"bu duvarların içinde darwin kazanır, einstein değil." -prison break

Doctor Who tartışma forumu

Tüm Forumlar > Doctor Who > ilk sezonların sıkıcılığı

yeni konu aç ilk sezonların sıkıcılığı

Ben daha ilk sezondayım ve gerçekten sıkıcı geçiyo.Şimdi bazılarınız gelir ilk sezona nasıl sıkıcı dersin gibi atar yapar.Ama cidden sıkıldım.İlk doktoruda pek sevmiyorum. dayansam 2 den sonra düzelirmi ya da 5 ten başlasam hem yeni gibi grafikler falan kötü değil ve Matt var.Cevaplarınızı bekliyorum lütfen mal mal şeyler yazmayın.

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Sevmemen gayet normal sonuçta herkes her bölümü illa sevicek diye bir kural yok ,benim şahsi görüşüme göre ilk sezon idare eder cinsten ama dizinin en güzel bölümleri 10. doktorun bölümleri .bölümlerde çok farklı konular işlenmiş ayrıca yol arkadaşı bakımından 10. doktor en şanslı olanları bence .Nasıl desem geçmişe gidebilsem hangi zamana giderim diye düşündüğümde çoğuna gidebilmiş hissediyorum doctor who sayesinde . çok değişik hayal gücü barındırıyor . ilerleyen sezonlarda konusu biraz daha değişiyor o yüzden 2-3-4 en etkili olanlar . İlk sezounu izlemeni tavsiye ederim çünkü illaki bölümler arasında bağıntılar oluyor eğer izlemezsen ileriki bölümlerde kafanda soru işaretleri kalabilir .biraz daha dayan bitirdiğinde ilk sezonu özleyebilirsin bile . .tamamen kendi fikrimce tabii

bence kessinlikle dayan. ben rose gittikten sonra diziyi karışık izledim sonra 10.sezonu bitirip kaldığım yerden devam ettim. sen de atlayarak izleyebilirsin. karakterleri, bazı çok bahsedilen uzaylılar var onları tanısan yeterli. hem zaten kimse diziyi baştan izleyememiştir emin ol. sonuçta klasik seriyle beraber 800 küsür bölüm. ama -imkanlar yüzünden- kötü olan grafikler bir süre sonra hiç sırıtmayacak diziye bayılacaksın(tabi sadece benim düşüncem).

İlk sezonda daleği gördüğün bölümden etkilenmediysen doctor who senlik bir dizi değildir tam. Kafana göre istediğini izle. Yok abi daleği ilk gördüğümüz bölüm ilginçti diyorsan, 2-3-4 hele 3. sezon kadar sağlam doctor whoyu siktir et dizi aleminde öyle sağlam sezon yok.

bana göre ilk 4 sezon en efsane sezonlardır. Şu an sıkıldıysan direk 10. doctordan devam et eğer yine beğenmediysen 5. sezondan sonrasını da seveceğini sanmıyorum başka diziye geç vaktini harcama

Ara sıra 5.sezondan ya da 7'den falan karışık bölüm açıyorum konusu falan daha güzel sonra 1.sezonda olduğumu hatırlayıp üzülüyorum. Dizinin ilk sezonunu geçerek izlicem,bitsin artık. David'in olduğu bölümlere güzel diyolar o da 2 de geldiine göre 2.sezon güzeldir.Bu arada Dalek'leri sevdim o Dalek'in ilk geldiği bölüm güzeldi.İnşallah severim diziyi çünkü güzele benziyor ve çoğu arkadaşım izliyo bi ben izlmeiyorm :D

İlk sezonu geçerek bitirdim bakalım 2.sezon nasıl olcak

Bence bölümleri geçme ilerde ki bölümlerde anlayamayacağın yerler olabiliyor

ilk sezonlarda ben de ciddi sıkılmıştım ama sonra öyle bi sardın ki gözlerim akana kadar izledim merak etme mutlaka deyecek hele bi 4.-5. sezonlara gel

Yeni başlayan çoğu kişi bunu yaşar. İlk sezonu bitirmeye bak gerisi su gibi akıyor zaten.

Çok sıkılıyorsan şu tavsiye edeceğim bölümleri izle ve 2. sezona geç. (Merak etme, verdiğim bölümlerde ilk sezonun konusunu kaba taslak anlayacaksın ;)
1.Bölüm:Rose-Evet biliyorum bu bölüm ilk izlediğinde dünyanın en saçma şeyi gibi gelecek ama Doctor Who'ya giriş için izle bence.(Gerçi onu izlemişsin zaten ama neyse)

6.Bölüm:Dalek-Doktorun ezeli düşmanı dalekleri tanıman için iyi bir bölüm.

8.Bölüm:Father's Day-Dizinin en hüzünlü ve en anlamlı bölümlerinden biri.

9. ve 10. Bölümler:Empty Child ve Doctor Dances-Bu iki bölüm birbiri ile bağlantılı. Dizinin en sağlam korkutan , Steven Moffat'In döktürdüğü yıllardan enfes bölümlerdir.

12. ve 13. Bölümler:Bad Wolf ve Parting Ways- Bu iki bölüm sezon finali ve birbiri ile bağlantılı. Bunun içeriğinden bahsetmeyeceğim Bad Wolf'un sürpriz olması gerekiyor çünkü.

1. sezonu ben de pek beğenen biri değilim. Bana kalırsa bunlar en efsane bölümleriydi. Umarım yardımcı olabilmişimdir :D

konuya abone kullanıcılar 12

Yukarı Çık