"yeah mr. white! yeah science!!!" -breaking bad

Stranger Things tartışma forumu

Tüm Forumlar > Stranger Things > Dizinin imdb puanının overrated olması!

yeni konu aç Dizinin imdb puanının overrated olması!

Proflimden görebilceginiz üzere bir çok dizi izleyen biri olarak gerçekten 9.1 lik bir dizi degil. sizde benim gibi hak etmediginimi düşünüyorsunuz yoksa yanıldıgımı söylüyebilrmsnz ?

YANILIYORSUN!

Hayır, dizi gerçekten puanını hak ediyor. 12-14 yaşındaki çocukların rolüne kendileri o kadar kaptırıp gerçekçi oynamaları, hikayenin gidişatı o puanı hak ettiğini gösterir.

dizinin konusu dışarıdan bakıldığında bir klişe, senaryo olduğu gibi oldschool. diziyi bu noktadan sonra iddialı kılan zaten ait olduğu alt kültüre; 80'ler bilim-kurgu,korku,gerilim türlerine her karede sanatı ve zanaatiyle durduğu ve hatta 2016 yılında elindeki tüm verilerle üstüne de koyarak gösterdiği saygı duruşları. stranger things afiş tasarımından sesine, görüntüsüne kadar dönem kültürünü hakkıyla yaşatan bir yapım. en bilindik haliyle, quentin tarantino'nun öykündüğü B Rated vahşet kültürüne ve spaghetti western türlerine vs.. sinemada yaptığı "underrated" içeriği "overrated" işçilikle yaptığı şeyin, kendi türü içerisinde, karşılığıdır.

arkaplanını iyi irdelemek lazım -ki yapım kesinlikle izleyiciyi, benzer türleri ararken kendini 80'lerin "underrated" kalmış şaheserleri içinde kaybolmuş bir halde bırakacaktır.

john carpenter'a da, ridley scott'a da, wes craven'a da, stephen king'e de selam olsun!

meraklısına not: akira(1988), elfen lied(2004) animelerini izlemek de konunun kafada oturmasına ve dizinin sadece 80'ler sinemasıyla ilişkili olmadığına dair güzel ipuçları olacaktır.

saygılar!

Ya dizi kötü değil de, Dexter gibi bir başyapıt bile 8.8 iken bu dizinin 9.1 olması şaşırtıcı.

Bence sonuna kadar hak ediyor

Buram buram Stephan King romanının içinde yüzdüm nefis. Dönemin yansımaları eksiksiz, o dönemlerde yapılan lsd ve psikolojik aşırı uçlu deneylere nefis göndermeler var (Stephan King in Fire Starter ini okumanızı öneririm) nefis emek verilmiş

Belli başlı bilim kurgu dizilerini izlerim ama bu dizi gerçekten 2 günde bitirdiğim hatta bazen bitmesini hiç istemediğim diziler arasında tabi görüşler görecelidir, kişiden kişiye fark eder ama yeni sezonu sabırsızlıkla bekliyorum diyebilirim düşünenler varsa şimdiden iyi seyirler.....

Mükemmel ötesi kurgu dönemi belki yaşayamadığınız için anlayamayacağınız hissedemeyeceğiniz havası sürükleyiciliği oyunculuğu yani bunların farketmiyorsanız sorun sizde derim mütevazi olamıcam

Bir çok dizi izlemekle kaliteli diziler izlemenin farkı burada ortaya çıkıyor aslında yaşlarına göre üstün performanslar sergilemiş oyuncular içermesi,olay örgüsünün izleyiciyi sıkmadan kendine çekmesi ve 2016 yılında 80!ler tarzı bir bilimkurgu dizisi çekmek herkesin harcı olmadığı için puanı tamamen hakettiğini düşünüyorum

Dizi gayet güzel, puanını hakediyor bence ama diğerleriyle karşılaştırıldığında overrated evet. Düşer diye düşünüyorum daha sonradan. Ama yine de baya fandomu var dizinin pek hızlı olmaz :D

konuya abone kullanıcılar 12

Yukarı Çık