"ilgilenilmesi gerekenler; sadece hastalar değildir." -house m.d.

Iron Fist tartışma forumu

Tüm Forumlar > Iron Fist > Dizi Kötü Eleştirileri Dibine Kadar Hak Ediyor.

yeni konu aç Dizi Kötü Eleştirileri Dibine Kadar Hak Ediyor.

Arkadaşlar çok objektif olucam.Yorumlarınızı terbiye çervesi altında bekliyorum.Öncelikle akıcılık 0.Ciddi anlamda beğenmedim diziyi.Ben Jessica Jones ve Luke Cage i da çok sevmemiştim ama kendine has bir kalitesi vardı bunların.Daredevile zaten lafım yok o bir şaheser.Lakin bu dizi cidden olmamış.Arkadaşım KOSKOCA NETFLİX VE MARVEL ORTAKLIĞIYLA ÇEKİLEN BİR DİZİDE DÖVÜŞ SAHNELERİ BU KADAR BOKTAN,BU KADAR AMATÖRCE OLABİLİR Mİ ?.SÜREKLİ KAMERA DEĞİŞİYOR,HIZLANIYOR,SÜREKLİ AÇILARDA OYNAMA VAR.SAHNELER HİÇ İNANDIRICI DEĞİLDİ.AYRICA O JAPAON MU ÇİNLİMİ NE BOKUMSA HİÇ SEVEMEDİM O KIZI.BAŞROLDE OLMAMIŞ BENCE.YANİ KARDEŞİM BU NASIL BİR DÖVÜŞ SAHNESİYDİ ANLAMADIM BEN.TEK KELİMEYLE REZALETTTTTTTTTTTT.DAREDEVİLE ÖZENİN BİRAZCIK LANET OLSUN YA.KOKKOCA IRON FİSTİ OROSPU ETMİŞLER.

Saygı çerçevesinde konuşmak gerekirse, öncelikle Türkçe yazmayı öğrenmeni temenni ediyorum. Sadece sen beğenmedin diye dizi rezalet ya da kötü eleştirileri hakediyor demek doğru olmaz. Objektif yorum yapacağını söyleyerek başlamış ve hep kendi düşünceni yazmışsın mesela, insanların kendi görüşlerini bilimsel, mantıklı gerçeklermişçesine ortaya döküp herkesten bu düşüncelere katılmasını beklemesi Türkiye'de böyle dizilerin çıkmayışının ya da diğer bir deyişle Türkiye'nin zaten böylesi diziler çıkarabilecek bir seviyede olmayışının sebeplerinden biri olabilir. Sonuçta medya topluma göre şekilleniyor bir yerde.

Çok ilginç bu kadar nefret kusmana rağmen iron fistin 13.bölümüne kadar gelmişsin daha da ilginç olan böyle bir diziyi yerden yere vurup teen wolf, FtWD gibi ucuz dizileri takip etmen. Eminimki diziden "nefret edenlerin" çoğu sürü psikolojisiden ve kendine eleştirmen diyenlerden ama dizi ve filmden hatta dahada önemlisi Marvel dünyasından anlamayanlardan dikkat çekemek için her şeye düşük not verenlerden dolayı böyle davranıyorsunuz. Asıl komik olanda yorumlarınızı terbiye çerçevesinde bekliyorum yazmışsın ama bir topluluğun beğendiği diziyi çöp, orospu iron fist vb. yorumlamanda ayrı bir ironi.

Yıl 2017 çocuk gibi kavga ediyorsunuz seven sever sevmeyen de kalkıp eleştirmez gerçi arkadasın yaptığı eleştirme de değil bi sövmediği kalmış :) yanlış anlaşılmasın diziyi bende beğenmedim ama ortalığı gerip de sevenlerin canını sıkmaya gerek yok

qartal qalxar dal salqar, dal qalxar qartal vəziyyətin içinə soxar.

Dövüş sahneleri bence baya iyiydi senaryo kötü çizgi romandaki senaryoyu yapmaları için ejderhayı koymaları şart ve normalde bir yumrukla patlamalar yaratırken burda anca kapı parçalıyor büyük ihtimal bütçeleri yetmemiş zaten marvel para vermiyo neflixe üzerine alıyo adamlarda kolaya kaçmışlar doğal olarak

@sefa41 Eleştri var sadece diye okumak için girdim konuya izleme zevkim kalmadı teşekkürler spoiler için alttaki seçeneği boşuna koymamışlar

Süs için koymamışlar

Diziyi hiç etme yolunda iyi bir çizgide gidiyorlar.
Bence diziyi sadece marvel çekseydi daha iyi olurdu. bknz: daredevil
netflix ortalığı karıştırmış olabilir :D

Çinli dojo eğitmen kızımızı sevdim, çok tatlı. Ama iron fist olmamış hocam.

Diziye 8 mi ne verdim puan olarak. Fakat çizgi romandan farklı bir origin çizilmiş burada. Yani karakteri bende çok severim ama origini pek bilmediğimden dizi hakkında sadece normal bir diziymiş gibi eleştiri yapabilirim. O nedenle katılmadığım nokta şu; "Dany"' 'in origini işleniyor ve Defenders 'e yol yapsın diye Hand 'i bize dahada tanıtmak istiyorlar. Dany 'e zaten dizi içindede çoğu karakter sen çok safsın dedi. Yani çocuk bu işlerde biraz yeni olduğu için saf :D Herkese körü körüne inanıyor. Birde Iron Fist olmuş ama tam güçlerini öğrenmeden kaçmış :/ Bu yüzden chi sini tam kullanamıyor.

Spoiler yok demi şu yorumlarınızda. Diziyi izlemeden hevesimi kaçırdınız hacılar ;)

konuya abone kullanıcılar 11

Yukarı Çık