"Geçmişi ne kadar derine gömdüğün önemli değildir. Geri gelir." - Frank Underwood

Person of Interest tartışma forumu

Tüm Forumlar > Person of Interest > Bu diziyi nasıl beğeniyorsunuz bee

yeni konu aç Bu diziyi nasıl beğeniyorsunuz bee

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

İlk sezonun ilk iki bölümünü izledim. Başlama nedenim şiddetli tavsiyelerdi fakat hayal kırıklığına uğradım. Adam hayvan gibi bir teknoloji geliştiriyor ve bununla beraber inanılmaz yetkilere sahip bir birim oluşturuluyor. Böyle bir birimin başındaki adamın bu teknolojiyi geliştiren adam olması gerekmez. Birimin başında işin ehli birinin olması gerekirdi. Hadi bunuda geçtim bu birimin başındaki adam sahada görev alıyor ve ölüme atıyor kendini saçmalık... Diziye bunların dışında bakarsak sahneler falan gayet iyi ama kuruluş yanlış.
--
Bu yorumu yaptıktan sonra böyle bir başlık açmak istedim. Başlığı açma nedenim, dizi hayranlarının yorumlarını merak etmekti.

Bence erken yorum yapmaya başlamışssın.Bir 10 bölüm sonra meseleyi kavrarsın.

Dostum o teknoloji terör olaylarını saptamak amacıyla geliştiriliyor ama tehlikede olan sıradan insanları da gösteriyor. Teknolojiyi geliştiren adam bunu devlet için geliştiriyor ama devlet sıradan insanları önemsemediği için kendisi olaya ey koymak istiyor ve devletin böyle bir şey yaptığından haberi yok yani gizli yapıyorlar yaptıklarını. 2 kişi olarak sürdürdükleri için birim demek yanlış bence. diziye devam etmeni öneririm özellikle ilk sezonun tamamını izle fikrinin değişeceğine eminim

lead aslında tam olarak istediğin oluyor programı geliştiren adam operasyonun başında değil ve operasyonun başındaki adamda sahaya inmiyor ama bunlar işin devlet tarafı. Devletin umursamadığı ölümleri umursayan program geliştiricisi devletin umursamadıklarını umursuyor aslında bunuda arkadaşı yaptı diye yapıyorda neyse sınırsız yetki sınırsız para ama sokağa çıkıp benim bir makinem var benimle çalışsanıza diyemiyor insanlara ondan dolayı kısıtlı bir ekibi var ekip kısıtlı olduğu için tam güç gerektiren durumlarda bu adamda iniyor sahaya yani aslında herhangi bir "saçmalık" durum yok

Bu kurtarma operasyonlarının nasıl başladığını neden yalnız ve gizli yaptıklarını 2. sezonun finalinde daha detaylı anlatıyorlar tabii ki bu tarz bir dizide tutarsızlıklar ve saçmalıklar olacak zaten aşırı gerçekçi bir dizi değil ama ben bir şans daha ver derim pişman olmazsın.

şuan fikirlerimi değiştirdiniz valla. Yinede adam aşırı zengin ona kıl oldum. Ama devam edeceğim yorumlarınız için teşekkürler.

lead üstadım seninle nerdeyse aynı fikirlere sahiptim. ama an itibariyle ilk sezonu bitirdim. yapmam gereken bir sürü işim var ama dizinin başından kalkamıyorum. Azcık daha sabret. tavsiyelerin doğru olduğunu görüceksin :)

lead biraz sabırlı olup diziyi izlemeye devam etseydin bu kafandaki soru işaretlerini çözerdin ;)

Bir bölüm izleyip bu şekilde "bu diziyi nasıl beğeniyorsunuz be" tepki vermen çok yazık kardeşim. Ben bu diziyi "efsane" olarak tanımlıyorum. Ve ilk defa beğenmeyen biri olduğunu görüyorum. -şaşırdım valla- Her neyse şunu söyleyebilirim ki her bölüm insana ayrı bir şey kazandırıyor. Şu diziden çok şey öğrendim ben Finch'in karakteri olsun makine olsun insanın bakış açısını değiştiriyor. Her bölümü çok dikkatle izle ki mesajı anlayasın:))))))))

Dostum sen izleme.iki bölümle dizi hakkinda nasil bir kaniya varıyorsun.

Dizi izleyenlerinin yorumu dediğin küfür yemek ise çok iyi bir karar vermişsin. İlk iki bölümle laf atıyor hey Allahım...

konuya abone kullanıcılar 19

Yukarı Çık