“kirpileri seviyorum. tanrının güçlü bir espri anlayışı olduğunu gösteriyorlar." -fringe

Sherlock tartışma forumu

Tüm Forumlar > Sherlock > 4. Sezon Tahminleri

yeni konu aç 4. Sezon Tahminleri

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Moriarty, benim dizideki favori karakterimdir. Ben bu adamın ciğerini bilirim. Bu adam kesinlikle öldü ve öldükten sonra bile Sherlock'u kandıracak kadar zeki bir ölü. Büyük ihtimal 4. sezon, Moriarty'nin ölmeden önce tasarladığı oyunlarla uğraşacak Sherlock, ama ölmüş olabileceği aklının ucundan bile geçmeyecek. Bilmiyorum, benim gibi düşünen var mı? Yorumları alalım.

Aynı şeyi düşünüyorum. Moriarty'den geri kalan her şey video kayıtları, fotoğraflar ve önceden planlanmış oyunlardan ibaret. Eğer yine 3 bölüm olacaksa eğer, bence son bölüm bununla uğraşılacak. Dizide en çok sevdiğim şeyler arasında 1. sırada Benedict'in gözleri, 2. sırada Moriarty karakteri zaten.

Doctor Who nun bir bölümünde, Doctor bir kopyasının öldürterek, kendisini ölmüş gibi göstermişti. İki dizinin de senaristi aynı olduğu için, senaryolarda benzerlik olabilir mi?

kesinlikle katılıyorum mzfalcon bencede Moriarty kendi kopyasını öldürttü veya önceden yaptığı planı kopyasına uygulattıracak :)

Kafamda 2 senaryo var

Birinci senaryo ; Mycroft ayarladı Sherlock yurt dışına çıkmasın diye
İkinci senaryo ; Sherlock her şeyi kendi ayarladı. Moriarty sherlock'un şizofren yanını temsil ediyor olabilir
Biraz fazla uçtum galiba :D

son bölümde mycroft 3. bir kardeşten bahsediyordu, belki de herşeyin arkasında o vardır.

Kitapta da Moriarty öldükten sonra sonra onun ağının devamlılığını sürdürmeye çalışan bir adam vardı (adını hatırlamıyorum o.O). Hatta Sherlock, Reichenbach Falls'dan sonraki iki yılını bu adamla uğraşarak geçirmişti. Bence diziye de bu adamı ekliyor olabilirler.

bence moriartini ölen moriarti kardeşeydi şimdi big brodtherla carpışcak benim aklımda cünkü sherlock holmesun kitaplarında ilk önçe ufak moriartiyi sonra büyük moriartiyle kapışmıtır tabi enimki bir düşünce moffat bakalım nasıl yapacak

Bana göre ölen kişi yani Moriarty olan kişi Rich Brook aslında gerçek James Moritarty'nin kendisini oynaması için tuttuğu bir aktördü. O zaman niçin öldü diye sorabilirsiniz ama sadece bir tahmin sonuçta

ben de moriarty'nin geri dönme ihtmali olmadığını düşünüyordum fakat 3x3 bittikten sonra sonuna kadar izleyin cast-director falan onlar geçtikten sonra bir şey çıkacak karşınıza.

1.Teori: Moriarty'nin ikizi veya kopyası var. Rich Brook(Sağ el kullanıyor), Moriarty(Sol el kullanıyor). Çatıda ölen kişi Rich Brook'tu yani sağ el kullanan, pısırık olan.

2.Teori: Sherlock'un da düşündüğü gibi, Rich Brook diye biri yok, çatıdaki Moriarty'di. Moriarty tam silahı ağzına dayadığında Sherlock gözünü kapatıyor, bu da silahı sıkmadan Watson'ı öldürecek sniper'ın boş bir yere sıkmasına imkan sağlıyor. Bu şekilde sanki Moriarty kendisini öldürmüş gösterebilir. Sherlock da Moriarty'nin ölüp ölmediğini, nabzını kontrol etmiyor.

3.Teori: Moriarty öldü. MyCroft, kardeşi Sherlock'un ölmemesini istediği için böyle bir ayarlama yapmış olabilir. Bu şekilde Sherlock Doğu Avrupa'ya gitmeyecektir.

4. Teori: 3. Teori gibi Sherlock düşünmüştür, Sherlock Doğu Avrupa'ya gitmemek için ayarlamış olabilir.

---

3. ve 4. teoriler çok saçma geliyor. 2. Teori de açıkçası pek olası değil, o kadar kısa bir süre için. En büyük ihtimal 1. Teori gözüküyor. Çünkü dizi içerisinde gösterilen Rich Brook sahnelerinde sürekli adam sağ elini kullanıyor. Moriarty sahnelerinde ise sol el kullanıyor.

konuya abone kullanıcılar 16

Yukarı Çık