"kan asla yalan söylemez." -dexter

Doctor Who tartışma forumu

Tüm Forumlar > Doctor Who > Zaman makinesi gercek mi sizce?

yeni konu aç Zaman makinesi gercek mi sizce?

Ben zaman yolculuguna cikan insanlarin varligina inaniyorum bilmem siz neler dusunuyorsunuz

Bana gelecekten beni getirmediği sürece inanmam.

geçmişe gitmek değil ama geleceğe gitmek teorik olarak mümkün. sadece bu dizi de gördüğümüz ya da aklımıza ilk gelen bir anda ışınlanma şeklinde değil. interstellar da gördüğümüz şekliyle. yani bir gök cisminin çekimsel farklılığından yararlanarak. o gök cisminde geçireceğiniz 1 saat normal dünya da 1 yıl şeklinde olabilir. filmden öncede bununla ilgili belgeseller vardı.

bana göre zaman yolculuğu teoride mümkün pratikte imkansız. zaman makinesi kısmı zaten komple imkansız. olsa da güzel olmazdı zaten bir sürü sorun :D

Bence imkansız. Zaten gelecekte gerçekleşmiş olsa bile gelecekten birileri gelirdi. Bazı şeyleri değiştirirlerdi.

belki de değiştirdi. Ama bazı kendi duyduğu şeyleri değiştiremedi. Çünkü paradox diye bir şey. 1870 lerde çekilene bir fotoğrafta (o zamanlar da vardı :) ) siyah deri ceketli koyu güneş gözlüklü ve adam saatiyle konuşuyordu.

klavye de yazmayı öğrenmeliyim

bayQ nerden okudun?

olabilir

Garip olucak ama dini kitaplarda sözedilmiyo ama bencede böle
bişi yok

Dünya ve evren milyonlarca yıl önce vardı şuan var ve kim bilir yaşanması gereken kaç milyar yıl olucak bu zaman dilimi içerisinde elbet zaman makinası olucakdır. kim bilir şuanda bir zaman gezgini vardır ama görmememizin 2 nedeni vardır;1-0-2015 li yıllara hiç gelmedi :) 2-Zaman makinesi icat edilmedi.

konuya abone kullanıcılar 13

Yukarı Çık