"einstein 'iki şey sonsuzdur' demiştir. evren ve aptallık. ben şahsen aptallığın sonsuz olduğuna tanık oldum." -teen wolf

Scream: The TV Series tartışma forumu

Tüm Forumlar > Scream: The TV Series > 2. Sezon Katil Teorisi, #rez alın!

yeni konu aç 2. Sezon Katil Teorisi, #rez alın!

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Başlamadan uyarı vereyim, lafı yerindeyse eğer hayvan gibi SPOİLER VAR! 2*4'ü izlemediyseniz okumayın derim.
-
-
2. sezon bomba gibi başladı. Yeni katil / katillerimiz var. Ve Piper'ın aksine uğraştığı kişi Emma ve ailesi değil, Audrey. Farketmemiş olmanız olası değil zaten. Çünkü şuana dek Emma katille 1 kez karşılaştı. O da ormandaydı işte. Tabi birde otel odasında ve domuz çiftliğinin oradaki evde var ama bence onlar sayılmaz.
Her neyse ben teorime geçiyorum.

KATİL_1 = Kieran ya da Noah
KATİL_2 = Kevin Duval

Şimdi, KATİL_1 neden Noah olabilir?
1. sezon finalinde Audrey'nin Piper ile işbirliği içinde olduğunu öğrenmiştik zaten. Bu demek oluyorki Audrey Riley'nin ölümünden Piper kadar sorumlu. Noah Audrey'nin Piper ile olan mektuplarını Audrey henüz yakmadan bulmuş olabilir. Ve ondan intikam almak istiyordur. En büyük sebebi bu. Kanıtlayıcı ögelere geçersek eğer, bunlarda;
1- Otel odasında öldürülen Resepsiyonisti hatırlayın, ben o sırada sadece katili izledim ve gördüğüm şey şuydu. Katil çok sıska -bacakları çubuk gibiydi dönüp bakarsanız görürsünüz- ve adamı kesinlikle gücünden faydalanarak öldürmedi.
2- Kevin Duval'a Riley tarafından gönderilen e-postalar. Bunları Noah ve Kevin'ın planlamış olma ihtimali bence %99,9. E Noah'da zaten hacker potansiyeli var. Bunalrı yapamicak biri değil. Bundan dolayı KATİL_1 Noah olabilir.
KATİL_1 neden Kieran olabilir?
Onunda sebebi babasını Piper yüzünden kaybetmesi. Bir şekilde Audrey'nin Piper ile çalıştığını anlamış olabilir. İntikam istiyordur. Bence yeterli bir sebep. Kanıtlara gelirsek;
1- İlk bölümü hatırlayın. Emma gördüğü kabus yüzünden uyandığında Kieran'ı içerde koltukta buluyordu. Bence Kieranın orada uyuma sebebi Jake'i kaçırıp öldürmesi, onun ardından eve gelmesi ve Emma'nın yanına yatıp onu şüpheye düşürmek istememesi. Zaten kendisi Jake'i kancaya takılmış bir et gibi tavana asmasına yetecek güce sahip.
2- bir diğer kanıt ise, bu sezon - daha 4 bölüm yayınlandı ama olsun :D - Kieran çok pasif bir karakter. Yani çok az görünüyor, göründüğünde ise hep bir depresif takılıyor. Depresif takılma sebebi yavaş yavaş psikopatlaşması, az görünme sebebi ise katilcilik oynaması olabilir.

KATİL_2 neden Kevin Duval olabilir?
Çünkü Piper kızının karnını deşeyazdı. Hayatının içine etti. Audrey'de gitti bu kızl işbirliği yaptı. Başka sebeb gerekli mi? Hayır. Kanıtlar!
1- Tam yeni katil sezonunda Emma'nın yanına gelmesi.
2- Emma ormanda Katili gördüğü sırada yanında bitmesi. Ki bence bu o adamın uyuşturuculu içkiyi vermesi içinde güzel bir kanıt.
3- Güçlü olması. Böylelikle Jake'in cesedini konteynıra koyup çıkarmayı ve 4. bölümdeki son sahneyi yapmasını kolaylaştırıyor. Mesela onu Piper 40 fırın ekmek yese anca yapardı.
Her neyse düşüncelerim bunlar. Bana göre katil grubu Noah ve Kevin. Kieran ve Kevin biraz daha düşük ihtimal. Sizin düşünceleriniz neler?

Noah değildir ya bence yani olmasın :( dfghj

Noah'ın dediklerini düşünürsek,ikinci devam filmi çekiliyorsa mutlaka bir sürpriz vardır hikayenin içinde aslında,pek Noah olduğunu düşünmedim.Klasik korku filmi teorisini göz önüne alırsak katilin Brandon James'in bir akrabası/ailesi olması gerekir ki bu birinci sezonda işlendi.Gerçekten sürpriz olacak gibi kimden şüpheleniyorsunuz derseniz Brooke'u yalnız bırakmayan çocuktan şüphelenmiştim ama maskenin odasında olması çok açık bir ipucu olurdu.

Scream'in film serisinde Noah'ın yerini tutan çocuk 2. filmde ölmüştü, bunda da 2. filmde katil olabilir. Sonuçtu oradakilerden farklı oluyor genelde. Mesela Gale Weathers asla katil olmadı ama dizide Piper direk katildi. Twist yapıcaklarsa bence böyle olması oha dedirtir. :D

ay umarım noah değildir ya

eğer noah'sa, noah gibi birinden nasıl öyle psikopatlık çıkabilecek anlamıyorum.

abi demedi demeyin bence katil zoe ve şerif

bencede şu zoe da olabilir

kieran olabilir bence de çünkü ilk sezonda brandon james'in annesini görmeye gitmişlerdi (annesiydi galiba ?) ve kadın yıllık fotoğrafından onu ziyarete gelen kişinin kieran olduğunu göstermişti, Audrey olayı başlatan kişi , piper katildi zaten hepimiz biliyoruz, kieran da pipera yardım eden 3. şahıstı ama audrey ile tanışmıyorlardı diye düşünüyorum , hem jake'in telefonunu emmanın çantasına koyabilecek kadar yakın olduğu tek kişi kieran

böyle uzun uzun ayrıntısına kadar yazanlara bayılıyom kafa dengi birisi çıkması mutluluk verici tahminin çok iyi ama kafam o kadar karışık ki bişey söylemek istemiyom :D

bence Gustavo ve Zoe

konuya abone kullanıcılar 13

Yukarı Çık