"+nasıl bir şey bu aşk? -biraz kafa sikici dürüst olmak gerekirse." -skins

Supergirl tartışma forumu

Tüm Forumlar > Supergirl > DC'ye yapılan mantıksız eleştiriler

yeni konu aç DC'ye yapılan mantıksız eleştiriler

Uzun zamandır DC'ye yapılan bir sürü kötü eleştiri okuyorum, bazı kısımlara hak verdiğim için hiçbir şey yazmadım ama artık kendimi tutamayacağım çünkü artık eleştiriler mantıksızlaşmaya başladı sizi biraz aydınlatayım; Bazı arkadaşlar misyonun ne olduğunu bilmiyorlar bundan dolayı da adamların misyonunu eleştirdiklerinin fakında değiller.DC'nin misyonu; kahramanları insanlara sevdirmek, hayran kitlesini arttırarak izleyici kitlesini genişletmek vs.Atıyorum DC bir The Vampire Diaries gibi bir The Walking Dead gibi diziler yapmaz ya da kötü karakter üzerinden konu yürütemez bu onların misyonuyla çelişir "zaten kötü karakter kahraman olamaz" bu misyonu eleştirecekseniz size tek önerim DC nin dizilerini izlemeyin bir şirket misyonunu değiştirmez piyasaya kepaze olurlar.(Zaten neden değiştirsinler?)Yani aradığınız şey DC'de yok boşuna zaman kaybetmeyin.Yani beğenmiyorsan izleme kardeşim.

Kesinlikle haklısın ama ne çare. Ağzı olan konuşuyor nitelikli eleştiri yapabilse keşke herkes

Ya kardeşim aç bi daredevil izle gör bakalım nasıl süperkahraman dizisi yapılıyor saf iyi diye bir şey yoktur bunu belli bir olgunluğa gelmiş insanlar bilir zaten bu dc nin dizilerinin izleyicisinin %95 i 18 yaş altı kişiler.Tüm dc dizileri klişe diye tabir edebileceğimiz özelliklere sahip.Zaten saf iyi diye bir kavram olması kendi içerisinde çelişiyor eğer sadece iyilik yapmak için kahramanlık yapıyor olsalardı giderlerdi afrikadan ölen insanları afganistanda bombalananları kurtarırlardı sadece kendi şehrindekileri değil

Şu CW dizilerinin hepsi zaten genç kitleye hitap eden diziler. Genç kitleye hitap etmek istemeseler CW de yayınlamazlardı dizileri.
Şunu söyleyeyim ki şöyle güzel bir süperkahraman dizisi için Daredevil ve Jessica Jones'a bir bakın. Bölümlük düşmanlar falan yok. Hem de tvde değil internet üzerinden yayınlandığı için ağır konuları işleyebiliyorlar.

Zaten arkadaş en başta sizin yaptığınız yanlış Marvel - DC karşılaşmasını anlatmış. DC bu demiş. Hala Marvel gibi olsun DC dizileride istiyosunuz komik :D

yazıda anlatmak istediğim de bu işte teşekkürler bro @SlayerDoctor

hayır her dc dizisi saf iyilik içermiyor yada her karakter bknz batman bknz arrow bunlar sadece şehrini korumaya çalışıyor ona bakılırsa avengers saçma saf iyilik için toplanıyorlar kan akmıyor yani marvel iki üç dizide biraz realist diye bu bütün işlerini realistik yapmaz dc nin yaptığı filimlerden biride V For Vendettadır bakın biraz hangisi daha realistiktir

Arrow ilk sezonlar öyleydi sonra tutsun diyemidir bilmem yine klişeleştirdiler güzelim diziyi izlemeyi bıraktım.Hiç flash izlemedin sanırsam herkes süperkahraman olmak derdinde herkes birbirine iyilik yapma derdinde.Yine klişeleşmiş araya sıkıştırılmış aşklar falan.Tam öpüşeceklerken bir olay olması bu sahneyi artık kaç kere göreceğiz yönetmenler bunu yapmaktan bıkmadımı ?Bu arada Dc nin filmlerine lafım yok aksine dc nin filmleri marvelinkilerden çok daha kalitelidir fakat yönetmen farkı da var christopher nolan gibi bir yönetmenden dandirik bir film beklenmez zaten

Bu diziyi de bi turlu ızleme fırsatım olmadı sureklı erteleyıp duruyorum:/

Birden çok dizi olmasının nedeni de bu zaten. Bunu seven bunu izler, sevmeyen izlemez. Şöyle olsa daha iyi olur dersin ama adamlar nefret kusuyor resmen diziye ne gereği var? Git marveli seviyorsan marvel izle

Marvel ve DC arasında bi seçim yapacak olsam bu DC olurdu çünkü arkadaşın da dediği gibi DC de gerçeklik payı daha yüksek herkes pembe bi dünya da yaşamıyo Marvel ın aksine Marvel a leke atmıyorum yalnış anlaşılmasın bi gerçek de şu ki Marvel ın 2008 de Iron Man ile başlayan bi sinema serüveni var DC ise bu işe yani kahramanları bir araya getirme işine dizileriyle başladı (anime serisi haricinde konuşuyorum) yani daha her şey yerine oturmadı o yüzden eleştirileri yaparken biraz araştırmak ve takip etmek gerek sen ilk Super Girl ü izleyip bu nasıl görüntü kalitesi nasıl efectler dersen eleştirilirsin

konuya abone kullanıcılar 10

Yukarı Çık