"barışı sadece adaletle sağlayabilirsin." - avatar the last airbender

Scream: The TV Series tartışma forumu

Tüm Forumlar > Scream: The TV Series > 2. Sezon Katil Teorisi, #rez alın!

yeni konu aç 2. Sezon Katil Teorisi, #rez alın!

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Başlamadan uyarı vereyim, lafı yerindeyse eğer hayvan gibi SPOİLER VAR! 2*4'ü izlemediyseniz okumayın derim.
-
-
2. sezon bomba gibi başladı. Yeni katil / katillerimiz var. Ve Piper'ın aksine uğraştığı kişi Emma ve ailesi değil, Audrey. Farketmemiş olmanız olası değil zaten. Çünkü şuana dek Emma katille 1 kez karşılaştı. O da ormandaydı işte. Tabi birde otel odasında ve domuz çiftliğinin oradaki evde var ama bence onlar sayılmaz.
Her neyse ben teorime geçiyorum.

KATİL_1 = Kieran ya da Noah
KATİL_2 = Kevin Duval

Şimdi, KATİL_1 neden Noah olabilir?
1. sezon finalinde Audrey'nin Piper ile işbirliği içinde olduğunu öğrenmiştik zaten. Bu demek oluyorki Audrey Riley'nin ölümünden Piper kadar sorumlu. Noah Audrey'nin Piper ile olan mektuplarını Audrey henüz yakmadan bulmuş olabilir. Ve ondan intikam almak istiyordur. En büyük sebebi bu. Kanıtlayıcı ögelere geçersek eğer, bunlarda;
1- Otel odasında öldürülen Resepsiyonisti hatırlayın, ben o sırada sadece katili izledim ve gördüğüm şey şuydu. Katil çok sıska -bacakları çubuk gibiydi dönüp bakarsanız görürsünüz- ve adamı kesinlikle gücünden faydalanarak öldürmedi.
2- Kevin Duval'a Riley tarafından gönderilen e-postalar. Bunları Noah ve Kevin'ın planlamış olma ihtimali bence %99,9. E Noah'da zaten hacker potansiyeli var. Bunalrı yapamicak biri değil. Bundan dolayı KATİL_1 Noah olabilir.
KATİL_1 neden Kieran olabilir?
Onunda sebebi babasını Piper yüzünden kaybetmesi. Bir şekilde Audrey'nin Piper ile çalıştığını anlamış olabilir. İntikam istiyordur. Bence yeterli bir sebep. Kanıtlara gelirsek;
1- İlk bölümü hatırlayın. Emma gördüğü kabus yüzünden uyandığında Kieran'ı içerde koltukta buluyordu. Bence Kieranın orada uyuma sebebi Jake'i kaçırıp öldürmesi, onun ardından eve gelmesi ve Emma'nın yanına yatıp onu şüpheye düşürmek istememesi. Zaten kendisi Jake'i kancaya takılmış bir et gibi tavana asmasına yetecek güce sahip.
2- bir diğer kanıt ise, bu sezon - daha 4 bölüm yayınlandı ama olsun :D - Kieran çok pasif bir karakter. Yani çok az görünüyor, göründüğünde ise hep bir depresif takılıyor. Depresif takılma sebebi yavaş yavaş psikopatlaşması, az görünme sebebi ise katilcilik oynaması olabilir.

KATİL_2 neden Kevin Duval olabilir?
Çünkü Piper kızının karnını deşeyazdı. Hayatının içine etti. Audrey'de gitti bu kızl işbirliği yaptı. Başka sebeb gerekli mi? Hayır. Kanıtlar!
1- Tam yeni katil sezonunda Emma'nın yanına gelmesi.
2- Emma ormanda Katili gördüğü sırada yanında bitmesi. Ki bence bu o adamın uyuşturuculu içkiyi vermesi içinde güzel bir kanıt.
3- Güçlü olması. Böylelikle Jake'in cesedini konteynıra koyup çıkarmayı ve 4. bölümdeki son sahneyi yapmasını kolaylaştırıyor. Mesela onu Piper 40 fırın ekmek yese anca yapardı.
Her neyse düşüncelerim bunlar. Bana göre katil grubu Noah ve Kevin. Kieran ve Kevin biraz daha düşük ihtimal. Sizin düşünceleriniz neler?

hatta daha da çılgın fikrim emma nın kendisi olabilir belki de cidden deliriyodur

canım cehenneme öyle olsa güzel olur ama o zaman dizi biter

neden emmanın orospu kılıklı öğretmeni olmasın

Artık şöyle bir fikrim var.
Katiller kesinlikle Noah ve Kevin Duval. Çünkü Noah koridordan sınıfa girilebilecek bir yer olduğunu duyduğunu an hareketlendi fakat 10 dk'de geldi niyeyse. Ve o sırada katilin Emma'yı kilitli olduğu odada rahatsız ettiğini hatırlayın. Onun ardından Noah içeri geliyordu. Ve millet Stavo'yu döverken'de -ki Noah'ın gelmesi daha hızlı oldu çünkü kestirme yol- Emma geldi. Daha geç geldi çünkü boş koridorda Freedoooom! diye bağırdı. Şimdi derseniz sınıfa girecek yol bulması ile katil kıyafetini giymesi ne alaka, o da şöyle efenim. Noah koridorda sıkışıkken onu giyse anlaşılırdı. Fakat içeri girilebilcek bit yol bulunca hemen işe koyuldu işte. Aslında bence anlardınız ama neyse yazam dedim. :d Neyse siz ne düşünüyorsunuz? Kieran bence katil falan değil.

TAHSİN KAYMAK görüşüne katılmıyorum noah kesinlikle katil degil yüzdeyüz eminim kevin duval için de öyle düşünüyorum ama çok emin degilim şimdi söylicegim sözleri aklından çıkarma kevin duval ın bu sezonda olmasının amacı benim şahsi görüşüm katilin ona bütün öldürdügü kişilerin suçu atması olucaktır başka bi düşüncem var o da şöyle dizinin final sezonuna doğru büyük bi katil çıkıcak o büyük katil 1.sezondan final sezonuna kadar olan bütün öldürülmelerin yönlendirilmesini yapan kişi piper a yardım eden erkek onun aklına öldürme fikrini sokan bu ve diger sezonlardaki bilmediğimiz katillleri de yönlen diren ve en başından beri dizide olan kişi bu büyük erkek katil bence kiearan olucak görüşünüzü merak ediyorum

Yani katillerden birinin Kevin Duval olmasının şöyle de güzel bir açıklaması var aslında. Yani benzetme diyim.
SCREAM FİLM SERİSİNDEN SPOİLER!!!!
İlk filmdeki katil Billy, Sidney'i annesi yüzünden öldürmek istiyordu. Tıpkı Piper gibi. Yani Piper Emma değilde kendisinin evlatlık verilmesi yüzünden yapıyordu ama işte anladın. 2. filmde ise katil Billy'nin annesiydi. Billy'nin intikamını almak istiyordu. Bence bu sezonda bir babanın intikam almak için katil oluşunu izlicez. Bu yüzden Kevin Duval çok mantıklı olurdu. Noah katildir değildir bilemem ama bence Kevin Duval tek başına işi halledemez. Hem yine 2. filmde Billy'nin annesininde bir ortağı vardı ve onu internetten -yanlış hatırlamıyorsam dark web'di hatta- bulmuştu. Dizimizde de o tarz sitelere girebilecek, korku filmleri aşırı manyakça bağımlı bir potansiyel katilimiz var zaten. Kendisi Noah. Potansiyel katilliğininde Audrey'nin ihanetinden sonra ortaya çıkması çok normal olurdu açıkcası. :d Neyse belkide dizi ilerledikçe fikrim değişir ama bence değişmicek hatta yeni kanıtlar bile bulucam. O derece öyle hissediyorum ben. :d

kevin duval karısına vurdugu için pişman alkolik bitmiş bir adam ayrıca brandon jamestende intikamını almış bidaha intikam peşinde koşucagını zannetmiyorum SCREAM serisine gelicek olursak
Scream in 1 . filmine gelelim hatırlıyosan billy ve stuart sidney nin babasını kaçırıp onu katil gibi göstermeye çalışmıştı dizidede aynı şeyin olucagını düşünüyorum
noah a gelecek olursak noah bu dizinin screamdeki randy si korku filmlere ve seri katillere aşırı saplantılı olması normal kısacası tekrar söylüyorum yüzdeyüz katil degil bence katilller dediğim gibi yüzdeyüz zoe ve yüzde 45 şerif olabilir diye düşünüyorum

İlk olarak "Noah" katil değil adım gibi eminim. Eğer Noah katil çıkarsa bu sezon adımı değiştiririm :D Şimdi gelelim teori öncesine, 2.sezonun başından beri noah' ın katil olmayacağını biliyordum çünkü noah gibi bir karakterler kolay kolay katil olamazlar. Zaten tek katil yok 2 katil var yine. İlki ilk sezondan kalan ortak (Audrey sadece işi başlatan yürüten değil anlamışınızdır umarım :)) Yeni katil ise yeni kişiler olabilir. Ben hala ilk sezondan beri diğer katilin Kieran olduğunu düşünüyorum :/

Şimdi Gelelim Teorime;

Ben hala Kieran' da hem fikirim :D Fakat babasının resmine üzgün bakıyordu. Belkide piper, kierandan habersiz şerifi öldürmüş olabilir. Diğer kısım Kieran'ın kuzenimidir nedir o çocuk. Eliydi galiba. O psikololji hocası da bu bölüm aklıma yatmadı değil zaten şüpeleniyordum. Brooke ile Seth' in seviştiğini öğrendiğinde(Her ne kadar yalan olsada) Hoca çok sinirlenmişti ve son bölümde de katil Seth' in kolunu kopardı. Şerifin oğlunda da bir şey var bakalım fakat şuan temiz gibi. Sadece deli gibi lakewood altılısına takmış durumda. Manyağın önde gibi. Şuan şerifin oğlu şüpheli değil. Fakat imdb ye baktığınızda 2 killer var ve bunların tipleri farklı. Bence bunları sezon sonuna kadar göremeyeceğiz.

Muhtemel şüpheliler
Psikoloji Hocası
Eli
Kieran ve diyorum.

Bence öğretmen :/

bu haftaki bölüm bende cidden kierandan şüphelendim ama hala zoe yada ogretmen diye düşünüyorum

konuya abone kullanıcılar 13

Yukarı Çık