"tatiller neden sonsuza dek sürmüyor?" -the simpsons

Sherlock tartışma forumu

yeni konu aç 3. Kardeş

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

TLD'de Euros'un 3. kardeş olduğunu öğrendik, ama bence Sherrinford'la Euros aynı kişi değiller. Son sahnede "My parents loved silly names, like Euros, or Mycroft, or Sherlock." derken neden Sherrinford demedi -ki Sherrinford çok daha saçmayken-. Mycroft ve Sherrinford ile az da olsa görüşüyor, bence Euros ile kimse yıllardır görüşmedi. Bir de hastane odasında kayıt cihazlarıyla ilgili konuşurken "There must be something comforting about number 3. People always give up after 3." diyordu. yani 3'ten fazla kardeş olabilir.

mantıklı ama Sherlock Mycroft'tan başka kardeşi olduğunu biliyo mu şimdi ben anlamadım bilmiyosa da nasıl bilmiyo

Emori eyvallah güzel açıklamışsın da başlık bile spoiler içeriyor, izledikten sonra gördüm ama izlemeyip görenler de olacaktır. Başka başlık açıp aynı şekilde yazsan daha iyi olur.

3. kardeş pek de spoiler olmuyor zaten HLV'dan beri bununla ilgili teoriler var

peki did you mess me moriatyle ne alakası var

Ya şimdi benim anlamadığım yerler var açıklarmısınız şimdi bu 3. kardeş Moriarty'nin de mi üstündeymiş yani bişey anlamadım o kısmı pek Moriarty'nin patronumuymuş yoksa sadece oyun yapabilmek için mi miss me olayını çıkarmış bide Mary'yi vuran silahla kadının ki aynıydı

Bu 3. kardeş mevzusu daha önceki sezonda hafiften ısıtılmıştı ama bu bölümde tamamen pişip masaya servis edildi... 3. sezonun son bölümünde Mycroft "kardeşimi kayırmıyorum, diğerinin başına ne geldiğini iyi biliyorsun" demişti ve dikkatli izleyicilerin kafasında şu sorular belirmişti: "3. bir kardeş mi var, kim acaba ve ona ne oldu?" Şahsen ben 3. kardeşin idam edilmiş veya müebbet hapis cezasına çarptırılmış olduğunu zannediyordum ve bu sezonda flashbackler yapılarak 3. kardeşin hikayesinin anlatılacağını bekliyordum ama o kardeşin özgür olması ve bir kız kardeş olması büyük sürpriz oldu...
1. sezonun final bölümünde, Moriarty'nin havuzda kendisini ifşa ettiği sahnede, "senin kalbini çıkarıp, yakacağım" diyordu ama bunu müthiş bir nefretle ve intikam hissiyle "sen benim kalbimi yaktın ben de seninkini yakacağım" izlenimi verecek şekilde söylüyordu...
"Acaba, Moriarty neden Sherlocktan bu denli nefret ediyor ve Sherlock ona bu kadar acı çektirecek ne yapmış?" diye merak ediyordum ki 3. kardeşin KIZ olması sayesinde bu sorularıma bir cevap bulabildim...
Sonuç: Moriarty ve 3. kardeş bir suç imparatorluğunu yöneten iki aşıktı, ama Sherlock kız kardeşini deşifre ederek onun hapse girmesine neden oldu, Moriartynin bu nefretinin nedeni de buydu... Moriartynin tüm devletin işleyişini sekteye uğratan, taç çalma operasyonu da aslında 3. kardeşin hapisten kaçması için bir hedef sapırmaydı... Ve belki moriartynin intihar etmesinin nedeni de sevgilisinin hedefine ulaşabilmesini sağlamak için, son bir fedakarlıktı...

İlaveten; artık bu noktadan sonra Irene Adler ile Moriarty arasında bir kan bağı olduğunu görürsem şaşırmam

Ayrca 4. kardeşin de var olabileceği ihtimalinin çok ince bir detaymış

o kadar büyük bir suç dehası ve profesör..bir aşka kalacağını sanmıyorum..

Yani bir baston yüzünden koskaca Sherlock kardeşini tanıyamadı öyle mi? Yarım saattir düşünüyorum yanlış mı anladım diye :D Hiç yatmadı aklıma. İkinci kez baktım Moriarty'nin kardeşi mi yoksa dedim iyice çorba oldu. Üçüncü defasında 3. kardeş olayına geri döndüm ama yine olmadı :D SHERLOCK KARDEŞİNİ NASIL TANIMAZ BİRİ ANLATSIN NOLUR

Sherlockun, kardeşini tanımamış olmasının nedeni, kardeşinin estetik ameliyatlar yaptırarak görünüşünü ve ses tonunu değiştirmesi olabilir...

Kız kardeşin kesinlikle Moriarty ile ilgisi var.Sevgilisi oldugunu düşünüyorum.Zaten son bölümde de benim bile mesajlaştığım bir kadın var senin de olabilir filan demişti Watson'a.Mycroft bile kadının bıraktıgı kartı aldı.Yani çok zeki olsalarda duyguları da var. Moriarty'nin de duygusal bişiler yasayabileceği mesajı cakılmış.Ayrıca kız kardeşini tanımamış olması doğal En az 10 yıldır konuşmadıklarına zaten sahidiz belki öncesi bile var.Ve Sherlock her iki karsılasmalarında da cok yogun uyuşturucu etkisi altındaydı.Robot değil sonucta.

konuya abone kullanıcılar 13

Yukarı Çık