"mutlu mu olmak istiyorsun? kimseden bir şey bekleme." -bob marley

Lost tartışma forumu

Tüm Forumlar > Lost > Sonunu anlamayanlar için

yeni konu aç Sonunu anlamayanlar için

SON SEZONDAKİ FLASH'LER

Gördüklerimiz adanın hiç olmayışıyla bir ilgisi yok arkadaşlar. O gördüğümüz yer yani karakterlerin flash yaşadığı yer bazı dinlerde öldükten sonra gidilen ve önceki hayatımızda yapamadıklarımız yada olmasını istediklerimizin olduğu yerdir ve orada sevdiklerimizle gerçek hayatımızda en önemli zamanlarımızı yaşadığımız insanlarla toplanıp bir sonraki yaşamımıza yani ahirete devam ettiğimiz yerdir(hatta bu olay Hayalet gemi filminde de vardır sonraki hayata gidebilmek için gemideki herkesin birlikte gitmesi gerekiyordu)ve bu yere de Araf'ta diyebiliriz. Araf'ta zaman kavramı diye bir şey yoktur. örnek olarak şöyle diyebilirim ben 2005 yılında öldüm benim bir arkadaşım 2020 yılında öldü ama Araf'ta herkes aynı zamanda bulunur. Yukarıda dediklerimi şuradan anlayabiliriz; Jack ve Babası Christian sonda konuşuyor.

Jack -babasına sen öldün burada nasıl olursun diyor.
Christian +sen burada nasıl olursun? der (yani sende öldün diyor). herkes bir gün ölür der.
Jack -ama hepsi 'şimdi' burada der. (yani ben onları kurtardım uçakla uçup gittiler Hurley adada kaldı yaşıyordu ben onlardan önce öldüm nasıl şimdi burda olurlar demek istiyor)
Christian'da +burada 'şimdi' diye bir şey yok der.(yani Araf'ta zaman birimi yok demek istiyor) Jack sorar -nereye gidiyoruz?
Chrisitan +gidip öğrenelim der. (artık cennetmi cehennemi bilemeyiz)

Ve arkadaşlar dikkat ettiyseniz sonda kiliseye girdi zannediyoruz ama orası kilise değil jack tabut odasına girdiğinde etraftaki eşyalara ve odadaki camda her dinle ilgili eşya ve simge vardır.

Jack-> orası jack'in babası gibi bir baba olmak istemiyor ve iyi bir baba oluyor.
Sawyer-> orası sawyer'ın kötü biri değil iyi biri olmak istediği biyer.
Faraday-> orası faraday'in piyanist olmak istediği biyer. zaten normaldede piyano calmak istiyor annesi izin vermiyor
Sayid-> orası sayid'in nadianın güvende olmasını olmak istediği biyer
Hurley-> orası Hurley'nin şanslı birisi olmak istediği biyer vs. vs. vs.

ADA'DAKİ IŞIĞIN NE OLDĞU

Işık--> Jacob'ın annesinin söylediği gibi insanlığın içindeki umudu, ışığını temsil ediyor adadan giderse bütün dünyadan gideceğini söylüyor. Çok kuvvetli bi güç olduğu için elektromanyetizm var ışıkta.

BLACK SMOKE, SİYAHLI ADAM

Black smoke Jacob'ın kardeşi yani siyahlı adamdır. Onun öldüğünü görüyoruz ama O olduğunu şuradan anlayabiliriz. 6. sezon 15. bölümde
Benjamin sorar ; +Duman olabiliyorsan neden yürüyorsun?
Locke'ta -Eskiden insan olduğumu hatırlatıyor der.(yani siyahlı adam olduğu zamanı)

NEDEN BLACK SMOKE JACOB'I ÖLDÜREMİYOR

6. sezon 14. bölümde annesi Jacob ve kardeşine derki; birbirinize asla zarar verememenizi sağladım. Bu yüzden Black smoke Benjamin'e öldürtüyor Jacob'ı

JACOB

Jacob--> tanrı
Richard-->cebrail
Adaylar-->peygamber
Black smoke(siyahlı)--> seytan

6.sezon 8.bölüm Jacob ve Richard konusurken.
Jacob +''Siyahlı herkesin ayartılabilir içinde kötülük oldugunu düşünüyor'' diyor. ve bende bunun gerçek olmadıgını kanıtlamak için sizi getirdim der.
Richard -benden öncedemi birileri vardır diyor
Jacob +vardı öldüler der.
Richard -madem getirdin neden yardım etmedin der.
Jacob +kendileri için çabalayıp ben söylemeden dogruyu yanlışı bulmalarını istedim ben zorlarsam bi anlamı kalmaz der.
Richard'da -sen yapmazsan o yapar der. ve sonrada Richard bir iş teklifi alır.

Burada konuşulanlar resmen Allah'ın insanlara söylediği sözler gibi durmuyormu ?

dizide her şeyin cevabı vardır arkadaşlar. Jacob'un annesi oraya nasıl geldi diyenler var onu açıklasalar ondan önceki nasıl geldi ondan önceki nasıl geldi diye sorarlar bu seferde. bu yazdıklarım çok soru işareti bıraktılar diyenler içindi ve anlamayanlar için.

lost'ta açıklanmayan tek bir şey var oda Henry Gale'in kim olduğudur. Benjamin onun kimliğinde bizim karakterlerin arasına sızmaya çalışmıştı hatırlarsınız bir tek onun açıklamasını bilmiyorum ve sanırım da yok zaten yada gerçektende adaya paraşütle inmiştir ve diğerleri tarafından öldürülmüştür
umarım yardımcı olmuşumdur fikirleriniz ve sorularınız olursa buralardayım

Jack gözünü açar Lost başlar gözlerini kapar Lost biter.

spoiler işaretliyeydin iyidi

Gerçekten çok başarılı bi yazı eline sağlık

spoiler işareti vemememin nedeni zaten başlıkta sonu anlamayan yazıyor yanı sonunu anlatıyorum

Görüşleri mantıklı buldum bende hemen hemen aynı düşünüyordum

Ama

Cevaplanmayan Henry haricinde daha pek çok konu ve soru var sayacaklarımın belki bir kısmını ben de gözden kaçırmış olabilirim ama yazıyorum (bazıları alıntı)

-Locke ve Duman ilk karşılaştığında Locke'a zarar verememişti orada tam olarak ne oldu

-Walt'ın okuduğu (sanırım ispanyolca) çizgi romandaki kutup ayısının anlamı neydi? Adadaki ile bağlantısı var mıydı

-Claire'a bebeğini kendisinin yetiştirmesini ve uçağa binmesini ısrarla söyleyen medyum neden bunları söyledi

-Kate'e annesinin hastane de kanser tedavisi gördüğünü anlatan mektubu kim gönderdi

-Walt'un diğerlerinin elinden sürekli kaçıp Shannon'a görünebilmesinin ve her göründüğünde sırılsıklam olmasının anlamı neydi

-Ve Michael'la bilgisayar üzerinden nasıl iletişim kurabildi

-Kate'in adadaki atla olayı neydi. O atın tam olarak olayı neydi

-Sanırım ikinci sezondu adaya düşen yardım paketleri kim tarafından gönderildi

-Libby akıl hastanesi ve uçak kazası arasında neler yaşadı

-Dört parmaklı heykeli kim inşa etti? Neden 4 parmak mesela

--Locke ve Eko kapak patlatığında nasıl kurtuldular

-Danny Jack'e Jacob'un listesinde yoksun demişti üstelik mağarada açıkça ismi yazıyordu?

-Neden Desmond'ın Claire ve Aaron'ın adadan helikopterle kurtulduklarını gördüğü sanrı doğru çıkmadı üstelik Charlie'ye bunun için şu şekilde ölmen gerek diyip Charlie tamamen o şekilde ölmüşken

-Adadaki kutup ayısı neydi

-Penny'nin sanırım ikinci sezon finalinde soğuk bir yerde telefonda konuştuğu iki adamın olayı neydi

-Black Smoke adadan ayrılamıyorsa gemide ve Los Angeles da nasıl gözükebildi

-Buz tutmuş dümenin anlamı neydi yani su ve ışıkla çevirili bir yerdeyken hele ki bir adadayken

-Zaman sıçramasından sonra kanodakilere ateş edenler kimdi

-Eloise geri dönüş ve ada vs ile ilgili bu kadar şeyi nerden biliyor? sarkaç adanın yerini nasıl tespit ediyordu

-Jack Kate ve Hurley zamanda 70 lere giderken Sun neden gitmedi

-Jacob ölmeden önce neden ''geliyorlar'' dedi

-Yürüyen hostes Cindy,yanındaki çocuklar ve kalan diğer ''diğerleri''ne ne oldu

Çoğunun dizide cevabı verilmedi sanırım :))

cevaplamaya calışıcam smdi bunları hatırladıgım kadarıyla
1- karsılaktıklarında ne oldugunu bilmioruz ögrensekte bize bi yararı olmaz mesela locke un ayak numarası kaçtı die bi soru sorabilirsin bunun bizi ilgilendirmediği gibi oda anlamsız bir şey bence.

2- o dergi hurley nin dergisiydi kutup ayısıyla bir baglantısı yok

3- adı üstünde medyum ucagın düşücegini biliyodu ve cocugu baskasının yetistirmemsi gerektiğini söylemişti ve claire i bilerek o ucaga bindirdi.

4- bunu cevaplayamıcam hatırlamıyorum

5- shannon a gözüken walt değil black smoke tu.

6- michael la iletişime gecen bejamin falan yani digerleriydi.

7- kate polise zamanında polise yakalanmıstı polis onu götürürken yagmur falan yagıyodu yola at fırlıyo kaza yapıolar ve at sayesinde tekrar kacıyo. adadada at görüo delirdiğini zannedio ama kate sawyerında atı gördüğünü ögrenince delirmediği farkedio falan.

8- dharma gönderiyo. dizi bittikten sonra 10 yada 20 dklık bir bölüm cıktı benjamin nerde oldugunu hatırlamadıgım dharma fabrikasına gidiyor ve onlara artık burdaki işiniz bitti tarzı konusma yapıyor yani yemekler ordan geliyor.

9- libby yi kazadan önceki zamanını tam hatırlamıyorum ama deli falan tarzı bşyler hatırlıorum eger öleysede zaten adada harkesin saglıgına kavustugu gibi oda o şekilde artık deli değil locke gibi zenci kadının kanser olamamsı gibi yada jin in kısır olamamsı gibi.

10- şimdi bu sorun jacop desek neden yaptı ona kim yardım etti nasıl yaptı falan die gider. bunları cevapladık diyelim bu cevaplar zaten lost un konusuna yarar saglıcak seyler değil zaten ama heykelle ilgili bildiğim şey yüzü tawarete benzemesine rağmen elinde tuttuğu seyler anubisin elindekilere benzemektedir.

11- bir şekilde dısarı cıkmış olabilirler uçak kazasından nasıl kurtuldular kısmet yani bu işler :D

12- danny nin kim oldugunu hatırlamıyorum. :S

13- desmond charlie ye yalan söylüyorki odaya girsin penny i tekrar görebilmek için falan. ama sonra zaten charlie de öleceğinin farkında çünkü desmond sürekli charlie yi kurtarıp duruodu oda en azından bir işe yararken ölürüm falan ayagına gidio ölüo

14- adadaki kutup ayısı dharma da çalısan arkadaslarımızın deney yaptıgı hayvanlardan bir kaçı. ayıları ışınlama falan için kullanıyorladı hayya kate ve sawyerın kaldıkları kafesler ayılar içindi. locke tunus a ısınlanmıştı hatırlarsan tam olarak hangi sezon bilmiorum ama adaya gelen kızıl karıda arkeologtu tunusta kutup ayısı kemiklerini bulmus inceliodu falan.

15- o adamlar dünyada manyetik güç patlaması tarzı yerleri arastıran arkadaslar penny nin adamları desmond ı arıyorlar.

16- adam sadece suya cıkamıyor gemiye çıkabilir ayrıca los angeles ta hiç bulunmadı yanlıs hatırlıyorsun.

17- zamanında jacop ın kardesinin insa etmeye çalıstıgı yer olması gerek dediğin yer. yazarın kendi kafanda adada manyetik alanın yüksek oldugu yere bu tarz birsey yaparsan o alanı kontrol edebilirsen ısınlanır çıkar gidersin demiş. biriside öyle birşey insa etmiş işte oraya. tabi saçma birsey ama yapıcak birsey yok.

18- dediğin sahneyi hatırlıyorum sawyer falan vardı ama onlara kim ateş ediyordu hatırlamıyorum ama orda açıklanmayan birsey yok die hatırlıyorum çnkü adamlar ordaki zaman sıcrama olaylarını cok mantıklı bir sekilde yapmıslardı.

19- Eloise zamanında adada benjamin gibi biriydi yani richarddan bilgiler alabilen biri oyüzden bukadar bilgiye sahip. sarkaç olyınıda internetten faucault sarkacı lost falan die arastırısan bulabilirsin o cok uzun bir hikaye anlatmasıda güç.

20- bunun cevabını bende bilmiyorum burda haklı olabilirsin yada cevabı vardır hatırlamıyorum. zaten orda herkez 70 lere dönememişti onlarda neden dönmedi bilmiyorum.

21- jacop orda geliyor derken richardın grubunun geldiğini kastedmiş olabilir. yine konuya önem veren bi durum oldugunu düşünmüyorum

22- hostes cocuklar falan digerli tarafından kacırılmıstı. jack hatta onları kafase girdiginde kız gelip soru falan sormustu sonra zaten kaybolup gittiler. gereksiz karakterler oldugu için ilgilenilmemiş olabilir. yine onların mutlu olup olmadıgı yada öldükleri umrumuzda olmazdı zaten bize birşey kazandırmazlar.

umarım sorularını iyi bir şekilde yanıtlayabilmisimdir

ilk sordogun sorunada birde söyle cevap vereyim black smoke adaylara zarar veremiyor büyük ihtimal orda sadece karsılastılar ve smoke geri cekildi.

-Jack Kate ve Hurley zamanda 70 lere giderken Sun neden gitmedi

Sorusuna cevap istiyorsan Listede Sun yoktu Kocası vardı Jin vardı orda Kwon yazıyordu isim yazmıyordu ordaki kwon demek Sun değil Jin miş o yüzden geçmişe gitmedi.

evet cok mantıklı duvardaki yazıda kwons yazıyodu ikisinden biri adaydı sun da geri gidemediğne göre 70lere sadece adaylar gidebiliyordu yani ucağa sonra binip dönenleri kastediyorum

Arkadaşlar benim de sorularım olacak

1. O final bölümünde en sondaki sahnedeki düşmüş uçak Kate, Sawyer, Lapidus falan onların bindiği uçak mıydı?

2. Final de o adada Jack öldükten sonra Hurley ve Benjamin kalmıştı.Onların ölümünü göstermedi? Ya da ben mi kaçırdım ?

3. Bunların uçağın adanın üstünden geçerken ki bir bölüm vardı. Ada batmıştı hatırlarsanız. En sonunda böyle mi olmuştu?

1. bildiğimiz kadarıyla jack uçağın ucup gittiğini onun gözlerinden gördük. ama o uçak düştümü bilmioruz. ama bence kurtuldular çünkü uçağın düşmesi için bir neden yok ve jack uçağı havayada gördü.

2. onlar zaten adada kaldılar ölmediler. hurley jacop ın yerine geçti benjaminde richard ın yerine geçti oşekilde yasadılar nasıl öldüler bilmiyoruz zamanları gelince ölmüşlerdir. hatta şöyle anlatim sana herkes kiliseye girerken hurley ve benjamin arasında bir konuşma var hurley iyi bir 2. adamdın benjaminde sende iyi 1. adamdır dio yanı adayı yönettiler falan. hatta dizi bittikten sonra cıkan kısa bir bölümde hurley benjamin ana karaya gidip waltıda alıyorlar sana göre işimiz var tarzında oda onlarla adaya gidiyor.

3.bu senin dediğn son sezondaki alternatif zamanda gösterileni diyorsun sanırım. o yerin neresi oldugunu ilk yazımda açıklamıştım ordan bakabilirsin

konuya abone kullanıcılar 6

Yukarı Çık