"zaman her şeyin ilacıdır sözü tamamen bir yalan. uyku her şeyin ilacıdır." -the simpsons

Mr. Robot tartışma forumu

Tüm Forumlar > Mr. Robot > İzlediğimiz bölüm, sezon finali değilmiş. asıl sezon finali, şifreli bir biçimde internette duruyor

yeni konu aç İzlediğimiz bölüm, sezon finali değilmiş. asıl sezon finali, şifreli bir biçimde internette duruyor

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

güzel bir haberim var: izlediğimiz bölüm, sezon finali değilmiş. asıl sezon finali, şifreli bir biçimde internette duruyor. şifreyi de reddit'te çoktan çözmüşler.
--- spoiler ---
elliot'ın, tyrell'in arabasında bulduğu usb bellekli gözlüğü hatırlarsınız. elliot internet kafeye gidip belleği taktığında, bir vimeo videosunun linkiyle karşılaşıyor. açtığında, aşağıdaki videoyu izliyor:
https://vimeo.com/137378169
reddit'te bir adam, vimeo'daki kullanıcıya e-posta göndermek istemiş, [email protected] adresini denemiş. (siz de deneyin!) yanıt olarak şifreli bir metin almış:
-----begın pgp message-----
version: gnupg v1
ja0eawmcg+b8yx6xrqjgycboaxthtgovlx9clqkuyj8wkoogq6etfqg2oyq/xhtr
bu1hnmgywzmo9dbwc+acc3vigvjcf1m8ztach+engzg6mjmzrkum+fqagkdtgjmq
7vıbr6z8nqpnddqbz4zkfb0uı8/rtu81ftu4aı40n0b6sıa6p9jusajwu+rd/h28
ykwxw4oıgazk5pqnjhqm17rshdy/ue1r/9asmo4xgtl+myhuzczqucki8sfmlıp0
pcxjqwzxkr12w3rh6tlovhenjjlj/o59fzatdfodnreıstbq96le7wuldrgxzfs2
afhhp3egb1wsmk7vtsptrejtlvxhhmkooa8j4opzechgmu4e7ejoofıxen3tmiwt
et0xlhy7ıhg2brvc49+cab8r7vxkg2sq6/y=
=+sje
-----end pgp message-----
(bu arada bu yanıtı ilgili eposta adresine yazan herkes alabiliyor. "deneyin" derken şaka yapmıyorum yani.)
bu şifreyi çözebilmek için tek ipucu, gelen e-postanın başlığı: "fitter, happier re: {sizin yazdığınız e-posta başlığı}" bu başlığın "fitter, happier" kısmı radiohead'in bir parçası. parçanın bulunduğu albüm olan "ok computer" da ("ok" ve "c" büyük) yukarıdaki metnin şifresi.
metni gpg ile çözdüğümüz vakit, bu mesaj ortaya çıkıyor (http://pastebin.com/fVTTbpRC). metnin içinde yer alan adres 1. sezonun 11. bölümünün torrent dosyasının adresi. tyrell'in çıktığı yerin acayipliği bir yana, tyrell'in karısının ne kadar manyak olduğunu bir kez daha görebiliyoruz.

Yahu yalan olay forumlarda biri sallıyor geri kalan atlıyor.

ilk videodan da bişey anlamadım korkunçlu karı bekledim 2. si zaten kaldırılmış felan saçma saçma şeyler yazıyor anlayan yardımcı olsun :D

hocam link patlamış. sen izledin mi 11. bölümü onu deyiver hele.

ben o gmail adresine mail attığımda ise Mr Nash isimli birinden şu mesajı aldım ve yanında bir link vardı. bu link de büyük ihtimalle reklam linki yani mr. robotla bir alakası olduğunu sanmıyorum.
''Hi, I'll be out of the office for the holiday weekend. I'll get back to you on Tuesday morning. Cheers!''

link: virl.io/GEvEotDO

olur olmadık linklere tıklamamanzı tavsiye ederim

verdiğin link de ''The paste has been removed'' yazısı çıkıyor.
O mail adresine bende mail attım Hi, I'll be out of the office for the holiday weekend. I'll get back to you on Tuesday morning. Cheers! şöyle bir cevap geldi :D

Sifreyi nasil cozuyoruz ya :/

Öncelikle bilgi için teşekkürler sadece son kısım için alakasız diyebilirim yani oradaki hesabı 2003 te giriş yapmış bu bilgi bizim ne işimize yarayacak neyin anahtarı olabilir yapımcı ekipten birinin başka yerdeki yıllar önce hesabı olabilir yine aynı nick kullanıyordur ve tabi adam bu diziyle hayatımıza girse de bu diziden önce onun da bi hayatı vardı o yüzden sondaki bilgiyi tam anlayamadım videoyu yayınlayan nickin başka yerde aynı nickle hesabı var ve oranın bizim durumla ilişkisi ne bi ihitmal hadi tesadüf oldu isimleri bu ihtimali geçelim de eğer o video 2003 te falan atılsaydı iş yaş... bir de remove olmuş linki bulamıyoruz alan var mı varsa atabilir mi bir de MrAkkido o çözülmüş metinde hemen algıda seçicilik olarak Snowden ismini gördüm tabi böylesine bir konuda bu adı görmek ve yerleştirilmesi tesadüf değil Edward Snowden bağlaması bir ipucu da olabilir, thanks again

Holy Şirk başlığı görüp sadece ilk sayfayı okuyup hatta 2 ve 3. sayfayı bile göremeyecek kadar kör olmuş bi duruma sokan o manşet başlığı sayesinde bravo

Sağlam destek vermesini sağlayan da dizinin türü olağan sağlıyor böyle şifreli şeylere ve kendi resmi sitesinde de farklı durumların var olması söz konusu olunca bu tür şey beklenebilir oluyor hiç düşünmeden de davranışa sevk edebiliyor başka dizi olsaydı zor

Yukarı Çık