"insanlar hakkında olumlu düşünmek onları iyi biri yapmaz." -house m.d.

Mr. Robot tartışma forumu

Tüm Forumlar > Mr. Robot > Evil Corp şirketi hakkında

yeni konu aç Evil Corp şirketi hakkında

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Dizi de birçok şirkete filan göndermeler yapılıyor sizce Evil Corp şirketi gerçekte hangi şirketi temsil ediyor??

allsafe'de evil corp apple a gönderme yapar gibi geldi. her şeyin arkasındaki "e" simgesi elmayı andırdı bana.

Apple şirketine gönderme yapıyorlar. Bariz belli etmişler zaten bölümlerde.

Apple kesinlikle değil, ExxonMobil veya onun türevi bir şirket olma olasılığı yüksek. Apple ile nasıl bir alaka kurdunuz onu da merak etim.

Apple diyorsunuz da dostum, apple ile sanal para akışının ne alakası var?

Dizide gerçek hayattaki bi şirketi temsil etmiyor. Günümüzdeki şirket modelini örnek almışlar. Yani bütün şirketlere gönderme gibi düşündüm ben. Genel bir sistem eleştirisi. Tabi bunlar benim düşüncelerim.

@skyth senin dediğine göre dell daha mantıklı olmaz mı? :D

apple kesinlikle değil bence temsil edilen tüm devasa holdingler çünkü evil corp gibi her alanda faliyet gösteren bir şirket yok

bu nedir yav yok Appleı temsil ediyor falan, tek bi şirketle ne alakası var appleı temsil ediyor da samsungu neden etmiyor? bir arkadaşın dediği gibi günümüzdeki şirket modellerinin temsili bence de

Bence bütün büyük şirketleri temsil ediyor.

E sembolü daha çok Dell'i andırıyor. İlk aklıma o geldi :D ve tüm şirket sistemini (kapitalizmi-emparyalizmi) eleştiriyorlar bence

Yukarı Çık