümlerdendi Let's Kill Hitler The Wedding of River Song
7-The Angels Take Manhattan gerçekten ağlattı
8-8. sezonu pek sevmem hatta en az sevdiğim sezondur ama Listen çok iyiydi bence ben beğenmiştim
9-The Magician's Apprentice The Zygon Invasion Christmas Special çok iyiydi bence river doktoru tanıdığında verdiği tepki filan harikaydı
ayrıca The Day of the Doctor ve The End of Time efsaneydi

Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.

BLİNK- Gerçekten bölümün efsaneliği hakkında diyecek hiç bir şey yok.

Bir de 9x11 Heaven Sent var. Oda tüm serinin en güzel bölümlerinden biridir.

kesinlikle Steven Moffat'ın bölümleri :) (heykelli olanlar )

konuya abone kullanıcılar 16

Yukarı Çık