"dostlarını yakında tut, düşmanlarını daha yakında…" -prison break

Scream: The TV Series tartışma forumu

Tüm Forumlar > Scream: The TV Series > Kim bu katil kim kim kim

yeni konu aç Kim bu katil kim kim kim

kafayı yiyecem her karakter için ayrıntılı şeyler yazacagım cünki artık bunaldım :DKieran:Katil olmak için her bi bok var will'i emma'ya karşı kötü gösterdi sonra şüpheli hareketler yapıyor emma'ya bu kadar yakınlaşmasında bişey oldugu çok belli.Jake:Bi insan bu kadar itici olabilir mi demişler ? jake oynatmışlar hiç bu kadar sevmediğim karakter olmamıştı tebrikler jake :D jake'de katil olabiir cünkü suratından katillik akıyor resmen moruk zaten hack konusunda bilgisi oldugu belli katil cıkarsa hiç şaşırmam.Branson(Öğretmen):İşte geldik çok sinsi ve tehlikeli karaktere noah şüphelendiği kadar var emma'nın görüntülerini onun sızdırdığını ve geçmişte nina ile yakınlaşmaları oldugu belli cünki düşünsenize grup'ta herkesin her bokunu bilen kim vardı ? Nina tabiki nina zaten iyiki öldürür müş demediğim bölüm yok resmen ölümü hakketmiş yaptıgı pislikler ortada zaten.Branson eğer katil çıkarsa tekrar söylüyorum hiç şaşırmam.Piper(Gazeteci):Bu kadından şüphelenmeyen yoktur eminim öyle ki diziye pat diye giriş yaptı her boka burnunu sokması son bölümde will ve brooke babasının buluştugu yeri bilen tek kişi o olması katilin oraya pat diye damlaması.Benim aklımda katil 1 kız bi erkek oldugu için aklıma sadece piper geldi.Şerif:Kiera'nın babası şerif olması herkes hakkında bilgisi sonra eskiden brandon james'le bilgisi emma'nın annesi hakkında o kadar ayrıntısına kadar herşeyi en iyi bilen kendisi her bölümde suratını görmekten sıkılmadım değil gerçekten eğer katil çıkarsa yine bunada şaşırmayacam cünki kafayı yiyecem kim bu katil kim :DEğer katil yada katiller varsa şöyle olabilir;Kieran ve Piper piskopat katiller olabilir :DBranson ve Piper cıkarsa hiç şaşırmam cünkü ikisi sevgili olabilirler zaten branso'nun yatmadıgı öğrenci kalmadı gazeteci fanteziside vardır eminim :DJake ve Şerif ikiside çok manyak ve sinsi tehlikeli karakterler jake öldürmekten zevk alan bi tipe benziyor şerif ise ona yardım edebilir cünkü herkes hakkında cok iyi şeyler biliyor.Benim tahminlerim bunlar sizde kafanızda ki bu cılgın tahminlerinizi dökün sezon finalinde bakarım kim haklı çıkacak merak ediyom :D

genelde 1 erkek 1 kadın oluyor filmlerinde. öyle olacak ise kieran ve gazeteci hatun derdim ama 7.bölümdeki olaylar olurken kieran evdeydi. sırf piperında will ve noah kapıyı tutarken zorlayabilecek kadar güçlü olduğunu sanmıyorum. kısacası 1 erkek 1 kadın olacaksada kieran yatıyor biraz. direk 2 erkek olabilirde 1.filmdeki gibi ki büyük ihtimal öyle. internette araştırdım biraz 2.sezonda 1.sezondan kalanlarla devam ediceklermiş. yani yüzde 80 katilin kim olduğu 1.sezon sonunda belli olmayacak.

of demesene öyle 2.sezonda yeni karakterler gelir sonra onlardan şüpheleniriz felan pll gibi uzar giderse diye korkuyorum bro.

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Kieran çok açık. Bir katil/polisiye senaristi asla çok açık olan kişiyi katil yapmaz. Açıklana kadar elimizde bütün parçalar da olsa yapboz birleşmez. Noah olamaz zaten artık Will ölürken Audrey'leydi. Ancak eğer iki katil var diyorsanız da Noah en başta Jake'i öldürürdü. Sonuçta adam partide iskelede bıraktı. Ayrıca katil hikayenin Brandon James tarafını da biliyo ve bu nedenle Kevin bile olabilir. Ama büyük ihtimalle daha tanışmadığımız biri katil.

Psikopat ya da sosyopat insanlar duygudan yoksun insanlardır. Noah, Riley'i sevdi ya da Kieran Emma'yı kıskandı da öldürdü gibi bir durum olamaz. Katil planladığı oyununu duyguları için bozmaz. Son bölümün altına attığım yorumu şuraya bırakıyorum:
''Pekala Noah'ın ve Jake'in birbirine suç atma olayı fazla şüpheliydi... Ama hala Noah'ın katil olmadığından yanayım. İlk bölümde Noah'ın kafasında gördüğümüz kan tamamen yanıltmaca diye düşünüyorum yani gerçek olamaz heralde? Tamamen Noah katil sanılsın diyedir umarım. Katil %100 Will derken ölmesi kötü oldu. Noah'ın sonda konuşmasını daha Will'i bulduklarında ben düşünürken öldü gitti çocuk. Aslında Will'in bu kadar çabuk ölmesi çok kötü oldu, daha 7. bölüm. Jake'i herkes onu katil sansın diye koymuşlar ama bu bölüm katilin o olmadığı düşünülsün diye bıçaklandı gibi bi şey oldu. Ya da gerçekten bıçaklandı ahahah. Ya katil Will olmalıydı lanet olsun. Piper ve Keiran çifti çıkarsa çok sıkıcı olur. Öğretmen %0 bu arada.''
Neden herkes Jake'den nefret ediyor anlamıyorum. Çok eğlenceli bir tip. Filmin ikincisinde ki katil Mickey'e benziyor ama Mickey'in şüpheli hareketleri çok yoktu. Burada Jake ben katilim diye bağırıyor resmen. O yüzden düşük olasılık.
Seri katillere hayran olduğum için Noah karakteri benim için hala süper. Filmde ki Randy'nin yerini tutamaz ama hala süperli. Ve hala Noah'ın ölücek olma teorisindeyim.
Brooke. Mmm. Bilemiyciğim. Fazla masum. Jake ona pıçahla atar yaparken o iki güne ona atarın kralını yaparsa bilemem. :d Anasını da öldürdüyse şaşırmam. :d
Şerif pffffffffff. Katil çıkarsa sıkıcı olur.
Brooke'un babası ulan adam dikkat edin dedi katil çıktı. Ama fazla barizdi. O yüzden noh.
Brooke'in anası ya da Emma'nın babası konusunda bilgimiz yok, olabilir.
Audrey de olabilir. 2 gün sonra Emma onu kurtarmakla büyük hata yaptı ayağına gelebilir. İlk filmde Billy'de yakalandı sonra bırakıldı falan ama katil çıktı.
Ortada kalan en mantıklı kişiler işte Piper, Keiran ve şerif. Ulan inşallah ölümüne yanılırım da bi şok yerim. Yoksa bu kişiler çıkarsa çok sıkıcı.

bence katil kimse yani hiç görmediğimiz biri
ve bn açıkçası şaşırdım arkadaş katil emmaya neden saldırdı?
herşeyin ortasında o var ne bileyim
ve merak ediyorum emma kaseti dinledikten sonra aman tanrım felan dedi ne oldu ki o kasette okadar önemli ?

Bence 2katil var bunlar da Noah ve Jake. Dikkat ettiyseniz son bölümde katil ortaya çıktığında 2sinden biri hep başka bir yerde tek başına oluyor. Suçu sürekli birbirlerinin üzerine atmaya çalışarak konuyu dağıttıklarını düşünüyorum, katili tek kişiymiş gibi göstermeye çalışıyorlar. Ayrıca Noah'ta bu cinayetleri planlayacak zeka, Jake'de de uygulayacak güç var.

@Ece_Nefsgldi kasedi iyi dinlememişsin galiba. Orda Emma'nın babası, annesinin onu brandon'la aldattığını söylüyordu.

katil branson olursa çok basit olur daha içten biridir, gazeteci hanım da yardım ediyordur.

Katilin 1 kişi olduğunu zannetmiyorum. Böyle işler genellike tek kişiyle olmaz. Kieran meselesine gelirsek katil olma olasılığı hem var hemde yok. Çünkü cidden çok bahanesi oluyor herşeyle.Bir de emma nın rüyası var tabiki. Yani bu sebepler yüzünden çoğu kişi Kieran olduğu kanatinde. Fakat böyle bir dizide Kieran katil olsaydı eğer bu kadar belli etmezlerdi diye düşünüyorum. Genellikle katil arkadaş grubundan veya bilinen bir karakter oluyor. Filme bakarsak da mesela.- Hatta başrolün katil olduğunuda gördük 4.filmde.- Çoğu kişinin ''bu katil olamaz yeaa'' dedikleri biri varsa onun olacağını düşünüyorum. Ama nasıl bir diziyse bu katil olamaz dediğim kimse yok qkdjsfbhjf 6.BÖLÜMÜ İZLEMEMİŞ OLANLAR OKUMASIN SPOİLER SPOİLER SPOİLER ( her zaman bunu yazmak istemişimdir ashjdfgh) Hem Will hemde Jake bıçaklandı. Ama ikiside ölmedi. O bowling salonunda ölen olmadı en azından yaniii. Onlarııçaklanmış görünce ikisinden biri olabilir diye düşündüm. Bıçaklandıkları için onların katil olacağını düşünmezlerdi artık hiçkimse. Ben tam bunu düşünürken zaten Noah aynısını dile getirdi. Bu çocuk tam benim kafadan heee. Neyse ne diyordum. Diziyi izlemeye başladığımdan beri Emma nın annesinden Piper e, Piper den Emma nın 'babasına' kadar herkesi düşündüm. Herkes potansiyel katil benim gözümde. Dahada paranoyaklaşırsam senaristler benim gibi düşünen insanlar olabileceğini düşünüp Kieran ı da gerçekten katil yapabilirler.Ya da basite kaçıp yine aynı şekilde Kieran ı katil yapabilirler. Diziyi ilk izlediğimde katilin Emma ve Noah olduklarını düşünmüştüm. Bunun sebebi de 4.film sanırım Korku filmleri hayranı ve başröl katil çıkıyordu. Bu tiplemelere de en çok benzeyenler Emma ve Noah. Umarım filmden bağımsızdır ama. Çünkü film üzerine gidersek birsürü olabilecek katil ortaya çıkıyor. En sonda herkes katil çıkarsa şaşırmayacağım vallahi ashıgdgshkja.

Bu yazımı üşenip okumayan nadide insanlara ithaf ediyorum.

Dip not: O değilde 6.bölümde Kieran cidden nereden çıktı ya. Çıktığı yerde kapı mapı yok. Ayriyetten polisler görmedimi içeri girdiğini nasıl izin verdiler? Binanın etrafı sarılmamış mıydı? Çıkışlar kapanmamıştı? Acaba yardım eden birimi çıkacak? Belki Bran ın oğlu çıkar filan hehhehe. Ben çok paranoyaklaştım. Daha fazla paranoyaklaşmadan ( sizinde aklınızı çorba yapmadan) gideyim en iyisi kaehdfsjk Benim gibi düşünen varsa ses versin bari de boşa gitmesin ya zmxbhdfhasjkbk

Katilin tanımadığımız biri olması işin büyüsünü yok eder. Amaç da zaten o bir bölümde bir karakteri katil gibi gösteriyorlar, fakat sonraki bölümde çok masum. Olay kafa karıştırmak. Olay kim olduğunu bulmak için fikir üretmek.Her bölümde yeni fikirler çıkmasının sebebi bu. Yani olurda katil/katiller (bence tek kişi değil yine söylüyorum) tanımadığımız biri çıkarsa cidden saçma olur. Fakat ters köşe yapıp tanımadığımız biri çıkarsa eğer tüüüüm bu ''aaa bak jake olabilir şunu yaptı, yok ama o yapmaz ki kesin Noah'dır, çok belli ya ya Kieran baksana adamın haraketleri suçlu bir kere.'' tarzı yorumlarımız, kafa patlatmalarımız boşa gider. Sen oturcan da düşüneceksin katil o, bu , şu sonra tanımadağımız biri çıkacak. Al başına belayı.....

konuya abone kullanıcılar 13

Yukarı Çık