"bir adam kendi oğlunun ölümünü görecek kadar yaşamamalı." -oz

Doctor Who tartışma forumu

Tüm Forumlar > Doctor Who > Hangi sezondan başlamalıyım?

yeni konu aç Hangi sezondan başlamalıyım?

Arkadaşlar dizi çok uzun lakin Tumblr vesaire yerlerde fandomu çok büyük olduğundan artık başlasam diyorum. İlk bölüme baktığımda çok eski olduğunu gördüm, sizce bu kadar eski olmasına rağmen bir bilim kurgu izlemeye değermidir? Değilse hangi sezondan başlamamı önerirsiniz? Harbiden bu kadar şaşalı bir dizimidir bu Dr. Who? Fikirlerinizi diziyle ilgili eleştiri/yorumlarınızla eklerseniz çok müteşekkir olurum arkadaşlar.

kesinlikle birinci sezondan başla dokuzuncu doktoru kaçırmak istemezsin ne kadar eski olursa olsun izlenebilecek en güzel bilim kurgulardan

1. sezondan başla! Hatta "yok ben sıkılmam" dersen klasik seriden başla! Bence daha güzel olur. Ben diziye ilk başladığımda klasik seriden haberim yoktu. Olsa ondan başlardım. Ama şunu da unutma, klasik serinin başları siyah beyaz ve olaylar biraz yavaş ilerliyor. Bir de Susan "Grandfather!" diye çığlık atıyor her seferinde-biraz sinir bozucu da. Ama şöyle de bir şey de var; modern serinin (özellikle başları) klasik seriyle bağdaşıyor. Sen bilirsin. İstersen klasik seriye de modern seriye de aynı anda başlayabilirsin. Ben ikisini aynı anda takip ediyorum. Pek sorun olmadı şu ana kadar. Eğer klasik seriyi izleyeceksen bir iki tavsiyem var;
1. Klasik seride bölümler "hikaye" diye geçiyor ve mesela 1. sezon 1. hikayede 4 bölüm var. Her hikayeyi bir kerede bitir. Ara vererek izleme. Sonra sıkılabilirsin aynı konuyu, ne bileyim, 6 bölüm falan boyunca izlemekten.
2. Kayıp bölümlerin sadece fotoğrafları ve ses kayıtları var. Onları bulmakla uğraşıp vakit kaybetme. Eğer çok merak edersen şöyle bir göz atarsın. Ama ben denedim ve radyo dinlemek gibi değildi. Ne olup bittiğini göremediğim için izlemek anlamsız geldi bana ben de kayıp bölümleri araştırmamaya karar verdim.
3.Klasik seriyi bulman zor olabilir. Bölümlerin adlarını google'da aratarak bölümü bulup izleyebilirsin. Bölümlerin adlarına da şuradan ulaşabilirsin: https://tr.wikipedia.org/wiki/Doctor_Who_b%C3%B6l%C3%BCmleri_listesi
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Bu arada verdiğim linke tıklayınca açılmadı bende. https den listesi ne kadar olan yeri kopyalayı yeni sekmeye yapıştırırsan açılacaktır.

1963 den başlamanı tavsiye ederim inan pişman olmazsın 20 dakikalık zaten ilk başları hep

kesinlikle ilk sezondan başlamanı öneririm grafikleri kötü olduğundan biraz sıkılabilirsin ama emin ol felaket bağlanacaksın :D

konuya abone kullanıcılar 14

Yukarı Çık