"hakikat, yalanlarda başlar..." -house m.d.

House M.D. tartışma forumu

Tüm Forumlar > House M.D. > Başlamalı mıyım

yeni konu aç Başlamalı mıyım

Güzel mi akıcı mı yani sarıyo mu ? Ha birde M.D'nin açılımı ne? Spoilersa söylemeyin ya da çok bilinen ve barizse de söylemeyin ki kendimi kötü hissetmeyeyim teşekkürler.

Kesinlikle başlamalısın. Hugh Laurie'nin hastası olacaksın. Bu arada MD Medical Department demek.

wut

Teşekkür ederiim.Başladım bu arada 10. bölümdeyim sanırım

MD Medicinae Doctor demek arkadaşlar Latince tıp doktoru demek.

bu kadar salağı gazeteye ilan versek bir araya toplayamayız. m.d medical diagnosis demek. tıbbi tanı. ki house'un işi de hastaların hastalık sebeplerini bulmak, tanı koymak. adamın hiç kapısında yazanıda mı okumadınız?

salaklık bir şey yok dikkat etmişsin kapıya bakmışsın bende diziyi çok öncede bitirmeme rağmen her yerde tıp doktoru olarak duymuştum ama guzel tespit. Bu arada 20'den fazla bitirdiğim dizi var en sevdiğim dizi house m.d'dir çokca tıp terimi var kafanı karıştırır ama eğlenceli de bir dizi

md = doctor of medicine.
bi de birbirlerini aşağılıyorlar.

M.D Doctor of Medicine
Ph.D Doctor of Philosophy
İki farklı şekilde doktor unvanı alınır. Tıp fakültesinden mezun olunursa M.D, herhangi bir alanda lisans sonrası lisansüstü bir eğitim alınarak doktora yapılırsa Ph.D unvanı alınır.
Kapılarda M.D yazılmasının sebebi bizde Dr. yazılması gibi. Medical diagnosisle alakası yok.
Ayrıca kapıya bakıp kendini diğerlerinden akıllı sanıp herkesi aşağılayan @Yavru Tanrı Wilson'ın ya da Cuddy'nin kapısını da okuyup M.Dyi görseydin de böyle rezil olmasaydın keşke

md moderatör demek weqweqweqwewq herkes birşey sallamış md hakkında

Yazdıklarınız gayet mantıklı olsa da dizi medikal drama tarzında bir dizi , dizinin adı da House M.D. (Medical Drama)

konuya abone kullanıcılar 10

Yukarı Çık