"sürekli alaycı ruh halinin güçlü bir depresyon belirtisi olduğunu biliyor muydun?" -dexter

Lost tartışma forumu

Tüm Forumlar > Lost > Sonunu anlamayanlar için

yeni konu aç Sonunu anlamayanlar için

SON SEZONDAKİ FLASH'LER

Gördüklerimiz adanın hiç olmayışıyla bir ilgisi yok arkadaşlar. O gördüğümüz yer yani karakterlerin flash yaşadığı yer bazı dinlerde öldükten sonra gidilen ve önceki hayatımızda yapamadıklarımız yada olmasını istediklerimizin olduğu yerdir ve orada sevdiklerimizle gerçek hayatımızda en önemli zamanlarımızı yaşadığımız insanlarla toplanıp bir sonraki yaşamımıza yani ahirete devam ettiğimiz yerdir(hatta bu olay Hayalet gemi filminde de vardır sonraki hayata gidebilmek için gemideki herkesin birlikte gitmesi gerekiyordu)ve bu yere de Araf'ta diyebiliriz. Araf'ta zaman kavramı diye bir şey yoktur. örnek olarak şöyle diyebilirim ben 2005 yılında öldüm benim bir arkadaşım 2020 yılında öldü ama Araf'ta herkes aynı zamanda bulunur. Yukarıda dediklerimi şuradan anlayabiliriz; Jack ve Babası Christian sonda konuşuyor.

Jack -babasına sen öldün burada nasıl olursun diyor.
Christian +sen burada nasıl olursun? der (yani sende öldün diyor). herkes bir gün ölür der.
Jack -ama hepsi 'şimdi' burada der. (yani ben onları kurtardım uçakla uçup gittiler Hurley adada kaldı yaşıyordu ben onlardan önce öldüm nasıl şimdi burda olurlar demek istiyor)
Christian'da +burada 'şimdi' diye bir şey yok der.(yani Araf'ta zaman birimi yok demek istiyor) Jack sorar -nereye gidiyoruz?
Chrisitan +gidip öğrenelim der. (artık cennetmi cehennemi bilemeyiz)

Ve arkadaşlar dikkat ettiyseniz sonda kiliseye girdi zannediyoruz ama orası kilise değil jack tabut odasına girdiğinde etraftaki eşyalara ve odadaki camda her dinle ilgili eşya ve simge vardır.

Jack-> orası jack'in babası gibi bir baba olmak istemiyor ve iyi bir baba oluyor.
Sawyer-> orası sawyer'ın kötü biri değil iyi biri olmak istediği biyer.
Faraday-> orası faraday'in piyanist olmak istediği biyer. zaten normaldede piyano calmak istiyor annesi izin vermiyor
Sayid-> orası sayid'in nadianın güvende olmasını olmak istediği biyer
Hurley-> orası Hurley'nin şanslı birisi olmak istediği biyer vs. vs. vs.

ADA'DAKİ IŞIĞIN NE OLDĞU

Işık--> Jacob'ın annesinin söylediği gibi insanlığın içindeki umudu, ışığını temsil ediyor adadan giderse bütün dünyadan gideceğini söylüyor. Çok kuvvetli bi güç olduğu için elektromanyetizm var ışıkta.

BLACK SMOKE, SİYAHLI ADAM

Black smoke Jacob'ın kardeşi yani siyahlı adamdır. Onun öldüğünü görüyoruz ama O olduğunu şuradan anlayabiliriz. 6. sezon 15. bölümde
Benjamin sorar ; +Duman olabiliyorsan neden yürüyorsun?
Locke'ta -Eskiden insan olduğumu hatırlatıyor der.(yani siyahlı adam olduğu zamanı)

NEDEN BLACK SMOKE JACOB'I ÖLDÜREMİYOR

6. sezon 14. bölümde annesi Jacob ve kardeşine derki; birbirinize asla zarar verememenizi sağladım. Bu yüzden Black smoke Benjamin'e öldürtüyor Jacob'ı

JACOB

Jacob--> tanrı
Richard-->cebrail
Adaylar-->peygamber
Black smoke(siyahlı)--> seytan

6.sezon 8.bölüm Jacob ve Richard konusurken.
Jacob +''Siyahlı herkesin ayartılabilir içinde kötülük oldugunu düşünüyor'' diyor. ve bende bunun gerçek olmadıgını kanıtlamak için sizi getirdim der.
Richard -benden öncedemi birileri vardır diyor
Jacob +vardı öldüler der.
Richard -madem getirdin neden yardım etmedin der.
Jacob +kendileri için çabalayıp ben söylemeden dogruyu yanlışı bulmalarını istedim ben zorlarsam bi anlamı kalmaz der.
Richard'da -sen yapmazsan o yapar der. ve sonrada Richard bir iş teklifi alır.

Burada konuşulanlar resmen Allah'ın insanlara söylediği sözler gibi durmuyormu ?

dizide her şeyin cevabı vardır arkadaşlar. Jacob'un annesi oraya nasıl geldi diyenler var onu açıklasalar ondan önceki nasıl geldi ondan önceki nasıl geldi diye sorarlar bu seferde. bu yazdıklarım çok soru işareti bıraktılar diyenler içindi ve anlamayanlar için.

lost'ta açıklanmayan tek bir şey var oda Henry Gale'in kim olduğudur. Benjamin onun kimliğinde bizim karakterlerin arasına sızmaya çalışmıştı hatırlarsınız bir tek onun açıklamasını bilmiyorum ve sanırım da yok zaten yada gerçektende adaya paraşütle inmiştir ve diğerleri tarafından öldürülmüştür
umarım yardımcı olmuşumdur fikirleriniz ve sorularınız olursa buralardayım

Jack gözünü açar Lost başlar gözlerini kapar Lost biter.

Anladım teşekkürler :)

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Bende biraz daha izledim ve düşündüm.Final sonrası için çıkan özel bölümü de izledim.Sorularıma düzeltmeler yaparak ben de cevap vermeye çalışıcam.

1-Yani ben Lost ile ilgili hiç bir şeyin anlamsız olduğunu düşünmüyorum.Neden bilmeyelim ki bu bir sırdı.Ama şöyle bi sonuca vardım.Bir bölümde Smoke ile Eko karşılaşıyor ve Smoke bir süre karşısında durup gidiyor.Locke da da öyle oldu muhtemelen.Neden gidiyor onu bilmiyoruz.Adaylıktan dalayı diyicem evet.Ama o zaman da Eko'ya zamanında neden zarar vermediği de soru işareti.

2-Neden Hurley'in dergisi olduğunu belirttin anlamadım.Bilinen ve soruyla alakalı olmayan bi bilgi.Neyse ama ben boşu boşuna kutup ayısını o şekilde gösterdiklerini düşünmüyorum.Bir canavar da koyabilirlerdi.Derginin de diğer birçok şey gibi Jacob'dan işaret olabileceğini düşünüyorum.

3-Buna katılıyorum denilebilir.

4-Zaten cevaplamamışsın.Ama herhalde hastane tarafından falandır.

5-Shannon'a gözüken Smoke değildi.Smoke sadece adaya ölü olarak gelen kişilerin bedenini alabiliyor.(Locke,Christian Shephard,Yemi gibi..) Bunu Walt'ın özel olmasına ve normal insanların yapamadığı şeyler yapabilmesine bağlıyorum ben.

6-Evet öyle galiba.Walt taklidi yaparak kandırdılar.

7-Evet sanırım sadece duygusal bi sahne.

8-Aynen.

9-Evet öyle oldu ama soru zaten bu değil.Libby'nin Hurley'in akıl hastanesinde gözüktüğü sahne ve adaya düştüğü sahne arasında neler yaşadığını bilmiyoruz.

10-Evet bu uzadıkça gidecek bi şey.Tarihinin çok öncesine gidemeyiz.

11-Bilemiyorum bir şekilde çıkmak biraz soru işaretli bi cevap.Uçak kazasından uçağın düşüş şekli,hızı,düşüş yeri,çarptığın yerin sertliği gibi durumlarda kurtulunabilir ama hemen yanlarında gerçekleşen dinamit patlaması olayı biraz daha farklı.Yinede buldukları bir şey,hzıla kaçışları gibi olaylarla da kurtulmaları imkansız değil tabiki.

12-Bu hala belli değil.

13-Öyle bi şey yok.Desmond Penny ile kavuşabilmek uğruna Charlie'yi kurtarmadı.Charlie ise Claire ve Aaron kurtulabilsin diye öldü.Desmond da tam olarak kurtulduklarını gördü.Ama nasıl doğru çıkmadığını bilemiyoruz hala.

14-Evet.

15-Öyleymiş.

16-Hayır sadece suya çıkamamak falan gibi bi şey yok.Tam olarak adadan ayrılamadığı söylendi.Ayrıca gemiye çıkabilir suya çıkamaz diyosun.Öyleyse ada ile gemi arasındaki suyu ne yapıcaz.Ve yanlış hatırlamıyorum.Los Angeles'da Jack ile karşılaştı ona bir koltuktayken baktı.Tabi bunun kullandığı ilaçlardan dolayı gördüğü bi hayal olma ihtimali de var.Ama çıktığında Black Smoke'un çıktığı zaman kullandıkları müziği kullanmışlardı.

17-Yani evet.Bunun da tam olarak bi cevabı yok.

18-Orada açıklanmayan bir şey var.Final sonrası yapılan açıklamalarda yapımcılardan biri kanodakilerin kim olduğuna dair bir sahne çektiklerini ama daha sonra araya başka şeyler girdiği için yayınlamadıklarını söylemişlerdi.

19-Aynen o da adada yaşadı.Evet sarkaç uzun hikaye.Ama fiziksel bi açıklaması vardır.

20-Arkadaş mantıklı söylemiş ama bu sefer de öyleyse Daniel,Charlotte,Miles vs. nasıl gitti sorusu çıkıyor karşımıza.Onlar aday değildi.

21-Bu da önemli tabi.Dizinin en temel adamlarından birinin ölmeden önceki son sözü sonuçta.Ama orada bence Richard grubunu kastetmiyor.Onların geldiğini zaten kendisi de söylediği kişiler de biliyor çünkü Ben ve Locke(Smoke) da Richard grubu ile gelmişti.Sanırım denizaltı ile gelen Charles Widmore ve adamlarını kastediyor.

22-Onları biliyorum gördük ve izledik.Kastım final sonrası yaşadıklarıydı.Herkesin ölene kadar neler yaşayacağı dizi biterken bir şekilde aktarıldı sonuçta.Ama onları sadece Jack'ler ile ayrılırken ormanlık bir yolda yürürken gördük.Ama onlar da sanırım eskisi gibi hayatlarına devam ettiler ve zamanları gelince adada öldüler.

Sonraki 3 soru, Cevaplanmış ama,

1-Hayır o değildi.O uçak sağlam bir şekilde şehire indi.O uçak Oceanic 815 in enkazıydı.Finalden sonra okuduklarıma göre o enkaz uzun süre orada durmuş.Bir süre sonra insanlar sahilde ondan rahatsız olduklarını söyleyip kaldırtmışlar.O enkaz görüntüsünü de işte da işte ilk zamanları hatırlatıp bir duygusallık yaşatmak için koymuşlar.

2-Arkadaşın da dediği gibi,Ben ve Hurley dizinin final sahnesinde adada uzun süre yaşayıp zamanları gelince de öldüler şeklinde gösterildiler.Neler yaşadılar bilmiyoruz.Ve nasıl öldüler bilmiyoruz.Tıpkı Rose ve Bernard gibi.Tıpkı evlerine dönen Sawyer,Kate,Claire,Miles,Lapidus,Richard gibi.

3-Hayır gerçek zamanda adaya öyle bi şey olmadı her zaman olduğu gibi kaldı.Ama diğer evrende.Yani ölüm sonrası geçen evrende,ada hiç olmamış,yokmuş gibi çıktı karşımıza.Çünkü o evrende yoktu.

konuya abone kullanıcılar 6

Yukarı Çık