"birini tanıdığını sanıyorken sonra bir bakıyorsun aslında hiç tanımıyormuşsun." -dexter

Doctor Who tartışma forumu

yeni konu aç Last Doctor.

Peter Capaldi, bence en az Matt Smith ve David Tennant kadar iyi bir oyuncu. Oyunculuğu harika. Ama senaristler on ikinci doktoru diğerleri gibi güldürmüyorlar. Yani, eskisi kadar komik neşeli bir hava yok. Peter Capaldi'ye veya on ikinci doktora bir şey demiyorum tabi ki, ama diğer doktorları da özlüyorum açıkçası. Siz özlemiyor musunuz?

Tom Riley 11.sezonda doktor olursa çok iyi olur misal . Hem ciddiliği hem neşeyi bilen biri Da Vinci's Demons'da

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Peter Capaldi'ye izledikçe hayran kalıyorum, yeni doktora daha ağır bir hava katmış, melankolik bir havası var, yalnızlığını kabul etmiş gibi ve bence ilk defa bir doktor yol arkadaşına kendinden daha fazla değer veriyor ve böyle seviyor, clara tardisin anahtarlarını attığında bile ona güveni eksilmedi
başta hiç alışamamıştım bu doktora matten sonra genç birini bekliyorum çünkü doktorlar son dönemde hem gençtiler hemde flörtöz bir havada idiler, ama bu doktor hem genç değil hem de clara ile flört etmiyor gerçi kimseyle etmiyordu missy e kadar, onlarında durumunu yeni sezonda göreceğiz

Yukardakileri biraz okudum. Klasik seri evet, muhteşem bence. Tadı farklı. Ancak dönemsel olarak dizinin seyrine biraz absürd komedi koymaları hiç fena olmamıştı. Doctor Who'daki o absürd ironik komediyi izlemek çok keyifliydi. Ergen kitlesi konusunda hak veriyorum. David Tennant bu anlamda çok kararında bir seçimdi. Matt Smith biraz genç kaldı. Bu yüzden yeni doktorun daha yaşlı olmasını hepimiz bekliyorduk. Ama bir gün kalkıp 15 yaşında bir doktor da koyulabilir. Dizi bunu kaldırabilecek altyapıya sahip. Hiçbir yapımda başkahramanının yaşı film yaşını değiştirmez aslında. Bunu ustalıkla yaptıkları ve başardıkları pek çok eser var. Yılışık karakterler olduğuna da katılmıyorum. Daha anlaşılabilir oldukları için yaş kitlesini düşürdüler, kabul. Ancak bir diziyi izleyenlerin yaş aralığının geniş olması dizinin birçok kişiye aynı anda seslenebildiğini de ifade eder. Bu dizinin başarısızlığı değil başarısıdır. Çocuk filmi mi izliyoruz diye söylenmek biraz toyca.

Capaldi harika bir oyuncu, yalnızca bu sezon bölümleri diğerlerine göre biraz kötüydü. Özellikle sezon finali. 9.sezonda Capaldi'nin değeri daha çok anlaşılacak diyorum.

9-10-11. doctorların hepsine de bayılıyorum. Peter Capaldi'ye asla yaşlı falan diye soğuk bakmadım gayet ön yargısız izledim. Ama senaryolarda düşüklük vardı. Son sezonda anlam veremediğim bir soğukluk vardı. Önceki sezonlarda hep bi sıcaklık hissederdim ama bu son sezonda bi uzak kaldım diziye. Bunun Peter Capaldi'yle alakası olduğunu düşünmüyorum. Sanki diziye eski özen gösterilmiyor artık ve izleyiciler arasındaki genel Peter Capaldi düşmanlığı yüzünden dizi ekibi de paniklemiş sanırım. 8x1'i tekrar izlediğimde Peter Capaldi üzerine ne kadar oynandığını farkettim. Peter'ı sevdirelim derken diziyi unuttular sanki. Eski bölümlerin tadını sadece sezon finalinde ve listen bölümünde bulabildim. Senaryolara yeniden özen gösterilir dizi ekibi kendine gelebilirse Peter Capaldi'nin diziye ne kadar yakıştığı anlaşılır diye düşünüyorum.

konuya abone kullanıcılar 9

Yukarı Çık