"geçmişiniz, geleceğinizin önsözü müdür?" -dexter

Stranger Things tartışma forumu

Tüm Forumlar > Stranger Things > Stranger Things Başlamak İsteyenler Baksın!

yeni konu aç Stranger Things Başlamak İsteyenler Baksın!

Gençler, 1 sezon 8 bölümlük dizimiz gayet güzel. Şüphesiz söylüyorum ki "İzlediğim En İyi Dizi!" diye her bölümün her dakikasında kendi içimde bağırmışlığım vardır. Lost gibi birçok dizi izledim ve herkes gibi ben de bazen sıkıldım, bazı bölümler keşke çekilmese dedim. Lost'ta bile 119 bölüm var ama 119'u da öyle kusursuz diyemem, tamam dizi çok iyi ama aynı olmayan bölümleri var.

Stranger Things aşırı ama aşırı iyi bir dizi, şahsen ben kendisine "Kusursuz" demeyi tercih ediyorum. 8 bölümü boyunca da bir an bile sıkılmadım, bir an bile durdurmadım diziyi ne olursa olsun.

Dizinin konusu her yerde "Çocuğunu Olağanüstü Şeylerden Kurtarmaya Çalışan Anne" diye geçiyor ama emin olun çok daha fazlası.

Oyunculuklar der tek geçerim doğrusu. Özellikle Dustin'e bayılacaksınız, çok tatlı çocuklar var dizide. Oyunculuklar çok iyi, roller harika oynanıyor.

Size söylemek istediğim tek bir şey var: İzleyin. Size hemen bitirmeyin kusursuz dizi, demek isterdim ama inanın bana ben de kendi sözümü bile tutmadım, bırakamıyor insan :D

Son olarak, diziyi geceleri izleyin. Odam güneş alıyor almıyor zaten demeyin sakın, geceleri izleyin. Hava tamamen kararsın, cam perde açık dursun, kapınızı da kapatın, mümkünse hiç ışık olmasın. Korkun diye demiyorum, ama dizinin tadı zaten korkmakla çıkıyor. Jumpscare olduğunda koltuğunuzdan fırlayabilirsiniz, söyleyeyim.

Hemen başlayın, durmayın. Şimdiden herkese iyi eğlenceler.

winona ryder'ın oynadığını duydum, kadroda mı yoksa sadece bir bölümlük konuk oyuncu falan mı? doğaüstü şeylerden çok korkan biriyim, hiç tahammülüm yok ama winona için katlanabilirim :D yani umarım

winona kaybolan çocuğun annesini oynuyor

lost gibi bir diziyi güzelmişcesine anlatarak başladığın için yazının geri kalanını okumadım bile :) ama diziye yinede bakıcam bir kaç yerde daha gördüğüm için

-LOST FINAL SPOILER-

Lost'un sonuna rüya diyorsundur sen kesin, kesinlikle @jackshephard1'e katılıyorum, dünyaya Lost gibi bir dizi bir daha gelmez. Allah size beyin vermiş, kullanın lütfen, böyle nasıl yaşayabiliyorsunuz ki? Lost'un finali diziyi kaliteli şekilde izleyenler ve anlayanlar için en iyi finallerden biriydi, hiç değilse kötü değildi. Cahiller içinse sadece bir rüya.

Gerçekten de Lost gibi bir dizi bir daha gelmez, özellikle Pilot I ve II, The Constant, Across the Sea bölümleri benim favorilerim arasındadır. Çok kaliteli bir dizidir, zaman yolculuğu olduğunu bile yalnızca yorumlardan anlıyorsan sen diziyi gözlerinle izlememişsindir.

@Cyafelicia, tüm sezon boyunca oynuyor merak etme. Ben de korku dizisi/filmi izlemezdim hiç, gece rüyama girer aman boşver diye diye 6 yaşımdan beri korku içerikli fragman bile izlememiştim :D

O kadar korkunç değil zaten, gerilim ağırlıklı. Ama ne olursa olsun devam etmeni öneririm, yazdığım gibi İzlediğim En İyi Dizi Stranger Things'tir.

Shamelessten başka bildiği dizi yok losta bok atıyo yaWONEIBRTRNEFKMAŞLJOG

Lost ile kıyaslanabilecek kadar bile umut varsa izlenir demektir bana göre. Başlayalım bakalım

tereddütte kalan kim varsa izlesin dizi güzel

diziyi izlemedim ama lost la kıyas ne mümkün :)
ayrıca lost dizisini beğenmediğini ima eden arkadaşıda kınım kınım kınıyorum

Vaktinize değer katın izleyin güzel dizi

konuya abone kullanıcılar 10

Yukarı Çık